Musliman ,Katolik,Pravoslavac

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Crnokosa071
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 643
Pridružen/a: 13 Jun 2009 10:37
Lokacija: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#108 Post Postao/la Crnokosa071 »

ÄŒovjek = musliman, katolik, pravoslavac!

Nečovjek = musliman, katolik, pravoslavac!

Dakle, ili je čovjek ili nije, ne gledam ljude prema nacionalnoj pripadnosti, okružena sam svim mogućim vjerama i to me baš čini sretnom!
Neka osmijeh bude vaš kišobran!

slika

Avatar
Crnokosa071
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 643
Pridružen/a: 13 Jun 2009 10:37
Lokacija: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#110 Post Postao/la Crnokosa071 »

Pazi svi smo ljudi od krvi i mesa, niti jedno dijete nije rođeno nacionalno obilježeno niti zatrovano, nego nevino i čisto kako samo Bog može dati. To što se to dijete odgoji na neki nenormalan način, što mu se usadi eventualno mržnja prema drugima ili ne znam šta već - to nije moja stvar, ali od njega će postati nečovjek.

Uostalom mislim koliko ljubavi uneseš u svoje dijete i u sve oko sebe, toliko je ljubavi ono samo spremno dati...Danas je jako teško biti ČOVJEK...ali se može...i ima ih Bogu hvala... :wink:
Neka osmijeh bude vaš kišobran!

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#111 Post Postao/la mrki62 »

AtraktivniSeljak je napisao/la:
bio bi ti jako zahvalan kad bi citirala "samo jedan" citat iz biblije gdje sam Isus kaze da je Bozji sin :wink:
Da poznaješ trojstvo , skontao bi i to šta je sin božiji ,.... da ti je poznato da je Marija ostala trudna s bogom , bilo bi ti poznato odakle sin božiji ,................ više ćeš naći ako klikneš OVDJE
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#112 Post Postao/la mrki62 »

AtraktivniSeljak je napisao/la:bas tako crnooka...

zato se ne slazem sa vecinom koji kazu da treba postovati tudje religije.....
A šta bi ti uradio sa većinom stanovništva ove planete ?
Većina nisu muslimani a najmanje vehabije , šta ćemo sad , ha ?
AtraktivniSeljak je napisao/la: od samog stvaranja Dunjaluka je bila jedna ispravna vjera,sve ostale su ocite lazi.
Koja je to vjera ?
Ako ciljaš na islam ,... koji ?
Jer ima više pravaca .
AtraktivniSeljak je napisao/la: ..to je isto kao kad bi me ti lagala,a ja ti kazem :ma ti lazes ali ja postujem tvoje lazi(neide ovo nikako) ...nepostujem LAZ.......
Nije isto , jer ne možeš , niti smiješ vjeru porediti s laganjem !
AtraktivniSeljak je napisao/la: ali postujem ljude kao ljude,onakve kakve ih bog stvorio
Bog je stvorio ljude različite vjere i te različite vjere treba poštovati - nek svako vjeruje u svoja uvjerenja i u svoju vjeru.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Crnokosa071
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 643
Pridružen/a: 13 Jun 2009 10:37
Lokacija: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#115 Post Postao/la Crnokosa071 »

Respect za iskrenost!
Neka osmijeh bude vaš kišobran!

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#116 Post Postao/la mrki62 »

Potres_Mozga je napisao/la:Mrki Bog nije ljude stvorio u razlicite religije,nego :"svako novorodjence se rodi u ispravnoj vjeri,pa ga njegovi roditelji,ili pokvare ili odgoje u ispravnoj vjeri" (Muhamed a.s.)...
Aha, ti si tako učen i imaš takvo ubjeđenje.
Da te je rodila neka pravoslavka , kršćanka ili ,............ ti bi ondaa drugačije mislio .
Nemoraš meni o islamu , jer sam se učio o islamu 60 ih i 70 ih godina ( u komunizmu ) i dovoljno mi je ovo što znam i znam samo jedno ; nikome ne smiješ prosipati pamet u vezi vjere , jer svaka vjera je bogom data .
Potres_Mozga je napisao/la: ....naravno da je LAZ uvjek LAZ.......ako ja kazem nekom krscaninu da mu postujem vjeru(ovu danasnju),slagao bih ga.....zato postujem ljude kao ljude,ali postovati neciju religiju na primjer Krscanstvo,onda to znaci i negiranje rjeci Kelihem-Sehadeta......
Å ehadet je samo jedan od uslova za ulazak u vjeru i to nema nikakve veze sa laganjem .

Potres_Mozga je napisao/la:Ne zaboravi da prije nego posvedocis da je "Allah jedan i da je Muhamed a.s. Bozji rob i poslanik",prvo moras negirati sva ostala bozanstva: "Svedocim da "nema drugog Boga" sem Allaha"
Ako je bog samo jedan , zašto onda objašnjavati da je bog samo jedan ,............. to je isto da imaš dijete , to dijete ide u školu a do škole ima samo jedan put i ti svaki dan svom djetetu pametuješ kako treba samo tim putem da ide , ... kako ne treba da ide drugim ili trećim putem.
Usput ; svi ljudi , koji koriste arapski jezik ( nevažno na vjeru ili naciju ) boga zovu ALLahom , znači Allah je po naški Bog - jel sad šta jasnije ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#117 Post Postao/la paparaci »

hhahahahaah. mrki, ne umoran si. polako bolan. cuj svaka vjera od Boga data. :lol:
jasta [wink.gif]

"nema" veze u kojoj si religiji odrastao, jer ima nesto sto se zove razum [wink.gif]

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#118 Post Postao/la mickey »

paparaci je napisao/la:hhahahahaah. mrki, ne umoran si. polako bolan. cuj svaka vjera od Boga data. :lol:
jasta [wink.gif]

"nema" veze u kojoj si religiji odrastao, jer ima nesto sto se zove razum [wink.gif]
kad se ova 2 genija nađu raspravljat :lol:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#119 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:hhahahahaah. mrki, ne umoran si. polako bolan. cuj svaka vjera od Boga data. :lol:
jasta [wink.gif]

Ako nije bogom data, onda je bogom prokleta.

Po vašem samo je islam prava vjera a sve ostalo je šljam - zato što ste učeni tako , mi umjerenjaci nismo tako učeni ,............. to je ono što yebe naše kokoši a nije p`jet`o
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori