Kuga danasnjice-saobracaj

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#19 Post Postao/la dare__71 »

Voznja auta....tako jednostavna stvar kada sam polozio vozacki i onda pauza....ponovo kupim auto ali avaj nikako se sastaviti sa voznjom.Sada kada sam preselio u predgradze skoro da mi je neophodno ali voziti kola postaje za mene nemoguca stvar...bilo je pokusaja ali neide,uvjeravam sebe da me nije frka mada sada direktno izlazim na magistralu i gledam sve ove gluposti koje se desavaju i ko sve i kako vozi pomislim da sam i bolji od pojedinaca koji se nisu ni pojavili na polaganju ali nazalost imam savjest i mnogo bolja opcija mi dodze pozvati taksi ili naci sofera :-k

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#20 Post Postao/la indeks »

Auto danas je postalo stvarna potreba,a ne luksuz kao nekad prije.Ali kad vidim ko sve sjeda za volan,osjecam potrebu da uzmem zakon u svoje ruke i najstrozije kaznjavam veliku vecinu vozaca :mad:
Nemam polozen vozacki ispit,jednostavno sam isprepadana i mislim da ne bih mogla adekvatno odreagovati u kriticnim situacijama,ne zbog sebe,nego zbog budale s druge strane,sto kazu~Znam koja budala sjedi s ove strane volana,ali koja budala mi ide u susret?~ :lol:

Ima jedno mjesto blizu Zenice,Janjici,, mislim da necu pretjerati kad kazem da skoro svakog dana bude neki udes,svaki mjesec neko smrtno strada :(
A zbog cega?Neprilagodjena brzina,vozaci u alkoholisanom stanju,omladina zeljna dokazivanja,umor,mobiteli,cd,znaci sve sto odvlaci paznju,jedan momenat,ali koban :huh: ,a kad pogledate tu dionicu puta,izgleda tako pitomo,bezopasno,a najvise udesa bude bas tu,da su ga vec prozvali`ukletim`

Uhhh,da sam ja zakon,ma sve bih najstrozije kaznjavala,i najmanji prekrsaj,ma mrsssss iz auta,idi pjeske dok nisi koga ubio! :angry:

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#21 Post Postao/la paparaci »

hahaha sekic. nije to nista. ja sam u stanju zoljom ih gadjati kad profijucu kroz naselje sa 80 - 100 km/h. nedavno su se dvojica zabili sa motorom u vrbe, jer su isto prebrzo vozili. vjeruj da mi ih ni sekunde nije zao! to je stvarno krajnje neodgovorno tako se ponasati. ugrozavas svoj zivot, zivot onog ko se s tobom vozi i ostalih koji ti dolaze u susret. bezze skroz!

Avatar
Danijel32
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 40
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Umalo pa KASTAV-CROATIA

#22 Post Postao/la Danijel32 »

PA kako ti ih nije ¾ao,nisi oni krivi ¹to su blesavi,al udes je udes i neko za njima plaèe..e moj paparaci :baa:

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#23 Post Postao/la vornevljev »

EdeLa67_ je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la: mo¾da èovjek ima navalu adrenalina, uzbuðen je ¹to ide u bosnu pa mu se automatski razbije san. ali ipak se ja s tvojim tatom ne bih vozila.
slièno mi se desilo ¹to i tebi dok sam bila u stomaku. samo ¹to se mojima prevrnuo traktor s mostiæa :P

neku veèe se ja i moj tata vozili, bio sumrak, a ispred nas kamion ide. cijelo vrijeme je on vozio suprotnom trakom i kad vidi da ide auto preðe na svoju traku. mi ga nismo smjeli preticati i vozili iza njega. a ja se bojim brze vo¾nje. ako ikad polo¾im kod mene æe biti kao kod jednog èovjeka....otvori ¾eno prozor da pljunem (nije smio skinuti ruke s volana ni pogled sa ceste)

sad brat treba da pola¾e i znam da si bez auta niko i ni¹ta. hoæe¹ da izaðe¹ mora¹ se trpati drugima i iæi kuæi kad se njima ide, ostajati dokle se njima ostaje, ali znam da æu uvijek strijepiti za njega i rahatnija sam sad milion puta dok nema polo¾eno.
E tacno, znas ono kada nemozes spavati od nervoze, od nemira..

