BIjelo dugme

Sve o muzici, domaæoj i stranoj, pjevaèima, bendovima itd.
Poruka
Autor/ica
Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: BIjelo dugme

#16 Post Postao/la grga »

Sad jel the best,možeš mislit..

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: BIjelo dugme

#18 Post Postao/la vornevljev »

TheLastSamurai je napisao/la:the bes group na balkana..
Alen Islamovic - car
bio sam u Beogradski "Hipodrom"
sada slijedi Gradski stadion u Skopje...ne mogu propustiti tooo..
Mislim ukus je ukus o tome se ne raspravlja,ali mi je tužno čuti od jednog muzičara ovako pohvalne riječi za nekoga ko to nije zaslužio i čiji autorski uraci (čitaj bljuvotine) ne vrijede ni pišljiva boba-mislim na stvar "Pada kiša pa se stiša"-bruka brate,mene bi sramota bilo reći da ja to pjevam,a kamoli da snimim spot sa nekim mažoretkinjama.

Hah, Dugme,ne znam šta da kažem,da nije bilo dobrih stvari,jest, sluš'o sam ih i sam nekad,shvatam i raju koja je u doba cvjetanja tog benda bila mlada pa im neke pjesme bude žal za prošlim vremenom.

Ali prenapuhani Bregović i melodijska pljačka svjetskih bendova koje je obrađivao jer obična raja nije ni mogla slušati te bendove pošto nije mogla doći do njih,nekako mi ne daju da poštujem taj bend.

Na to sve,previše nekakvog novokomponiranog đubraluka (ne etna kako je to Brega govorio) u pjesmama zadnjih albuma ("Lipe cvatu") doprinosi tome da dobiju etiketu predvodnika pastirskog rocka kome će se kasnije pridružiti i Milić Vukašinović sa svojim AC/DC kolima ("...zaljubio se neki Žika u komšinicu Stanu...").
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: BIjelo dugme

#19 Post Postao/la belly_dancer »

ajme ja volim njihovu "došao sam da kažem da odlazim",neznam zašto,al uvjek mi nekako dođe tata napamet kad je čujem... :mrgreen:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: BIjelo dugme

#21 Post Postao/la Bijesanpuz »

Nije mi jasno samo zasto svi ono sto oni ne vole slusati ili smatraju slabim.. zasto to odmah smatraju bljuvotinama ??

ako to ne slusas.. neznaci odma da je bljuvotina...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: BIjelo dugme

#22 Post Postao/la vornevljev »

BijesanPuz je napisao/la:Nije mi jasno samo zasto svi ono sto oni ne vole slusati ili smatraju slabim.. zasto to odmah smatraju bljuvotinama ??

ako to ne slusas.. neznaci odma da je bljuvotina...
Pa zato valjda sto kad poslusas to i nesto drugo uvidis sta je kvalitet a sta nije,a Alen to nije,njegovu sam stvar nazvao bljuvotinom.

Bude često na RTVUSK (ipak je on iz Bihaća) ta stvar mislim da si je vidio x puta k'o i ja-ako ono ima neki muzički kvalitet onda su Bethoven,Maller,John Lee Hooker,Hendrix i David Gilmour amateri i treba im jebat majku što su doprinijeli razvoju muzičke umjetnosti koju uništavaju raznorazni Aleni.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: BIjelo dugme

#23 Post Postao/la Bijesanpuz »

ma kako god.... sad smo svi muzicki strucnjaci i znamo sta je kvaliteta sta nije
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: BIjelo dugme

#24 Post Postao/la vornevljev »

Jeb'ga neko jest neko nije,ko sve ostalo.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: BIjelo dugme

#25 Post Postao/la mrki62 »

Hajmo malo za Sloveniju :mrgreen:


Kad bi bio Bijelo Dugme
18.12.2008 - Hala Tivoli - Ljubljana (20:00)
[vstopnice]

Cena:
38.00 €


slika
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: BIjelo dugme

#26 Post Postao/la belly_dancer »

ohoho...ljubljana kažeš...kontam sad bilo bi ljepo otič,to je skoro sad...
još kad znam da če bit ona najbolja ekipa...uf :D

meni je samo žao što sad kad su se opet skupili ne snimaju nešta novo... :cry:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: BIjelo dugme

#28 Post Postao/la mrki62 »

Šta je Džemka, šta je smiješno :wink:
Ako imaš relativno malo prostora i ako je u Ljubljančana kupna moć toliko jaka, zašto da ne .
38 € je za vas u BiH jako velika suma al to još ne znači da je i ovdje :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: BIjelo dugme

#29 Post Postao/la vornevljev »

mrki62 je napisao/la:Šta je Džemka, šta je smiješno :wink:
Ako imaš relativno malo prostora i ako je u Ljubljančana kupna moć toliko jaka, zašto da ne .
38 € je za vas u BiH jako velika suma al to još ne znači da je i ovdje :lol:
Jest @Mrki mnogo je to para ovdje,ali ne vjerujem ni da je tamo to sitniš,ali opet zavisi sta dobijas za te pare,tim gore sto ću vas sada razočarati,od tog "Bijelog Dugmeta" ce vam doci samo Alen,Tifa i Bebek (koji po dijaspori mlate pare,jebiga nasima valja bilo ko da se pojavi),a kao pratnju sa sobom vuku bihaćki bend "Okus meda" koji su profesionalci definitivno,ali nisu "Bijelo Dugme",zar to nije prevara?

Ali nije njima to prvi put,šteta što na takav način ruše i onaj mit kojeg su imali,jer padaju narodu u očima definitivno.

Trenutno su u Švedskoj i taj koncert je dio evropske turneje "trojice tenora",ovo su provjerene informacije,moj prijatelj je dio tima "Stage Art" iz Bihaća koji im rade binu,ozvučenje i light show.

Možda bi i bili legende da se nisu nikada okupili i napravili onu bruku u Beogradu,Sarajevu i Zagrebu,previše je bilo providno koliko im te emocije ne znace nista,nego im je samo stalo do para.

Å teta!
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: BIjelo dugme

#30 Post Postao/la mrki62 »

vornevljev

Napisao sam , ako imaš malo prostora , jer Tivoli i nije neki veliki prostor, ..... onda ako imaš mnogo zainteresiranih a svima ne možeš ugoditi , onda je normalno da digneš cijenu :wink:
Da, oni dolaze zbog para, jer jedino se pare sad pokupe na koncertima a snimanjem nema haman pa ništa, jer se sve skida sa interneta :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori