Crna hronika

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: CRNA HRONIKA

#47 Post Postao/la nella26 »

U posljednja tri dana 158 krivičnih djela
Na području Federacije Bosne i Hercegovine u posljednja tri dana evidentirano je 158 krivičnih djela - izvještaj je operativnih centara kantonalnih ministarstava unutarnjih poslova i Federalne uprave policije.
Djela se odnose na ubistvo, tri razbojništva, razbojničku krađu, nasilničko ponašanje, pet nasilja u porodici, devet oštećenja tuđe stvari i dva posjedovanja droge.

Evidentirani su i dva ugrožavanja sigurnosti, 60 teških krađa, 17 krađa, 57 ostalih krivičnih djela i 131 narušavanje javnog reda i mira, pri čemu su dvije osobe teže a 15 osoba lakše povrijeđeno.

Dogodilo se 267 saobraćajnih nesreća. Smrtno su stradale četiri osobe, dok ih je 17 teže a 70 lakše povrijeđeno.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: CRNA HRONIKA

#49 Post Postao/la nella26 »

Ubijen konobar Amer Mistrić jer dvojicu mladića nije na vrijeme poslužio pićem



Kafić "Ocho Rios" u kojem je došlo do pucnjave.Ubijen konobar Amer Mistrić jer dvojicu mladića nije poslužio pićem
Policija je privela dva lica koja su pomogla pri bjekstvu mladićima koji su pucali...
090813008[1].jpg
090813008[1].jpg (19.25 KiB) Pogledano 1043 puta.
U sarajevskom kafiću "Ocho Rios" noćas je ubijen dvadesettrogodišnji konobar Amer Mistrić.

Dva mladića, nakon što nisu posluženi pićem, pucali su u konobara i nanijeli mu teške povrede usljed kojih je dva sata kasnije preminuo u Kliničkom centru Sarajevo.

Policija je privela dva lica koja su pomogla pri bjekstvu mladićima koji su pucali.

U bjekstvu osumnjičeni za ubistvo konobara

Lica čiji su inicijali V.E. /22/ i H.A. /22/ iz Sarajeva osumnjičena su za ubistvo konobara Amera Mistrića u sarajevskom kafiću "Ocho Rios" i nalaze se u bjekstvu, rekao je portparol MUP-a Kantona Sarajevo Irfan Nefić.

On je istakao da je na licu mjesta izvršen uviđaj i prema prikupljenim podacima postoje osnovane sumnje da su na konobara u 1.05 časova u kafiću u Ulici Džemala Bijedića iz vatrenog oružja pucali V.E. i H.A. koji su u bjekstvu.

Raspisana je potjernica i za njima se intenzivno traga.

Nefić je naveo da su im u izvršenju krivičnog djela pomogli V.A. /22/ i Č.M. /21/ iz Sarajeva koji su lišeni slobode i u toku je kriminalistička obrada.

Behmen: Smrt Amera Mistrića je poraz Sarajeva

Gradonačelnik Sarajeva Alija Behmen danas je oštro osudio svirepo ubistvo 23-godišnjeg Amara Mistrića koje se desilo sinoć oko ponoći u Sarajevu u ugostiteljskom objektu “Ochorios” u Ulici Džemala Bijedića i uputio sućut porodici ubijenog mladića.

Behmen vjeruje da je ovo još jedno ubistvo počinjeno iz obijesti, kojim je napadnut osjećaj sigurnosti građana Sarajeva, saopšteno je iz Službe za odnose s javnošću, analitiku i marketing Grada Sarajeva.

"Familija Mistrić sinoć je izgubila sina, a građani Sarajeva ostali su siromašniji za još jednog vrijednog mladog čovjeka. Krivična odgovornost za njegovu smrt leži na ubicama, dok je moralna zajednička i dijelimo je svi, jer je i njegova smrt zajednički poraz", rekao je gradonačelnik.

Gradonačelnik je uvjeren da će policija Kantona Sarajevo (KS) u najkraćem roku uhapsiti počinitelje i očekuje da pravosuđe u brzom i poštenom suđenju izrekne adekvatne kazne počiniteljima.

Također, Behmen je pozvao nadležne da pooštre kazne za nelegalno nošenje oružja, kakvo je sudeći prema informacijama koje su na raspolaganju javnosti korišteno u sinoćnjem ubistvu, navodi se na kraju saopštenja.

Pokret Dosta: Riješiti konačno problem rastučeg nasilja

Pokret Dosta! osuđuje ubistvo Amara Mistrića (1986) iz Sarajeva i zahtjeva od nadležnih da konačno riješe akutni problem rastućeg nasilja u gradu i Kantonu Sarajevo (KS).

