Zasto je u Bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#16 Post Postao/la sabinax »

istina je to atifas ali to je zbog okruzenja u kojem se radi,...slican primjer je bio i kod nas i to malodobnu djevojku su silovali a radila je u kafani (na kraju je priznala da je sama bila pijana)
u kafani se posluzuje alkohol a kad je alkohol u pitanju znamo da se ponasanje otima kontroli i desava se kojesta...upravo zbog toga to nije dobro okruzenje za postene djevojke...a sad da se to desava u Bosni ili bilo gdje gdje je zakon los to je istina...jer se takve stvari tesko dokazuju
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#18 Post Postao/la ra-ja »

Mislim da se moze raditi kao konobarica..bar ovdje u inostranstvu.bez problema...

Kakav ces reiting ostaviti na te ljude koji dolaze ,zavisi licno od mentaliteta od osobe-do osobe...
Mislim da ljudi koji dolaze tako i odmjerivaju snage...sta kakao i koliko sebi dozvoljavate.... :!:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#21 Post Postao/la sabinax »

atifas je napisao/la:pitam se kako zakon moze mirno da gleda kad se radniku neda njegova plata kad se radnik prisiljava da radi po 12-14 sati ako ne pristaje dae joj se otkaz u ovom slucaju govorim o konobaricama. KAKO?ZASTO? Zasto ste zatvorili oci i necete tu nepravdu da vidite???
to je stvar pravne drzave, a vlast i tijelo koje donosi zakone biraju gradani te drzave. ja nisam rekla da to odobravam vec da poredak u drzavi ne valja i da su zakoni losi...mozda je to upravo zbog toga sto je previse muskaraca u vladi BiH da je koja zena mozda bi se vise pozabavila bas tim pitanjem..a ti si rekla da zene ne bi trebale biti u vladi...mozda bi ipak bilo bolje da ih ima
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#23 Post Postao/la nella26 »

Zanimljiva tema o kojoj se baš da polemisati.
Samo Atifas ne ispušta Bosnu iz usta, vidim baš joj nedostaje [Happy.gif]
Mislim da je svugdje isti "problem" sa konobaricama.
Meni je svaki pošten posao ok.Ono što je bitno je to kako se postavi konobarica i gdje radi.
Mislim da svak ima pravo izbora, možeš konobarisati u slastičarnoj, restoranu i sličnom "kulturnijem" mjestu pa nećeš dolaziti u iskušenje da te pijana mušterija lapi za guzu.
Konobarisati u kafani ili birtusu je zaista teško i nepreporučljivo djevojkama i ženama.
Ima i takvih koje same daju povoda da li ponašanjem ili izbacivanjem atributa, vrckanjem i sl. pa se kasnije žali kad joj neko dobaci a sama se smješka na to.

Tvrdim da nije istina kako Atifas reče da je zakon okrenuo leđa nekoj silovanoj ženi.

Zakonom svako prisiljavanje na spolni akt ili onemogućavanje odbrane pri nasrtanju na nekoga je kažnjivo od 3 do 10 godina (zakon Federacije BiH ), mada je to malo.
Također zakonom kažnjivo odbijanje prijave lica koje želi prijaviti napastvovanje ili silovanje kazna od 3 do 5 godina.
Samo nasrtanje i pokušaj silovanja je kažnjiv, kazna od 3 do 5 godina. [wink.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nermin01
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 2856
Pridružen/a: 29 Apr 2009 02:18
Lokacija: rudo-lim

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#25 Post Postao/la nermin01 »

o atiffass...drago mi da si opet tu..dali mozes doci na sastanak forumasa na vrelu bosne 7augusta.. da ti pokazem stojcevac i zmajevac..pa ces tek tad imati razloga da pises lose o bosni i bosancima..text izmjenjen zbog sabine.x
Zadnja izmjena: nermin01, dana/u 24 Jul 2009 11:56, ukupno mijenjano 1 put.
sreca je sto spavamo pod istim nebom,zato gdje god da si veceras podigni glavu i cut ces govor zvjezda
heej pa ti nekom nedostajes....

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#26 Post Postao/la Emmi »

Kao prvo da se izvinem kod atifas sto sam zensko a odgovaram na njenu temu!!!!!

Zasto ti draga atifas tako crnis bosnu....zasto ne odes na tvoj neki austrijski chat pa tamo pametujes.....ja mislim sto se tice nemorala i nasilja nad zenam da je zapad na prvom mjestu i da se na zapadu desavaju najgore stvari......samo mi jedno objasni zasto je po pricama i medijima gore ako se siluje ili pretuce zena u bosni ili nekim islamskim zemljama tako strasno a na zapadu ne.....zar to nije isti zlocin bilo gdje da se napravi...
slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#27 Post Postao/la sabinax »

:|
Zadnja izmjena: sabinax, dana/u 24 Jul 2009 13:54, ukupno mijenjano 2 puta.
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#28 Post Postao/la ra-ja »

nella26 je napisao/la:Zanimljiva tema o kojoj se baš da polemisati.
Samo Atifas ne ispušta Bosnu iz usta, vidim baš joj nedostaje [Happy.gif]
Mislim da je svugdje isti "problem" sa konobaricama.
Meni je svaki pošten posao ok.Ono što je bitno je to kako se postavi konobarica i gdje radi.
Mislim da svak ima pravo izbora, možeš konobarisati u slastičarnoj, restoranu i sličnom "kulturnijem" mjestu pa nećeš dolaziti u iskušenje da te pijana mušterija lapi za guzu.
Konobarisati u kafani ili birtusu je zaista teško i nepreporučljivo djevojkama i ženama.
Ima i takvih koje same daju povoda da li ponašanjem ili izbacivanjem atributa, vrckanjem i sl. pa se kasnije žali kad joj neko dobaci a sama se smješka na to.

Tvrdim da nije istina kako Atifas reče da je zakon okrenuo leđa nekoj silovanoj ženi.

Zakonom svako prisiljavanje na spolni akt ili onemogućavanje odbrane pri nasrtanju na nekoga je kažnjivo od 3 do 10 godina (zakon Federacije BiH ), mada je to malo.
Također zakonom kažnjivo odbijanje prijave lica koje želi prijaviti napastvovanje ili silovanje kazna od 3 do 5 godina.
Samo nasrtanje i pokušaj silovanja je kažnjiv, kazna od 3 do 5 godina. [wink.gif]


Sve je to tako na papiru..Ako imas pare kupio si sve ..znaci pojavi se rupa... :!:

Kada je to tako..zasto imas oproblema .ganjas papire da budes vani... :!:

Licno neznam kako zasto i kako je raditi u kafani..nebih voljela niti saznati...
Jer me ta tematika nije interesovala...
Svoje sugestije dajem iz zdravog razuma... :!:

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#29 Post Postao/la nella26 »

atifas je napisao/la:D Nella to je nazalost samo na papiru.a dok u bosni istjeras pravdu mozes posjediti
Odgovorno tvrdim da nijedan prijavljeni slučaj silovanaja u Bosni nije ostao nekažnjen (osim ako se utvrdilo da silovanja nije bilo), lično znam slučajeva koji su robijali i zbog pokušaja i gdje nije bilo silovanja i opet tvrdim da je u Bosni zakon što se tiče toga jako odgovoran.
Tvrdim zato što znam i što sam upućena :wink:
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori