Zasto su ljudi nehumani????

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Zasto su ljudi nehumani????

#16 Post Postao/la beca »

papaya je napisao/la:pa drugo je vjerovati, a drugo su losa iskustva

ja vjerujem, i ko ih je imao, da ih nije bilo mnogo, ako pomazes cesto, sve je manji procenat losih iskustava

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Zasto su ljudi nehumani????

#18 Post Postao/la beca »

papaya je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:
papaya je napisao/la:pa drugo je vjerovati, a drugo su losa iskustva

ja vjerujem, i ko ih je imao, da ih nije bilo mnogo, ako pomazes cesto, sve je manji procenat losih iskustava

lose si informisana
beco, ne znam kako je u bosni, u njemackoj je katastrofa
moguce da smo zbog toga razlicitih misljenja, ima i u Bosni lopova, od onih na ulici sto prose a taj novac popiju, do velikih mocnika, koji sebi u dzep utrpaju hiljade, a za pomoc proslijede minimalan iznos, ali ja smatram da se to da razgraniciti i shvatiti nacin na koji mozemo pomoci, a da se ne desi lose iskustvo...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Zasto su ljudi nehumani????

#19 Post Postao/la paparaci »

ma ja mislim da se beca vise osvrce na ovu akciju od avona [eusa_think.gif]

najbolje je kad covjek licno pomogne nekom tj. kad direktno vidis i osjetis tu pomoc kom si je pruzio. kao sto je dzemka navela primjere.

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Zasto su ljudi nehumani????

#20 Post Postao/la grga »

a tko bi svima pomogao,eto kod nas u RH stalno nas bombarduju sa tisuću humanitarnih akcija..Pomislim kad bi svakom dao 10 kn trebalo bi mi bar 10 000 kn..a i uvijek se pitam tko zna gdje završi taj novac..?! Ako daš telefonski HT il neki drugi operator uzme proviziju i sl.gluposti..a baš se i nema viška love da se svakom pomogne.. :?

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Zasto su ljudi nehumani????

#22 Post Postao/la beca »

pa da, slazem se i ja sa tim, i svaka cast na tome.....

ALI ZASTO SVI NE POMAZU SVOJIM NAJBLIZIM

bilo bi puno manje ljudi kojima je potrebna pomoc....nisam ni ja mislila na te manifestacije, ali svi mi odlicno znamo koje nam komsije npr. idu u javnu kuhinju, kojima tih nekoliko marka znace puno.....i lazu ljudi koji kazu ne mogu ih izdvojiti, ali bi rado.....cak i taj socijalno ugrozeni, koji se hrani iz javne kuhinje moze nekome pomoci, samo ako zeli, ja tako mislim.....nego su ljudi sebicni danas svako na sebe gleda, da je njemu dobro, a jesmo li se ikada zapitali sta ako se sutra sve preokrene....

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Zasto su ljudi nehumani????

#25 Post Postao/la maida_20 »

vidovita_dzemila je napisao/la:
ALI ZASTO SVI NE POMAZU SVOJIM NAJBLIZIM

joj beca. znaš da tuđa nesreća ljude ne zanima. oni bježe od ljudi koji su nesretni. neće da se miješaju s njima. ne znam, ima loših ljudi, a ima i onih koji nisu loši već se loše osjećaju kad su sa onima koji pate a ne žele da se tako osjećaju. to su po meni sebični ljudi

ja sam se osvjedočila itekako da ljudi bježe od onih koje je zadesila nesreća i koji trenutno u životu nemaju sreće. kod mene konkretno nije bio u pitanju novac ni siromaštvo već gubitak najvažnijeg člana porodice

ljudi više vole otići kod nekoga gdje će se proveseliti, pojesti, popiti već kod onih koji su ožalošćeni jer se osjećaju nelagodno kraj takvih ljudi

dođu jednom iz pristojnosti, jer im je to dužnost i onda te ostave na milost i nemilost umjesto da pomognu da se boriš, da prebrodiš

tako isto gledam i na siromaštvo

lakše je ljudima proći kraj prosjaka i praviti se da ga ne vidiš već zastati pa pomoći
[huh.gif] na žalost živa istina...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Zasto su ljudi nehumani????

#26 Post Postao/la beca »

I ja se slazem i za to, i da je bilo sta drugo u pitanju....dodju jednom ili nijednom, ali i dalje su familija i kvaziprijatelji

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Zasto su ljudi nehumani????

#27 Post Postao/la nnejra »

Danas ljudi zatvaraju oči pred neimaštinom, bolesti drugih ljudi u svojoj okolini. Današnje duštvo je poprilično trulo i saosjećajnost, humanost , moral i sl. su osobine koje su marginalizirane. Mislim da svako od nas treba pomoći onoliko koliko može, neko sa markom, neko sa sto ,a neko sa toplom rječju. Kada bi se tako ponašali bilo bi mnogo više nasmijanih lica oko nas , a i mi sami bi bili mnogo zadovoljniji sobom i sretniji. A dobro djelo koje učiniš zadrži za sebe, jer to radiš zbog sebe i onih kojima treba pomoć, a ne okoline.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Zasto su ljudi nehumani????

#28 Post Postao/la nella26 »

Danas ljudi gledaju samo sebe i svoj interes nezinteresovani kako je onome pored njega.
Ko računa na prijatelje ili ne zna računati ili računa na prste!!!
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Zasto su ljudi nehumani????

#29 Post Postao/la ra-ja »

ima raznih razloga sto su ljudi nehumani...svako svoje razloge ima...

A ko bih trebao biti human..nego onaj koji ima....osnovni razlog...

A nadovezuje se...sit gladnog nerazumije... :!:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Zasto su ljudi nehumani????

#30 Post Postao/la ra-ja »

Zato sto begg nije cicija...a da nije cicija nebih bio begg...

Odgovori