"Dok našim gradom slobodno hodaju osuđeni kriminalci, policiji dobro poznati zločinci i drugi opasni pojedinci, razuzdane horde pucaju po Sarajevu, ubijaju nedužne i nevine građane ovog grada, vlasti smanjuju plaće policiji i šalju im poruke kako trebaju bolje raditi. Postalo je 'normalno' da nemamo dovoljno kapaciteta za smještaj osuđenih kriminalaca, snažnu i dobro plaćenu policiju, kao ni političku volju da se stane u kraj nekontrolisanom nasilju", navode iz Pokreta Dosta!.

Zahtjevaju hitno zasjedanje Kantonalne vlade, Gradskog Vijeća Sarajeva, Kantonalne skupštine i svih drugih relevantnih institucija kako bi u vanrednom zasjedanju donijeli odluke o hitnom pronalasku smještaja za sve osuđenike u KS, oštar kazneni zakon o nošenju oružja, povećanju plate policajcima i stvaranju uslova za neometan i efikasan rad policije.

Pored toga, Pokret Dosta! zahtjeva i da odgovorne institucije hitno preuzmu moralnu odgovornost za sveopštu katastrofalnu situaciju u KS.

U slučaju da se navedene institucije ogluše o naše zahtjeve pozvaćemo građane Sarajeva da svojim izlaskom na ulice jednom za sva vremena rješe pitanje odgovornosti za sigurnosnu situaciju o kojoj predugo niko ne vodi računa.

Pokret Dosta! izražava najdublje saučešće porodici nevino nastradalog Amara Mistrića.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: CRNA HRONIKA

#50 Post Postao/la nella26 »

Mislim da treba uvesti smrtnu kaznu ali sa paćenjem naravno.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: CRNA HRONIKA

#51 Post Postao/la srebrni »

nella26 je napisao/la:Ubijen konobar Amer Mistrić jer dvojicu mladića nije na vrijeme poslužio pićem



Kafić "Ocho Rios" u kojem je došlo do pucnjave.Ubijen konobar Amer Mistrić jer dvojicu mladića nije poslužio pićem
Policija je privela dva lica koja su pomogla pri bjekstvu mladićima koji su pucali...
090813008[1].jpg
U sarajevskom kafiću "Ocho Rios" noćas je ubijen dvadesettrogodišnji konobar Amer Mistrić.

Dva mladića, nakon što nisu posluženi pićem, pucali su u konobara i nanijeli mu teške povrede usljed kojih je dva sata kasnije preminuo u Kliničkom centru Sarajevo.

Policija je privela dva lica koja su pomogla pri bjekstvu mladićima koji su pucali.

U bjekstvu osumnjičeni za ubistvo konobara

Lica čiji su inicijali V.E. /22/ i H.A. /22/ iz Sarajeva osumnjičena su za ubistvo konobara Amera Mistrića u sarajevskom kafiću "Ocho Rios" i nalaze se u bjekstvu, rekao je portparol MUP-a Kantona Sarajevo Irfan Nefić.

On je istakao da je na licu mjesta izvršen uviđaj i prema prikupljenim podacima postoje osnovane sumnje da su na konobara u 1.05 časova u kafiću u Ulici Džemala Bijedića iz vatrenog oružja pucali V.E. i H.A. koji su u bjekstvu.

Raspisana je potjernica i za njima se intenzivno traga.

Nefić je naveo da su im u izvršenju krivičnog djela pomogli V.A. /22/ i Č.M. /21/ iz Sarajeva koji su lišeni slobode i u toku je kriminalistička obrada.

Behmen: Smrt Amera Mistrića je poraz Sarajeva

Gradonačelnik Sarajeva Alija Behmen danas je oštro osudio svirepo ubistvo 23-godišnjeg Amara Mistrića koje se desilo sinoć oko ponoći u Sarajevu u ugostiteljskom objektu “Ochorios” u Ulici Džemala Bijedića i uputio sućut porodici ubijenog mladića.

Behmen vjeruje da je ovo još jedno ubistvo počinjeno iz obijesti, kojim je napadnut osjećaj sigurnosti građana Sarajeva, saopšteno je iz Službe za odnose s javnošću, analitiku i marketing Grada Sarajeva.

"Familija Mistrić sinoć je izgubila sina, a građani Sarajeva ostali su siromašniji za još jednog vrijednog mladog čovjeka. Krivična odgovornost za njegovu smrt leži na ubicama, dok je moralna zajednička i dijelimo je svi, jer je i njegova smrt zajednički poraz", rekao je gradonačelnik.

Gradonačelnik je uvjeren da će policija Kantona Sarajevo (KS) u najkraćem roku uhapsiti počinitelje i očekuje da pravosuđe u brzom i poštenom suđenju izrekne adekvatne kazne počiniteljima.

Također, Behmen je pozvao nadležne da pooštre kazne za nelegalno nošenje oružja, kakvo je sudeći prema informacijama koje su na raspolaganju javnosti korišteno u sinoćnjem ubistvu, navodi se na kraju saopštenja.

Pokret Dosta: Riješiti konačno problem rastučeg nasilja

Pokret Dosta! osuđuje ubistvo Amara Mistrića (1986) iz Sarajeva i zahtjeva od nadležnih da konačno riješe akutni problem rastućeg nasilja u gradu i Kantonu Sarajevo (KS).

"Dok našim gradom slobodno hodaju osuđeni kriminalci, policiji dobro poznati zločinci i drugi opasni pojedinci, razuzdane horde pucaju po Sarajevu, ubijaju nedužne i nevine građane ovog grada, vlasti smanjuju plaće policiji i šalju im poruke kako trebaju bolje raditi. Postalo je 'normalno' da nemamo dovoljno kapaciteta za smještaj osuđenih kriminalaca, snažnu i dobro plaćenu policiju, kao ni političku volju da se stane u kraj nekontrolisanom nasilju", navode iz Pokreta Dosta!.

Zahtjevaju hitno zasjedanje Kantonalne vlade, Gradskog Vijeća Sarajeva, Kantonalne skupštine i svih drugih relevantnih institucija kako bi u vanrednom zasjedanju donijeli odluke o hitnom pronalasku smještaja za sve osuđenike u KS, oštar kazneni zakon o nošenju oružja, povećanju plate policajcima i stvaranju uslova za neometan i efikasan rad policije.

Pored toga, Pokret Dosta! zahtjeva i da odgovorne institucije hitno preuzmu moralnu odgovornost za sveopštu katastrofalnu situaciju u KS.

U slučaju da se navedene institucije ogluše o naše zahtjeve pozvaćemo građane Sarajeva da svojim izlaskom na ulice jednom za sva vremena rješe pitanje odgovornosti za sigurnosnu situaciju o kojoj predugo niko ne vodi računa.

Pokret Dosta! izražava najdublje saučešće porodici nevino nastradalog Amara Mistrića.
zalosno.....ne branim policiju al polako postaje nemocna uz ovu nametnutu nam demokratiju....ne smiju nista...a bogami postalo je i opasno to sta rade a plet nikakve...
seljakluk zavladao Sarajevom...tukli smo se nekad...pa ko jaci...al nije bilo pucanja..i opet smo sutra sjedili skupa...bem ti zivot sta nam donese vrijeme ...
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: CRNA HRONIKA

#52 Post Postao/la srebrni »

nella26 je napisao/la:Mislim da treba uvesti smrtnu kaznu ali sa paćenjem naravno.
pa da nam prisiju da smo IRAN u malom :)


mada sam ZA
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: CRNA HRONIKA

#53 Post Postao/la nella26 »

srebrni je napisao/la:
nella26 je napisao/la:Mislim da treba uvesti smrtnu kaznu ali sa paćenjem naravno.
pa da nam prisiju da smo IRAN u malom :)


mada sam ZA
ne vidim bolji način da se ovakvi kazne, ovo je žalosno jako, ne mogu da vjerujem, bolje da nam prišiju da smo Iran u malom ovako smo Divlji Zapad :(
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: CRNA HRONIKA

#54 Post Postao/la srebrni »

nella26 je napisao/la:
srebrni je napisao/la:
nella26 je napisao/la:Mislim da treba uvesti smrtnu kaznu ali sa paćenjem naravno.
pa da nam prisiju da smo IRAN u malom :)


mada sam ZA
ne vidim bolji način da se ovakvi kazne, ovo je žalosno jako, ne mogu da vjerujem, bolje da nam prišiju da smo Iran u malom ovako smo Divlji Zapad :(
tesko je ...politici odgovara takvo stanje...ja ne znam..nekad mi padne mrak da bih mogao na taj njihov metak...metkom uzvratiti...direkt u celo...bez sudjenja...
nekad sam nocivao na ulici a sad kad sam u SA gledam da s sklonim sa prvim mrakom...
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: CRNA HRONIKA

#55 Post Postao/la nella26 »

žalosno je što više apsolutno nisi siguran nigdje sjesti i kafu popiti, i kao što kažeš baš gledam naveče da ne hodam nigdje, mada se ovakve stvari dešavaju i po danu.
Ovdje treba legalizovati oružje pa da ga svak ima i da se može odbraniti, ovako prave diskriminaciju, kriminalci nosaju pištolje koje policija neće uzeti a običan svijet ne smije imati ništa jer odmah dobije kaznu.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: CRNA HRONIKA

#56 Post Postao/la andro »

nella26 je napisao/la:žalosno je što više apsolutno nisi siguran nigdje sjesti i kafu popiti, i kao što kažeš baš gledam naveče da ne hodam nigdje, mada se ovakve stvari dešavaju i po danu.
Ovdje treba legalizovati oružje pa da ga svak ima i da se može odbraniti, ovako prave diskriminaciju, kriminalci nosaju pištolje koje policija neće uzeti a običan svijet ne smije imati ništa jer odmah dobije kaznu.
U pravu si ti kada je u pitanju sigurnost ali ne i kada je u pitanju oduzimanje oruzja , oduzima se ono ali je nas zakon takav da je posjedovanje pistolja , noza ili palice pred zakonom isti i izrice se samo prekrsajna kazna ( novcana kazna ) NA ZALOST jer to nijednom kriminalcu nije problem da plati . Po meni posjedovanje pistolja bi trebalo da bude krivicno djelo jer samo nosenje je i svjesna namjera da se isto upotrijebi .
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: CRNA HRONIKA

#57 Post Postao/la nella26 »

andro je napisao/la:
nella26 je napisao/la:žalosno je što više apsolutno nisi siguran nigdje sjesti i kafu popiti, i kao što kažeš baš gledam naveče da ne hodam nigdje, mada se ovakve stvari dešavaju i po danu.
Ovdje treba legalizovati oružje pa da ga svak ima i da se može odbraniti, ovako prave diskriminaciju, kriminalci nosaju pištolje koje policija neće uzeti a običan svijet ne smije imati ništa jer odmah dobije kaznu.
U pravu si ti kada je u pitanju sigurnost ali ne i kada je u pitanju oduzimanje oruzja , oduzima se ono ali je nas zakon takav da je posjedovanje pistolja , noza ili palice pred zakonom isti i izrice se samo prekrsajna kazna ( novcana kazna ) NA ZALOST jer to nijednom kriminalcu nije problem da plati . Po meni posjedovanje pistolja bi trebalo da bude krivicno djelo jer samo nosenje je i svjesna namjera da se isto upotrijebi .
Znam šta hočeš reći, dobro poznajem zakon [Happy.gif]
Ali ti nisi mene shvatio.Javna tajna je u Sarajevu ko sve ima pištolj, policija to zna ali ne reaguje, jer neće, ne smije reagovati zbog vlastite sigurnosti.
Zašto bi se jedan policajac zamjerio sa kriminalcem za kojeg zna da mu kasnije može porodicu ubiti ili bilo kakvo drugo zlo nanijeti.Naravno da ne treba.
Zakon je kriv koji to dozvoljava, kao što kažeš to treba staviti na nivo krivičnog djela i odsjeć mu minimalno 10 god. jer pametno kažeš imati pištolj znači namjeravati iskoristiti ga.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: CRNA HRONIKA

#58 Post Postao/la andro »

Ne znam za Sarajevo ali ti odgovorno mogu tvrditi da je u Zenici za tekucih 8 mjeseci oduzeto ne mali broj pistolja i od tih tzv. velikih kriminalaca i raznog oruzja ali opet na zalost osjecamo posljedice rata i jos uvijek veliki broj nelegalnog naoruzanja se krije .
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: CRNA HRONIKA

#59 Post Postao/la nella26 »

Pa i u Sarjevu je stvarno dosta oružja oduzeto ali sitnim ribama [Happy.gif] nego je žalost što se zna ko kolo vodi e takvim se ne uzimaju ni petarde, a od njih kreću ostali, male ribe koje se trebaju pokazati da bi ušle u kriminal, da bi ih kolovođe primile.
Pa najbolji način da se dokaže jeste da nekom prospe mozak ili napravi invalidom.
A što je još gore oduzimaju oružje kad je već šteta napravljena, koje fajde uzet meni pištolj kad sam već nekog ubila, svakako odoh malo u zatvor.ALI SAMO MALO!
Kod nas za ubistvo dobiješ 3-4 godine pa je smiješno da za nošenje oružja dobiješ više.
Čitav zakon treba restauraciju, iz temelja.Pa ošinut jake kazne, pa kad bi jedan dobio zbog nošenja oružja 10 god. drugi bi dobro razmislio isplatil se.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori