Pravoslavne ikone

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: poruka

#16 Post Postao/la mrki62 »

Dzevad1979 je napisao/la:nije bitno ðe ja zivim bitno je za ono sto se zalazem mislio sam na ovaj sajt i pise se hrvatskoj ne rvackoj :wave:
Hehe , onda nije ðe - nego gdje :D
Vidi¹ , religija je svugdje oko mene i religije su po mom sredstvo za manipulisanje sirotinjom.
U gradovima i bogatim dr¾avama vjera nema ¹ta tra¾iti.
Evo, Skandinavske dr¾ave - ko ¹ta èuje o njima ?
A da su bogate - jesu .
Vjera je povezana u svim ratovima do sada i uvijek nastradaju vjernici sa praznim d¾epom , oni drugi ¹to imaju pune d¾epove - oni imaju svog boga a taj bog se zove novac .
Kroz godine sam se upoznao sa svim vjerama i mogu ti reæi da imam svoj stav i ne treba mi nikakav pridigar koji æe me upuæivati bilo ¹ta o vjeri.
Svi mi smo roðeni ateisti a kroz ¾ivot su nas pumpali o vjeri i nekako se to sve usadi u mozak - vjera je jedna vrsta droge ,...... bilo koja vjera ( napominjem ) narodu nije donijela blagostanje , samo prevoðenje ¾ednih preko vode.
A islam nije jedna i jedina vjera - ima ih jo¹ , upoznaj ih , pusti èovjeku da prezentira svoju vjeru - mo¾da se ¹ta nauèi¹ :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: poruka

#17 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

mrki62 je napisao/la:
Dzevad1979 je napisao/la:nije bitno ðe ja zivim bitno je za ono sto se zalazem mislio sam na ovaj sajt i pise se hrvatskoj ne rvackoj :wave:
Hehe , onda nije ðe - nego gdje :D
Vidi¹ , religija je svugdje oko mene i religije su po mom sredstvo za manipulisanje sirotinjom.
U gradovima i bogatim dr¾avama vjera nema ¹ta tra¾iti.
Evo, Skandinavske dr¾ave - ko ¹ta èuje o njima ?
A da su bogate - jesu .
Vjera je povezana u svim ratovima do sada i uvijek nastradaju vjernici sa praznim d¾epom , oni drugi ¹to imaju pune d¾epove - oni imaju svog boga a taj bog se zove novac .
Kroz godine sam se upoznao sa svim vjerama i mogu ti reæi da imam svoj stav i ne treba mi nikakav pridigar koji æe me upuæivati bilo ¹ta o vjeri.
Svi mi smo roðeni ateisti a kroz ¾ivot su nas pumpali o vjeri i nekako se to sve usadi u mozak - vjera je jedna vrsta droge ,...... bilo koja vjera ( napominjem ) narodu nije donijela blagostanje , samo prevoðenje ¾ednih preko vode.
A islam nije jedna i jedina vjera - ima ih jo¹ , upoznaj ih , pusti èovjeku da prezentira svoju vjeru - mo¾da se ¹ta nauèi¹ :wave:
Najbolji post za sada =D> =D> =D>



PS.Off izbrisan

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: poruka

#19 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

mjesec je napisao/la:nebi bas rekao i nije kulturno brisati necije postove i razmisljanja to je prvo a drugo nije sve ni u bogastvu [-X
Dzevade ti bas uporan off

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: poruka

#20 Post Postao/la ra-ja »

mrki62 je napisao/la:
Dzevad1979 je napisao/la:nije bitno ðe ja zivim bitno je za ono sto se zalazem mislio sam na ovaj sajt i pise se hrvatskoj ne rvackoj :wave:
Hehe , onda nije ðe - nego gdje :D
Vidi¹ , religija je svugdje oko mene i religije su po mom sredstvo za manipulisanje sirotinjom.
U gradovima i bogatim dr¾avama vjera nema ¹ta tra¾iti.
Evo, Skandinavske dr¾ave - ko ¹ta èuje o njima ?
A da su bogate - jesu .
Vjera je povezana u svim ratovima do sada i uvijek nastradaju vjernici sa praznim d¾epom , oni drugi ¹to imaju pune d¾epove - oni imaju svog boga a taj bog se zove novac .
Kroz godine sam se upoznao sa svim vjerama i mogu ti reæi da imam svoj stav i ne treba mi nikakav pridigar koji æe me upuæivati bilo ¹ta o vjeri.
Svi mi smo roðeni ateisti a kroz ¾ivot su nas pumpali o vjeri i nekako se to sve usadi u mozak - vjera je jedna vrsta droge ,...... bilo koja vjera ( napominjem ) narodu nije donijela blagostanje , samo prevoðenje ¾ednih preko vode.
A islam nije jedna i jedina vjera - ima ih jo¹ , upoznaj ih , pusti èovjeku da prezentira svoju vjeru - mo¾da se ¹ta nauèi¹ :wave:
Mrki62....svaka cast za komentar...slazem se sa tobom....svako ima pravo da se izjasni.......vjera je privatna stvar svakog pojedinca...... :huh: :huh:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: poruka

