Mokrenje u krevet

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: mokrenje u krevet

#3 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la: Nije pishao od straha,covjek je bio Mudzahedin ne boji se zive sile.
Pusti ti tu frazu o mudžahedinima i njihovom nebojanju .
Strah je nekontrolisan osjećaj i mnogi osjećaji su u nama - koje ne možemo kontrolisati .
To mokrenje - nekontrolisano je svakako bolest i za tu bolest postoji specijalista u medicini , koji se zove urolog.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: mokrenje u krevet

#9 Post Postao/la grga »

vidovita_dzemila je napisao/la:zna li neko šta je razlog je li vezano za psihu ili mokraćni mjehur

puštaju u krevet stari ljudi, djeca, a dešava se i mlađim ljudima

ja sam se piškila u krevet do svoje devete godine.
ne sjećam se je li to bilo svaku noć ali je bilo čest


I nama djete piški u krevet,a već joj je skoro pa 7 god.Zanimljivo da je to uglavnom nekih 2 sata od kad zaspi.Tako da ipak je većinom uspijemo stavit na pišanje na vrijeme nakon ta 2 sata i onda je o.k.Kadkad je malo ranije pa nema druge nego mjenjaj piđamu,posteljinu,al već sam se tako ispraksirao da to obavim u 2 min..al i ja se pitam što,kako i zašto se to događa?? [eusa_think.gif]

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: mokrenje u krevet

#11 Post Postao/la grga »

vidovita_dzemila je napisao/la:čuj grga. šta kažu doktori

obično prestaje prije desete godine
HVALA nadam se da je sve to normalno...malo pre sam je baš presvukao,ranije je legla sutra je škola..

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: mokrenje u krevet

#12 Post Postao/la paparaci »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Mudzahedini kad krecu u rat oni idu da poginu,znaci sa strahom su prije toga rascistili.
ne bih se sa ovim bas slozio. jer su osjecaji nesto sto ti bas ne mozes kontrolisati i utjecati na to. nije to da stisnes dugme i iskljucis. jeste da su se oni odlucili na to i pomirili sa cinjenicom da ce najvjetovatnije poginuti, ali mislim da to ne utjece plaho na osjecaje.


a sto se tice teme - ne znam razlog tome. ali mi je poznato. bas je u rodice bio slucaj da je isto tako negdje do svoje devete godine mokrila u krevetu.
nekako se ne bih slozio sa izjavom da je jedan od razloga kapacitet mokracnog mjehura. jer on cim se napuni, "daje" signal da se treba isprazniti. znaci, vise bih rekao da je problem u komunikaciji izmedju mokracnog mjehura i mozga. [eusa_think.gif]

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: mokrenje u krevet

#13 Post Postao/la sabinax »

nova otkrica vezana uz nocno mokrenje kod djece
otkriveno je da kod neke djece koja dugo mokre u krevet iznad 6-te godine postoji poremecaj zljezde mislim hipofize koja upravlja regulacijom tijela i stavljanje iz dnevnog moda u nocni, ta djeca imaju jednaku potrebu za mokrenjem i danju i nocu a osim toga imaju jako cvrst san, terapija je vrlo jednostavna djete pije mjesec do tri mjeseca hormonalne tablete koje djeluju na tu zljezdu i reguliraju njen rad....ja za to nisam znala dok mi nije paznju skrenula zena od kolege koja je doktorica
nakon pretraga mokracnog mjehura (za svaki slucaj) dobili smo tabletice za kcer i stvarno djeluje

stvarno koliko su se nekad ljudi mucili s ovim problemom
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori