Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#123 Post Postao/la mickey »

mrki62 je napisao/la:
mickey je napisao/la:evo da se malo požalim, nemam di [laugh.gif]
u hrvatskoj država financira crkvu i to za desetke milijuna eura
godišnje. radi kojega k.... ja vas pitam? za šta to treba crkvi? prije 100
godina nije im trebala lipa
Ja sam negdje ceć pisao o tome , samo se ne mogu sjetiti gdje .
Uglavnom , Tuđman je potpisao sporazum sa Vatikanom i Hrvatska je dužna dati Vatikanu te novce , pa makar državljani crkavali od gladi .

Na ovom linku sve piše http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatsk ... fault.aspx
nemoj zajebavat, nisam to znao :lol:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#124 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:mrki, nisam ja kriv sto vas istina pece :lol:
Da nije obrnuto ?
paparaci je napisao/la: ne smeta meni niko. ona je iznijela svoje misljenje, ja sam se nadovezao. pojasnio. sto se palis na sabahu [baaa.gif] [laugh.gif]
Kako ne smeta, a Å¡ta si napisao OVDJE ??????
Citat : atifas, volis i ti valjati gluposti.
Ako ti ne smeta , onda se ne kaže da neko valja gluposti.
paparaci je napisao/la: neka vas. ne smeta meni niko. samo ne dam na svoje. to je sve. a ti jos uvijek ne znas razlikovati ono sto treba ili kako bi trebalo da bude i ono kako neko cini ;)


selam [smile.gif]
Jok , ja ti ništa ne znam :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#125 Post Postao/la beba80 »

atifas je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
beba80 je napisao/la:mrki slusaj ljudi zemlju podjelise pocese otimati jedni od drugih a GOSPODAR je dao covjeku na korištenje a ti budi svog ubjeđenja i nikad osim ti se GOSPODAR smiluje neces razmišljat pozitivno kako je naredjeno.A emigriraju zato sto im ljudi uzmaju prava i stavljaju se u ulogu GOSPODARA te ih ostecuju ne dajuci im platu a jedan hadis kaze koji je izgovorio ALAH ljudima dajte platu onu kako ste se na pocetku posla dogovorili a tesko li je onom ko to ne ucini JA cu pripremit kaznu za njega.
Nije problem u tome Å¡to si ti za Å¡erijat , problem je u tome Å¡to Å¡erijata po tvom shvatanju nema nigdje na svijetu.
Svi se vade na nekakve vjerske propise a niko se istih ne drži .
Ja sam mnoge stvari ovdje na ovom forumu postavljao - dok tebe nije bilo .
Mogu ti dati primjer shvatanja tumačenja vjere , klikni na link http://www.bol-chat.de/forum/viewtopic.php?f=14&t=1696
To je tema o sektašu , gdje se jasno vidi kako svako vuče na svoj mlin.

Mi smo preuzeli islam od Osmanlija , današnjih Turaka a sad budimo pošteni i odgovorimo ; koliko se Arapi i Turci podnose a svi su jedne vjere ?
Pa turci s kurdima zive u jednij drzavi i jedni i drugi su muslimani pa. Kao sto znamo izbie se.
Slusaj mrki znam da si mnogo ranije od mene bio na ovom chatu al zadres ko ...nisi u pravu za neke stvari pocnes da se oholis ko ti svu pamet pokupio svati da mnogo toga ni ja ni ti neznamo al ja za razliku od tebe svaki dan citam slusam gledam.A sekte to me ne interesuje jer ja nastojim da zivim po nacelima KUR ANA I SUNETA i vjerujem u poslanike a ne kao mnogi u ashabe i neke dr. pogresne stvari.sekti ce biti73 rekao je Poslanik s.a.a.w.

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#126 Post Postao/la mickey »

Mi smo preuzeli islam od Osmanlija , današnjih Turaka a sad budimo pošteni i odgovorimo ; koliko se Arapi i Turci podnose a svi su jedne vjere ?[/quote]
Pa turci s kurdima zive u jednij drzavi i jedni i drugi su muslimani pa. Kao sto znamo izbie se.[/quote]
Slusaj mrki znam da si mnogo ranije od mene bio na ovom chatu al zadres ko ...nisi u pravu za neke stvari pocnes da se oholis ko ti svu pamet pokupio svati da mnogo toga ni ja ni ti neznamo al ja za razliku od tebe svaki dan citam slusam gledam.A sekte to me ne interesuje jer ja nastojim da zivim po nacelima KUR ANA I SUNETA i vjerujem u poslanike a ne kao mnogi u ashabe i neke dr. pogresne stvari.sekti ce biti73 rekao je Poslanik s.a.a.w.[/quote]

[eusa_clap.gif] stvarno je naporan frajer

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#127 Post Postao/la andro »

mickey je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
mickey je napisao/la:evo da se malo požalim, nemam di [laugh.gif]
u hrvatskoj država financira crkvu i to za desetke milijuna eura
godišnje. radi kojega k.... ja vas pitam? za šta to treba crkvi? prije 100
godina nije im trebala lipa
Ja sam negdje ceć pisao o tome , samo se ne mogu sjetiti gdje .
Uglavnom , Tuđman je potpisao sporazum sa Vatikanom i Hrvatska je dužna dati Vatikanu te novce , pa makar državljani crkavali od gladi .

Na ovom linku sve piše http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatsk ... fault.aspx
nemoj zajebavat, nisam to znao :lol:

KRIZA BOGA NE MOLI
Crkva se odriče 50 mil. kn iz proračuna

Datum objave:
24.07.2009
Hrvatska biskupska konferencija (HBK) priopćila je danas da je, nakon konzultacija sa Svetom Stolicom i u dogovoru s Vladom i Ministarstvom financija, odlučila da od 283 milijuna kuna, koliko je u državnom proračunu za Crkvu ukupno predviđeno u ovoj godini, izdvoji 50 milijuna kuna kao doprinos za prevladavanje krize
HBK u priopćenju navodi da Katolička crkva, sukladno međunarodnom ugovoru o gospodarskim pitanjima između Hrvatske i Svete Stolice od 9. listopada 1998. kojim se priznaje opće društveno vrijedan rad Crkve u Hrvatskoj, svake godine dobila određeni iznos iz državnog proračuna.

Ugovorom je određeno da se ta sredstva koriste u tri svrhe - za uzdržavanje klera i drugih crkvenih službenika, za izgradnju i uzdržavanje crkava i pastoralnih središta koji nisu u popisu spomenika kulture te za karitativnu djelatnost.

"Poštujući odredbe spomenutog Ugovora, a vodeći računa o ozbiljnosti aktualnog gospodarskog i socijalnog stanja, Hrvatska biskupska konferencija je nakon konzultacija sa Svetom Stolicom i u dogovoru s Ministarstvom financija i Vladom Republike Hrvatske odlučila od sredstava predviđenih proračunom za ovu godinu (283 milijuna kuna) svotom od 50 milijuna kuna dati svoj doprinos za prevladavanje aktualne krize", stoji u priopćenju.

HBK ističe da je Crkva i do sada veliki dio sredstava dobivenih iz državnog proračuna koristila u karitativne svrhe. "Osobito danas u teškoj gospodarskoj situaciji Crkva će preko svojih Caritasa nastaviti pomagati i biti blizu upravo onima koji su na poseban način pogođeni krizom i koji su najpotrebniji pomoći", zaključuje se u priopćenju Tajništva HBK.
slika
slika

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#128 Post Postao/la mickey »

KRIZA BOGA NE MOLI
Crkva se odriče 50 mil. kn iz proračuna

Datum objave:
24.07.2009
Hrvatska biskupska konferencija (HBK) priopćila je danas da je, nakon konzultacija sa Svetom Stolicom i u dogovoru s Vladom i Ministarstvom financija, odlučila da od 283 milijuna kuna, koliko je u državnom proračunu za Crkvu ukupno predviđeno u ovoj godini, izdvoji 50 milijuna kuna kao doprinos za prevladavanje krize
HBK u priopćenju navodi da Katolička crkva, sukladno međunarodnom ugovoru o gospodarskim pitanjima između Hrvatske i Svete Stolice od 9. listopada 1998. kojim se priznaje opće društveno vrijedan rad Crkve u Hrvatskoj, svake godine dobila određeni iznos iz državnog proračuna.

Ugovorom je određeno da se ta sredstva koriste u tri svrhe - za uzdržavanje klera i drugih crkvenih službenika, za izgradnju i uzdržavanje crkava i pastoralnih središta koji nisu u popisu spomenika kulture te za karitativnu djelatnost.

"Poštujući odredbe spomenutog Ugovora, a vodeći računa o ozbiljnosti aktualnog gospodarskog i socijalnog stanja, Hrvatska biskupska konferencija je nakon konzultacija sa Svetom Stolicom i u dogovoru s Ministarstvom financija i Vladom Republike Hrvatske odlučila od sredstava predviđenih proračunom za ovu godinu (283 milijuna kuna) svotom od 50 milijuna kuna dati svoj doprinos za prevladavanje aktualne krize", stoji u priopćenju.

HBK ističe da je Crkva i do sada veliki dio sredstava dobivenih iz državnog proračuna koristila u karitativne svrhe. "Osobito danas u teškoj gospodarskoj situaciji Crkva će preko svojih Caritasa nastaviti pomagati i biti blizu upravo onima koji su na poseban način pogođeni krizom i koji su najpotrebniji pomoći", zaključuje se u priopćenju Tajništva HBK.[/quote]

a šta će sa tim silnim ostatkom novaca lumeni?

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#129 Post Postao/la paparaci »

atifas je napisao/la: Pa kad vec kazes da to uporedim s svojom djecom moram ti ovo reci:Moja djeca da naprave neznam sta to su moja djeca bez obzira kako se ponasaju i koliko grijese ja ih i dalje volim takve kakvi su ja nikad necu reci u vatri cete gorjeti kako to taj bog porucuje onima koj nece da vjeruju.

ne radi se uopste o tome. nisi shvatila sta sam htio reci. procitaj jos koji put [smile.gif]
atifas je napisao/la: Paparaci de brate ako toliko volis taj serijet zivi tako ali pust i drugi narod da zivi kako hoce.ne pece mene nist sto ti to postujes i volis i moja baba je muslimanka al ja to necu da budem i to me niko nemoze natjeratii.ja respektiram to usta ti vjerujes al ja to NECU.LEBEN UND LEBEN LASSEN!!!
slusaj atifa. ne radi se ovdje o tome da li ja volim serijat ili ne, niti ja kome nesto namecem! to da ti je jasno! vjera je individualna stvar. jedino sto cinim, jeste, ne dam da neko blati i pise neistine o onome u sta ja vjerujem! tudje ne diram, svoje ne dam! vrlo jednostavno i jasno [wink.gif] rado cu odgovoriti na pitanja vezana za islam ako neko ima i ako ga nesto zanima. naravno u mojim mogucnostima.

a to sto se mrki pali na islam je druga stvar. ne pise se toliko o drugim vjerama, pa nema gdje.

stvar je u tome sto muslimani svjesno i javno iznose propise i sve ostalo sto im je objavljeno i po istima nahode. tako da su vecinom u centru paznje. koliko sam mogao procitati i cuti, u krscanstvu npr. ima slicnih propisa vezanih za zenu i slicno, pa niko nista ne govori.

cekajte, a i mi cemo s vama cekati :wink:

Avatar
probisvjet
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 297
Pridružen/a: 06 Okt 2008 02:00
Lokacija: tu na njemu

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#130 Post Postao/la probisvjet »

paparaci je napisao/la: a to sto se mrki pali na islam je druga stvar. ne pise se toliko o drugim vjerama, pa nema gdje.
pa jbg papa druge vjere se toliko i ne namecu ... bar ne na ovom forumu koliko vidim... ti se trudis objasniti da je Islam nesto najpozitivnije i smatras da si u totalnom pravu , zasto mrki nema pravo objasniti suprotno ... ne slazem se s tobom kada kazes da siri lazi , mislim da je svaki njegov komentar upucen s "dokazima" koje nadje isto kao i ti , msilim da ih ne izmislja samo onako bez veze ...kazes vjera je individualna stvar svakoga nas , ok slazem se , po cemu onda tolike 'javne' diskusije ??? po cemu onda ovaj naziv teme ??? ( da ne odem u off ) nisam za to , vjera je jedno , drzava , ustav drugo .....
jbg vjerujte u sto god zelite , ali "Boze" dragi zar vam nije dosta mrznje , ponizenja, razlike...??? i to sve zbog toga sto ti vjerujes u jedno a onaj u drugo .....no, nije vjera kriva , nego sam covjek ....
:?

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#131 Post Postao/la andro »

probisvjet je napisao/la:
paparaci je napisao/la: a to sto se mrki pali na islam je druga stvar. ne pise se toliko o drugim vjerama, pa nema gdje.
pa jbg papa druge vjere se toliko i ne namecu ... bar ne na ovom forumu koliko vidim... ti se trudis objasniti da je Islam nesto najpozitivnije i smatras da si u totalnom pravu , zasto mrki nema pravo objasniti suprotno ... ne slazem se s tobom kada kazes da siri lazi , mislim da je svaki njegov komentar upucen s "dokazima" koje nadje isto kao i ti , msilim da ih ne izmislja samo onako bez veze ...kazes vjera je individualna stvar svakoga nas , ok slazem se , po cemu onda tolike 'javne' diskusije ??? po cemu onda ovaj naziv teme ??? ( da ne odem u off ) nisam za to , vjera je jedno , drzava , ustav drugo .....
jbg vjerujte u sto god zelite , ali "Boze" dragi zar vam nije dosta mrznje , ponizenja, razlike...??? i to sve zbog toga sto ti vjerujes u jedno a onaj u drugo .....no, nije vjera kriva , nego sam covjek ....
:?
[thumbup.gif] [evojele9.gif]
slika
slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#132 Post Postao/la paparaci »

probisvjet je napisao/la: pa jbg papa druge vjere se toliko i ne namecu ... bar ne na ovom forumu koliko vidim...


