Koliko se razumijemo

Poruka
Autor/ica
Avatar
lien
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 238
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Slovenia

#2 Post Postao/la lien »

na ¾alost puno brakova se sklopi bez ljubavi i tek kasnije shvate to... :-k

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#7 Post Postao/la sabinax »

Hm...u dobru i u zlu...da ali da to vrijedi za oboje, mislim da do raspada braka najcesce dolazi zbog toga jer jedno od supruznika osjeca da se vise daje, da vise ulaze i da vise pati od drugoga koji sebi uzima za pravo puno toga a ovaj drugi nista...

Primarni razlozi za razvod po meni su sljedeci:
-prisutstvo alkohola, droge, kocke i ganjanje zena (ili muskaraca-svejedno)
-nasilje u obitelji (psihicko i fizicko zlostavljanje zena (ili muskaraca-svejedno)
-zapostavljanje obitelji, nejednaka briga za djecu za pridonosenje boljem stanju materijalnom ili bilo kojem porodice
Imamo i sekundarne razloge a to su:
-izbivanje iz kuce i zapostavljenje svoje obitelji (vise mislim u duhovnom obliku)
-zanemarivanje supruznika (opet vecinom u psihickom obliku)
-zanemarivanje supruznika (u seksualnom smislu)...zvuci mozda smijesno, ali je tako

mislim da je opravdano da se ta prava i obaveze izvrsavaju...jer ponekad je i za djecu bolje da zive u okruzenju gdje nema napetosti, svade i mrznje...nego u "svetom braku"

A to sto je toga u danasnjem drustvu sve vise to je zbog toga jer se
u danasnje vrijeme smatra da zene mogu podjednako parirati muskarcima...bilo svojim polozajem u drustvu, bilo radom, bilo cime...pa stoga time da i traze jednaka prava u braku....
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#9 Post Postao/la sabinax »

Trpiti se moze...i pokusavati popraviti moze...ali znas onu vuk dlaku mijenja ali cud ne (tako da tesko mozes promjeniti vec formiranu licnost sa svim njegovim strahovima, strepnjama, dozivljajima iz djetinjstva) naravno na nama je da to prepoznamo prije braka...ali jesmo li bas svi vidoviti, mozemo li predvidjeti kako ce to ici...mozda neki pametniji jesu...ja nisam
Koliko je godina trpljenja dovoljno...èetiri, sedam, deset...ja nakon toga ne mogu (deset jesam ali vise ne)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#13 Post Postao/la sabinax »

Neee jos si u temi...naravno da se s vremenom prilagodavamo, ucimo jedno o drugome, pomalo se gube neke do tada steknute navike a sticu se nove, ali postoje oni razlozi ...sto sam tamo napisala, koje stvarno ako ne mozes ispraviti...puno se patis, ma sve ziv covjek potrpi...ali ponekad se jednostavno pitas "a zasto bih?"
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#14 Post Postao/la maida_20 »

:wave: hi evo i ja da se malo ukljucim!Zaista mi interesantna ova tema iako jos nisam u braku... :D

Na zalost je i u mojoj porodici bilo par bracnih razvoda,a uzroci upravo oni sto je Sabina navela:
Prisustvo alkohola,kockanje i ganjanje zena ili muskaraca,nasilje,zapostavljane itd. itd. ....

Moje misljenje zasto uopce dode do rastave braka je to da vecina bracnih parova ulazi u brak ne poznavajuci dovoljno svoga bracnog partnera...djevojka ili momak se bukuvalno "zaljube do usiju" :inlove: da ne mogu uociti mane svoga partnera,misle da je to taj pravi,idealni...
A poslije...kada padnu sve maske i nastupe prvi problemi,nesuglasice,ne moze se naci rjesenje...

Jasno je da se ne moze sprijeciti ljubav...ali je zato bitno dobro upoznati svoga partnera.
A neko ce opet sigurno prokomentarisati,da to sto ja tvrdim nije uvijek tako,jer se ljudi rastaju i nakon 25 i 30 godina braka,pa onda ne mozemo pricati da se te dvije osobe dovoljno ne poznaju,nego je to po meni igra sudbine i Bozija volja.
sto bi nas narod rekao [-X "nije im sudeno"

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#15 Post Postao/la sabinax »

Na jedan nacin si u pravu...ali ne uvijek, istinitija je ona tvrdanja sto je Papaya rekla...da udemo u brak relativno normalni :D ...ali s vremenom se razvijamo ali moze se i desiti da mi ili partner stagniramo u razvoju ili cak idemo u rikverc...evo npr.moj prvi muz uzeli smo se kada sam ja imala 19 a on 24 covjek bi rekao stariji, odgovorniji ali s vremenom se pokazalo da nije tako...ja iako tek 19 na bas lako ali sam se snasla s djetetom i s obavezama...dok je on ostao na nivou 24 godisnjaka a s vremenom...cak i otisao unazad (mislim na obaveze i odgovornost)
Doduse postojali su znakovi da ce se i odvijati stvari u tom smjeru...ali tko je onda razmisljao koliko je vazno da netko brine o obitelji i o egzistenciji :huh:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori