Da li ste bili ili da li bi ste isli sa zenom na porodjaj?

Poruka
Autor/ica
Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Da li ste bili ili da li bi ste isli sa zenom na porodjaj?

#77 Post Postao/la Emmi »

Mislim da svaki muskarac treba da prisustvuje jer je to najljepsi momenat u zivotu roditelja.Muz mi je na pocetku rekao da nezna hoce li da bude samnom, ali je svaki put isao na preglede ,sjecam se prvog pregleda kad je vidjeo kako se beba razvija i raste osmijeh mu na licu a suze liju i danas kad se sjetim mogla bih i ja da zaplacem.....Npr. kad sam tek zatrudnjela ono prvih par mjeseci nista nit je vidio nit osjetio (sem da se samo svaki put smio od srece kad sam grlila solju jer je samo tako primjecivao da sam trudna i da cemo postati roditelji), tek kasnije ono vidi stomak raste beba se pomakne i to je to.....Ja sam mu jako zahvalna sto je bio samnom i pomagao mi je koliko je mogao i bas intenzivno osjetio kako je postati roditelj [smile.gif] .......mada je vecina cutao i nije smio nista da mi kaze bojao se da ga nemlatnem, tek posle deset sati me zamolio tako njezno i tako tiho da uzmem malo drugu ruku jer ovu kaze vise ne osjetim......I izdrzao vitezki 26 sati poroda [smile.gif] [smile.gif]
slika

Avatar
lattemma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 281
Pridružen/a: 16 Mar 2009 14:53

Re: Da li ste bili ili da li bi ste isli sa zenom na porodjaj?

#78 Post Postao/la lattemma »

Malenog sam dobila putem carskog reza... znaci njegov tata nije bio prisutan..
a da sam se normalno porodila ja bih svoju mamu povela sa sobom...
Sta ce mi on kraj mene da me posle samo zeza..
Thank´s god i´m a women

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Da li ste bili ili da li bi ste isli sa zenom na porodjaj?

#80 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

Naravno da bi [Happy.gif]
slikaslikaslika

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Da li ste bili ili da li bi ste isli sa zenom na porodjaj?

#81 Post Postao/la alyssa_27 »

Mislim da za muskarca (oca djeteta) to ne bi trebalo da bude mucenje i izivljavanje nad njim. Za njega je to isto toliko bitno kao i za nas zene.. To djete je njegovo... Evo npr. kako razmislja moj muz: njemu bi bilo drago da bude uz mene u tom momentu. Voli me, i zna da ce meni to mnogo znaciti a tako i njemu, bice mu drago da bude prisutan bebinom prvom placu (zvuku) prvom pogledu, prvom kontaktu sa svetom.... Za njega to nije tabu... da mu bude lose i slicno... svestan je da se to desava bio napolju ili samnom unutra. Ne zelim da budem skepticna ali svasta se dogadja na porodu... dodje do komplikacija koje se ne mogu rjesiti i zavrsi se tragicno... a on nije tu..... Naravno da ga ne bi tjerala da ide ako to ne zeli.... ali ako zeli.... sasvim je normalno da mi bude lakse a ne teze (da se nesto stezem i da mi bude ne prijatno) ipak je on moj muz.....
slika

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: Da li ste bili ili da li bi ste isli sa zenom na porodjaj?

#82 Post Postao/la becanka »

alyssa_27 je napisao/la:Mislim da za muskarca (oca djeteta) to ne bi trebalo da bude mucenje i izivljavanje nad njim. Za njega je to isto toliko bitno kao i za nas zene.. To djete je njegovo... Evo npr. kako razmislja moj muz: njemu bi bilo drago da bude uz mene u tom momentu. Voli me, i zna da ce meni to mnogo znaciti a tako i njemu, bice mu drago da bude prisutan bebinom prvom placu (zvuku) prvom pogledu, prvom kontaktu sa svetom.... Za njega to nije tabu... da mu bude lose i slicno... svestan je da se to desava bio napolju ili samnom unutra. Ne zelim da budem skepticna ali svasta se dogadja na porodu... dodje do komplikacija koje se ne mogu rjesiti i zavrsi se tragicno... a on nije tu..... Naravno da ga ne bi tjerala da ide ako to ne zeli.... ali ako zeli.... sasvim je normalno da mi bude lakse a ne teze (da se nesto stezem i da mi bude ne prijatno) ipak je on moj muz.....

Tako je alyssa, svaki hrabar i jak covjek ide sa svojom zenom na porod, i ako on na kraju bude mjesto zene u krevetu... hehe... Ali to su rijetki slucaji [Happy.gif] Sve je to prirodno i ok.

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Da li ste bili ili da li bi ste isli sa zenom na porodjaj?

#83 Post Postao/la srebrni »

lahko je vama pricat...al sve su to Bozija davanja...da neko radja a neko...recimo ide u vojsku..( sad ce dame....siknut na mene )

moje je proslo al mislim da na taj nacin ne mozes podijelit ni muku ni patnju a isto tako ni srecu ....sve zavisi od ljudi..svak ima svoj pristup tome..


ako bi bilo KO ama bilo KO od mene trazio da prisustvujem tu jer bi mu bilo lakse ja bih prisustvovao...al sav bol i patnju...na kraju i srecu najbolje osjeti samo osoba koja se poradja...

mismo ostali samo glumci u epizodi koja se desava

mene recimo boli zub ..i ja kazem ...haj sa mnom bit ce mi lakse...cupa mi nerv...a ja mislim...neka cupa ona je tu ne boli mene toliko :)
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

lisko
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1160
Pridružen/a: 13 Okt 2009 16:08

Re: Da li ste bili ili da li bi ste isli sa zenom na porodjaj?

#85 Post Postao/la lisko »

neznam dali dopustalu kod nas ali kada bude vrijeme isao bi po svaku cijenu....

Avatar
poker
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 279
Pridružen/a: 23 Feb 2009 03:41

Re: Da li ste bili ili da li bi ste isli sa zenom na porodjaj?

#86 Post Postao/la poker »

Naravno da sam bio prisutan pri porodjaju,taj osjecaj kad sam uzeo svoje djete pvi put u narucje necu nikad zaboravit

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Da li ste bili ili da li bi ste isli sa zenom na porodjaj?

#87 Post Postao/la ra-ja »

Posto mi je ta sva situacija oko priprema pred porod´pa i sam porod mi je jedna gnusna situacija, neznam zasto..?
Kada bih sama morala da prisustvujem necijem porodu dvoumila bih se. jer mi nije jednostavno gledati...
Porodjaj sam vidjela na tv i nisam ga mogla dogledati do kraja...

Kako kazu da je uzitak prihvatiti svoje dijete koje se tek rodilo i dogadjaj oko dolaska na svijet njegove bebe..Mislim da nista nije manja ljubav , sreca,i dogadjaj ako vidi okupanu bebu i poslije cina poroda ... [icon_flower.gif]

Odgovori