Da li i muskarcima istice bioloski sat?

Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Da li i muskarcima istice bioloski sat?

#1 Post Postao/la sabinax »

U danasnje vrijeme kada zene sve vise odgadaju svoju prvu trudnocu ili uopce ne zele trudnocu, sta je s muskarcima...dali oni jednako kao pojedine zene zude za svojim prvim djetetom, dali pridaju tome jednaku vaznost kao zene, dali postoji vjerojatnost da nakon nekih godina i oni nece moci "napraviti" dijete, boje li se da nece imati potomstva, imaju li i oni kao i zene svoj "bioloski sat" koji pomalo istice?

Imam primjer muske osobe (38 godina) koji je jako zelio dijete, bio u braku sa zenom koja nije zeljela djecu (u pocetku, kasnije kad je shvatila koliko to njemu znaci bilo je prekasno...izgubila ga je). Napokon je postao otac i presretan je...do sada nisam shvacala da je pojedinim muskarcima i to vazno.
Sta mislite o tome?
Zaboravih pitati...sta mislite koje su idealne godine da muskarac ima dijete (kad je zreo za taj cin)?
Po meni ne bas previse rano (a i ovisi od covjeka do covjeka...neki nikada ne sazriju)...ali mislim 28 da su idealne godine za krenuti s djecom
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
lien
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 238
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Slovenia

#2 Post Postao/la lien »

Heh, pa nemaju oni bioloski sat a vecina njih nema tolike zelje za djecu koliko ju imajo zene.
A koje su godine prave, to ovisi od muskarca.. Moj je tata sa 25 bio premlad. kad je saznao da je mama trudna, pobjegao je u drugi grad i nije se javljao par mjeseci :lol:
Ali eto vratio se jos prije nego sto sam se ja rodila. ( i onaj dan, kad smo trebale izaci iz bolnice ja i mama, zaboravijo je na nas :D )

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#3 Post Postao/la sabinax »

Lien tako sam i ja mislila do nedavno, kao i ti, ali sam promjenila misljenje...
a imala i ja jednog slicnog (dobro ne bas takvog kao tvoj tata...ali znao je zaboraviti otici po dijete u vrtic :baa: i stariji od mene 5 godina a kao da je bio 5 godina mlaði)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#5 Post Postao/la Bijesanpuz »

Nije sve u tom bioloskom satu, da li ce moci u kasnijim godinama imati djece ili ne..

Ima nesto i tome sto nekako starijem covjeku ne sjeda malo dijete.. I recimo kad dodje djetetu na sastanak sa nekih 50 godina.. svi misle deda dosao..

ja mislim od 25-35 godina da je to neko vrijeme kad se treba osnovati porodica i dobiti djecu...


a ima i onih koji toliko zeljno ocekuju djecu.... i dobiju ih i onda par godina.. i odjednom djeca visak postanu.
I jednostavno ih ostavi...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#6 Post Postao/la indeks »

Kako oni multimilioneri,u cvijetu svoje mladosti,u 80-i nekim godinama zacnu dijete? :lol: :lol: :lol: znaci,nikad nije kasno [-X :lol: :lol:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#8 Post Postao/la sabinax »

ja mislim Papaya da i njima istice bioloski sat...sta mislis da onim djedicama sto imaju djecu u 60-toj...to nije neko drugi napravio :lol:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#9 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

moja tetka ovako kaze
Sine moj musko ce uvijek ostati potencionalni Babo (otac)

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#10 Post Postao/la ra-ja »

Mislim da kod muskarca nema bioloskog sata...kada se desi se.....

Ujedno znam da netreba odmah poletiti u reprodukciju...jer treba se prvo dobro usaglasiti...naviknuti jedno na drugo...treba porodicu ipak planirati..

Ujedno znam da se djeca zele vise u starijim godinama..nego kada si mladji...Mislim da je to zbog toga....sto stariji to stalozeniji i ozbiljniji...

Ako zelis da uzivac u djetetu..onda ga treba roditi malo kasnije... :-k

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#12 Post Postao/la ra-ja »

papaya je napisao/la:ujedno kontam....nije tacno. Sve je stvar karaktera...otac moje djece jeste mlad, ali je izuzetno brizan otac, i mnogi stariji ne mogu ni blizu njega...
Nisam mislila samo o brizi..jednog roditelja....Nego sam mislila o svemu opcenitoi o oba partnera....
Tek kada malo postanes stariji...djete krunise vezu...A do tada je dijete obaveza...
A zasto to kaze....
Kada se dvoje uzmu...pa nema stana...plate male...krediti koje treba vracati...jer si podigla da namjestis neki mozda podstanarki stan..trcanje za karijerom..radnim mjesto..i samo upoznavanje adaptirabje...sve to osporava...uzivanje u toj djeci nijihovom rastu...prvim zubicima ...prvoj izgovorenoj rijeci..i mnogo cemu...itd itd....

To sam mislila.... :-k

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#14 Post Postao/la ra-ja »

papaya je napisao/la:okej, razumijem tvoj stav...
Ali nisu svi ljudi isti, neko ima sa 23 godina vise nego neko sa 43, i para i vremena i sve sto treba
Pa ok...su se slazemo...ali to ima samo neko...a ne mnogo..... :-k

Avatar
Danijel32
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 40
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Umalo pa KASTAV-CROATIA

#15 Post Postao/la Danijel32 »

Znanstvno je dokazano da ga nemaju..To je sva mudrost,a plodni su do 60 god.skoro pa svi..Mu¾jaci kao i ¾ivotinje..¾enke imaju svoje odreðeno vrijme dok kad mogu kotit itd.mu¾jaci ko i ljudi.. :P

Odgovori