#22 Post Postao/la mrki62 »

mjesec je napisao/la:jadan onaj koji misli na pare
Vidi jednu stvar . Ne ka¾e d¾abe narod da para vrti gdje burgija neæe.
Danas se bez vjere mo¾e a bez para ne mo¾e.
Pare su na¹a produ¾ena ruka , do ostvarenja ¾ivotnih potreb¹tina.
Eto i ti se javlja¹ putem interneta na forum i nisi ni pomislio koliko je para trebalo da je tebi omoguæeno da se javi¹ na forum :ballbounce:
Pare su te koje su napravile tebi ¾ivotni prostor - krov nad glavom .
Pare su te koje su omoguæile kroz kuæu ili stan sprovesti instalaciju da bi ti mogao priklopiti svoj raèunar na internet .
Pare su te koje su tebi omoguæile da sebi kupi¹ raèunar , da kupi¹ sebi neku stolicu gdje æe¹ sjediti , stol gdje æe biti raèunar ,.......................
Za raèunarom æe¹ biti i ¾edan i gladan , pa valjda ni¹ta nije samo od sebe stvoreno i opet treba imati para i za to .
Jo¹ jedno æu ti reæi ; Svaka porodica je sretna - ako ima dosta para i ako imaju redovan dohodak a ako usfali para,................. eto svaðe u kuæi .
Bez vjere se mo¾e al bez para ,....................... haman nikako :wave:


Ra - ja ,.............................. jo¹ uvijek te alavjujem :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#24 Post Postao/la mrki62 »

jaran1 je napisao/la:Prvo da kazem da mi je drago sto Mrki komentarise na ovaj nacin, jer ima puno istine
Drugo, udaljili smo se od teme i dobro smo uhebali ovu temu
Prijedlog, pustimo da se svako izjasni o svojoj religiji, svako ima pravo na svoje misljenje i pravo na svoju religiju
Meni kao muslimanu nimalo ne smeta kada neko govori o svojoj religiji
Na kraju svi imamo izbor, ne moramo citati ako necemo
Hvala na razumijevanju , ja bih samo dodao da ko god ne¹to napi¹e pouèno - ne mo¾e ¹koditi , jer od vi¹ka glava ne boli :D
Ja sam na drugoj temi poku¹ao autora teme voditi do poèetka pravoslavlja al mu nekako nije i¹lo a nije lo¹e i to saznati ( kad je nastalo pravoslavlje ) :ballbounce:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

lepi
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 58
Pridružen/a: 05 Jan 2003 02:00

Re: Pravoslavne Ikone

#26 Post Postao/la lepi »

hamid_islam je napisao/la:
A sada mi objasni veliki pravoslavèe. ¹ta æe u crkvi iznad oltara jedna osoba koja je naslikana kako sedi na oblaku pored isusa nema oreol veæ trougao oko glave lièi na æelavog starca sa dugom belom bradom.

molim te odgovorimi ko je to? ovda¹nje sam popove pitao ko je oni ka¾u otac.

:wave:
Prvo ne treba da me prozivate...Cujem ja vas mali maslmance
Drugo napisi mi gde si tu ikonu video u kom hramu ili crkvi
Trece u Pravoslavnoj crkvi Bog otac se ne ovekovecuje i taj sto vam je rekao ga ili niste slusali ili niste znali o cemu vam govori

Avatar
thug
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 136
Pridružen/a: 15 Okt 2005 02:00
Lokacija: Konjic

#27 Post Postao/la thug »

haha zanimljivi ste ;)
Noli Turbare Circulos Meos - Ne remetite Moje krugove
slika

lepi
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 58
Pridružen/a: 05 Jan 2003 02:00

#29 Post Postao/la lepi »

nisam dobio te tvoje slike
ali mislim da ti je negde jedna sandra odgovorila na temu pa nebi ponavljao amide

Odgovori