po cemu se to islam namece, svega ti?! razlog tome sto je islam u centru paznje, jesu upravo prozivanja poput mrkijevih i slicnih! nije samo zbog toga. jos jedan razlog jeste sto mi (muslimani) volimo pricati i saznati vise o nasoj vjeri. to sto su pripadnici drugih vjera slabije aktivni po pitanju sopstvenih vjera, je druga stvar. eto koliko ja namecem islam ovdje, da sam zamolio jednu forumasicu koja je pravoslavne vjeroispovijesti, da napise vise o istoj. ja ne mogu, ne zelim i necu da ostajem suzdrzan ako neko dira u moje, bez obzira o cemu je rijec! nekom mozda moze stati u obraz, meni ne [smile.gif]

ti se trudis objasniti da je Islam nesto najpozitivnije i smatras da si u totalnom pravu ,


trudim se onoliko koliko mogu tj onoliko koliko znam. nemam ja sta puno pametovati o tome, kad su stvari sasvim jasne i dokazane. to sto to mnogi ne vide i ne zele da vide je druga stvar.

zasto mrki nema pravo objasniti suprotno


ima pravo i neka izvoli. ali neka se ne hvata za slamku i neka ne izvrce cinjenice! Islam se bazira i orijentise prema Kur'anu i hadisima, a ne prema necijim izmisljanjima!


... ne slazem se s tobom kada kazes da siri lazi


tvoje dobro pravo. ja znam da je tako [smile.gif]

mislim da je svaki njegov komentar upucen s "dokazima" koje nadje isto kao i ti


mrki ima svoju neku teoriju i hvata se za slamku (citaj za jadne neke primjere koje sa islamom nemaju nista). razlika je izmedju onog sto je propisano i izmedju sljedovanja istog. to mrki ne shvata iili ne zeli da shvati. posto se radi o islamu, ja svoje argumente potkrijepim cinjenicama (ajetima iz Kur'ana). ne izmisljam nista svoje.

kazes vjera je individualna stvar svakoga nas , ok slazem se , po cemu onda tolike 'javne' diskusije ???


kao prvo. zbog diskusija smo ovdje.
kao drugo. i o vjeri se moze i treba diskutovati. sta vise, pozeljno je.
kao trece. ne diram nikog i nicije, a na svoje ne dam.


jbg vjerujte u sto god zelite , ali "Boze" dragi zar vam nije dosta mrznje , ponizenja, razlike...???


mrznja je teska bolest od koje sva sreca ne bolujem, jer me tome nije ucilo ;)
niti mi smetaju razlike. ne ponizavam nikog i nicije.

ako neko ponizava i oholi se ovdje, onda je to mrki. mene ne cudi tvoje javljanje nimalo, jer znam da si slicnog stava kao mrki.

ja znam sta sam i sta zelim i kud idem. ne podnosim kad je neko licemjeran!


no, nije vjera kriva , nego sam covjek


[evojele9.gif] [thumbup.gif]

Avatar
probisvjet
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 297
Pridružen/a: 06 Okt 2008 02:00
Lokacija: tu na njemu

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#133 Post Postao/la probisvjet »

aj' dobro papa ..... zivio ti meni [smile.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#134 Post Postao/la paparaci »

mogla si to malo i opsirnije kad si vec zapocela. ne volim ne dovrsene stvari. ali hajd et....

zivjela i ti meni [smile.gif]

Avatar
probisvjet
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 297
Pridružen/a: 06 Okt 2008 02:00
Lokacija: tu na njemu

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#135 Post Postao/la probisvjet »

paparaci je napisao/la:mogla si to malo i opsirnije kad si vec zapocela. ne volim ne dovrsene stvari. ali hajd et....

zivjela i ti meni [smile.gif]
ma nemam ti ja vremena ni volje citirati svaki drugi dio jedne recenice , a i cemu eto ti jedno , ja drugo i sto cemo tako u krug ??? ima ljepsih stvari papa , "vjeruj" [icon_flower.gif]

Odgovori