Patite li od toga da budete na nekoj funkciji

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Patite li od toga da budete na nekoj funkciji

#1 Post Postao/la vornevljev »

Otvorio sam ovu temu da vas pitam koliko vam je va¾na ambicija kojom zelite biti na nekoj funkciji,tj. da odluèujete o neèemu ili nekome.Dakle ovdje ne mislim na napredovanje na poslu kojeg radite,to je po meni èak pohvalno ako napredujete na osnovu svojih zasluga.Volite li uvijek biti na nekom "polo¾aju",krenuv¹i od sitnih stvari poput organiziranja proslava volite li da je sve u vasim rukama,pa ka onim ozbiljnijim poput politièkih pozicija.

Kako je red da se ja prvi izjasnim.Ja lièno i personalno ne volim biti na tim mjestima,dakle volim kad sam po strani,daleko od toga da ne bih nekome pomogao nesto,ali da ja odlucujem o nekim pitanjima ili o kako æe se ¹ta raditi to ne ¾elim.Da napomenem,posebno me politika ne zanima,mogao sam biti u nekoj od stranaka,koje bi èak mo¾da i sponzorirale neke moje ambicije za koje sad nemam novac,ali ne,ja se ne petljam u ono u ¹to ne vjerujem,a ne vjerujem da u BiH ima politièka opcija kojoj bih se ja pridru¾io.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#4 Post Postao/la sabinax »

Ne volim nikakve funkcije, cak i ova koju spominje Ekranka mi je na jedan nacin breme i odgovornost i ne osjecam se uvijek upusteno koliko bih zeljela. Ali sam je prihvatila najvise zato sto volim ovaj forum i trudim se pomoci tamo gdje mogu, to sto smo tasti to je druga stvar.
Mislim da se ljudi rode s tim da su voðe ili sljedbenici, ja jednostavno nisam voða i ne volim razbijati glavu i imati odgovornost za puno toga ja sam dobar radnik i dobro ispunjavam svoje zadatke, naravno svima nam pase kada nas se pohvali za nas rad, ali funkcije osim slave i novaca cesto donose nepotrebne glavobolje, nerviranje i nemir, meni je osobni mir drazi od novcanog blagostanja.
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#5 Post Postao/la maida_20 »

Znam samo da postoje ljudi ovisni o tome da uvijek budu glavni,da odlucuju za druge,postavljaju pravila i da se njihovo uvijek pika...

Ne znam da li je to dobra ili losa osobina,u svakom slucaju mislim da se t ambiciozne osobe jednostavno takve radaju...
Ja nemam takvih osobina,mislim da bi previse rizikovala kada bi ja odlucivala o nekim bitnijim stvarima koje direktno uticu na ljude oko mene...
Mislim da bi se vjecito patila pitanjima da li cinim pravu stvar,jesu li svi zadovoljni(sto je definitivno nemoguce),sta mogu jos bolje da uradim...itd.itd. ...dakle to definitivno nije za mene :P

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#9 Post Postao/la Bijesanpuz »

Vidovita... Evo opet si uradila isto... kazes pitat cu LAFF-a smije li reklamirat preduzece...
nisi mu odmah CENZURU nabila kao meni...

Tu je diskriminacija....



sto se tice teme.. SEf je dobro biti .. ali rado ja prepustim tu funkciju drugima... Ne volim previse odgovornosti na svojim ledjima..


Drustvo... Nisam previshe u drustvu.. niti izlazim negdje ovo ono, ali kad se ide negdje svi onako grupno.. uvijek sam jedan od glavnih sto sve to organiziraju i sredjuju.. Valjda zato sto sam najstariji u drustvu...


A onako u globalu.. zivim u svom svijetu.. ne gledam sto ce neko reci o meni... ne namecem se nigdje i nikom... I vodim miran i tih zivot.. nekad i sretan :D
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#11 Post Postao/la Bijesanpuz »

vidovita_dzemila je napisao/la:
BijesanPuz je napisao/la:Vidovita... Evo opet si uradila isto... kazes pitat cu LAFF-a smije li reklamirat preduzece...
nisi mu odmah CENZURU nabila kao meni...

Tu je diskriminacija....

ali zato ¹to zaista ne znam da li se cenzuri¹u nazivi preduzeæa. da je napisao web stranicu te firme naravno da bih odma cenzurisala. hajde ne budi tako osjetljiv i odljuti se.

ma evo ipak :cmok:

ajde ti sad meni reci jesam li ja gdje napisao web stranicu ???....

I nisam osjetljiv.. nego nevolim nepravdu....
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#13 Post Postao/la vornevljev »

Osjeæam odgovornost sad po¹to sam ja postavio temu da ka¾em,da ovdje nisam ni u snu pomislio da provociram moderatore sa ovom temom,a to sam i dokazao,ko ne vjeruje neka pogleda ¹ta sam pisao juèer.Kako mi je sinoæ bilo malo monotono na forumu,ja sam se dosjetio ove teme prije svega htijuæi da èujem va¹e mi¹ljenje o tome,a ako neko smatra da sam provokator neka mi to ka¾e,ja znam da sam objasnio onome kome sam trebao i da me je taj shvatio,a moja je mo¾da jedina gre¹ka ¹to sam postavio temu u vrijeme kad su pojedini na forumu k'o rogovi u vreæi.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#14 Post Postao/la Bijesanpuz »

Vorni... Don't be sikirli... be hairly :D :D

Niko tebi nista ne namece.. a tema nije losa..
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Odgovori