Dobro, kod tvojih je se prevrnuo traktor s mostica, i to je opasno..
Moji su brzo (citaj: 180km/h) uletili u krivinu.. Znas i sama kakvi su putevi u bosni. Onda su zavrsili negdje u nekoj sumici.
Mama mi je za dan dva mogla izaci iz bolnice, polomila je nekoliko zubi, i staklo joj je rasjeklo vrat.. Medutim, otac mi je bio
10dana u toj bolnici, izgubio je mnogo krvi, a nisu mu mogli dopuniti taj nedostatak..
Ali opet kazem, dobro je se zavrsilo, bogu hvala.


@papaya
To je bilo prije?
Eh Edela ¾ao mi je ¹to su ti se roditelji tako slomili,ali nema¹ uopæe razloga da navodi¹ to kakvi su putevi ovdje,znamo da su opæenito lo¹i,ali voziti 180 km/h je krajnje neodgovorno i da je bio ne znam ti kakav put s tom brzinom uletiti u krivinu,mogu samo reæi-dobro su pro¹li.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#24 Post Postao/la Bijesanpuz »

u Bosni je ogranicenje na auto-putu 130, na brzom putu 100 a na obicnom van naselja 80 Km/h..

znaci sve preko toga je stavljanje glave u torbu... I nemoze se kriviti nista drugo ni putevi ni ovo ni ono... nego samo brzina...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
sanjalica
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 181
Pridružen/a: 30 Aug 2008 02:00

#25 Post Postao/la sanjalica »

Sve dok ljudi budu vozli brzo ,kad su pijani ,umorni ,pospani,dok budu radili neke dodante stvari dok voze (kao pricati na telefon,jesti,sminkati se,traziti nesto po autu itd) bit ce i saobrajacnih nesreca. Velika je odgovornost sjesti u auto ,odgovorni smo za one s nama u autu ,za ljude oko nas i dok se to ne shvati da ulica nije samo nasa i da gdje pise ogranicenje 30 ne vozimo 100 bit ce toga...a mislim da ce uvijek biti onih sto ne shvataju to.Bilo kakav zakon ili nesto nemoze to da promjeni dok ljudi ne promjene svoje odluke.
Bolje da me mrze zbog onog sto jesam nego da me vole zbog onog sto nisam.

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#27 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

BijesanPuz je napisao/la:I nemoze se kriviti nista drugo ni putevi ni ovo ni ono... nego samo brzina...
Pa @Edela67 je samo tim htijela docarati jake uske krivine koje su tipicne u Bosni 8)

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#29 Post Postao/la vornevljev »

EdeLa67_ je napisao/la:
vornevljev je napisao/la: Eh Edela ¾ao mi je ¹to su ti se roditelji tako slomili,ali nema¹ uopæe razloga da navodi¹ to kakvi su putevi ovdje,znamo da su opæenito lo¹i,ali voziti 180 km/h je krajnje neodgovorno i da je bio ne znam ti kakav put s tom brzinom uletiti u krivinu,mogu samo reæi-dobro su pro¹li.
Pa razlika je kada ulazis u krivinu na autoput u njemackoj, i na cesti Zenica - Doboj..

Nisam te valjda uvrijedila? Jooj et izvini.
Nisi me uvrijedila,ne kontam zasto bih se ja nasao uvrijedjen,samo ti hoæu reæi da nema razlike u krivini (opet zavisi kakva je krivina) ne znam ti kako da je dobar i uredjen put ili magistrala,jer je to prevelika brzina (mislim 180km/h ako je i¹ao,mada na vjerujem,pa to je za formulu 1).
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#30 Post Postao/la sabinax »

losi putevi i cesta M-17me je sprijecila da proljetos sretnem Indeks :huh:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori