Crna hronika

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: CRNA HRONIKA

#166 Post Postao/la beca »

čuvaj se nella u mojoj je mahali bio, sad će kod tebe

Avatar
nermin01
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 2856
Pridružen/a: 29 Apr 2009 02:18
Lokacija: rudo-lim

Re: CRNA HRONIKA

#167 Post Postao/la nermin01 »

ne prepadaj je beca..i onako je slabo vani [laugh.gif]
sreca je sto spavamo pod istim nebom,zato gdje god da si veceras podigni glavu i cut ces govor zvjezda
heej pa ti nekom nedostajes....

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: CRNA HRONIKA

#168 Post Postao/la beca »

ne smije nikako izlaziti...evo ja čekam da mi se javi da vidim da li je živa ostala noćas [laugh.gif]

Avatar
nermin01
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 2856
Pridružen/a: 29 Apr 2009 02:18
Lokacija: rudo-lim

Re: CRNA HRONIKA

#169 Post Postao/la nermin01 »

pise mi si noc to..jeli to stvarno istina..niko neide vani..ccc
sreca je sto spavamo pod istim nebom,zato gdje god da si veceras podigni glavu i cut ces govor zvjezda
heej pa ti nekom nedostajes....

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: CRNA HRONIKA

#170 Post Postao/la beca »

ma jašta, bosna postala kao amerika [laugh.gif]

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: CRNA HRONIKA

#171 Post Postao/la beca »

U Sarajevu uhapšen napadač iz Novog Pazara Kako je potvrdio Irfan Nefić, portparol MUP-a KS, Šećerović je uhapšen sinoć u 23:10 sati. Šećerović je rođen 1985. godine u Novom Pazaru. Uhapšen je zbog osnovane sumnje da je počinio krivično djelo ubistvo u pokušaju.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: CRNA HRONIKA

#172 Post Postao/la nella26 »

[onfire.gif] [onfire.gif] [onfire.gif] znala sam ja da će mu naši stati u kraj
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: CRNA HRONIKA

#173 Post Postao/la beca »

nella26 je napisao/la:[onfire.gif] [onfire.gif] [onfire.gif] znala sam ja da će mu naši stati u kraj
sad mi smiješ na kafu

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: CRNA HRONIKA

#174 Post Postao/la beca »

Nakon dojave građana
U Sarajevu uhapšen napadač iz Novog Pazara
U utorak navečer, pripadnici MUP-a KS su uhapsili Seada Šećerovića iz Novog Pazara, osumnjičenog za napad nožem i pokušaj ubistva Ratke Kos i Miltiadesa Bećirbegovića.

Kako nam je potvrdio Irfan Nefić, portparol MUP-a KS, Šećerović je uhapšen sinoć u 23:10 sati, a priznao je krivicu za navedena djela. Šećerović je rođen 1985. godine u Novom Pazaru. Uhapšen je zbog osnovane sumnje da je počinio krivično djelo ubistvo u pokušaju.

"O hapšenju je obaviješten kantonalni tužitelj koji je ispitao osumnjičenog u prisustvu policije. Izvršen je pretres sobe u kojoj je živio gdje je pronađen nož za koji se sumnja da je korišten u napadima", rekao je Nefić.

Kako nam je Nefić rekao, napadač je uhapšen u jednom ugostiteljskom objektu nakon dojave građana, a zbog tajnosti policijske istrage, tačna lokacija mjesta hapšenja nije poznata. Određen mu je pritvor i zadržan je u prostorijama Odsjeka za zadržavanje lica MUP-a KS.

Podsjećamo da je Šećerović osumnjičen da je prošle sedmice napao nožem Miltiadesa Bećirbegovića kojem je ubodima nožem nanio povrede opasne po život. Nekoliko dana prije toga, 16. septembra, ista osoba napala je Ratku Kos u sarajevskom naselju Dobrinja.

Bećirbegović i Kosova su smješteni na Odjelu za anesteziju i reanimaciju KCUS-a gdje se oporavljaju od zadobijenih povreda.

Napadač je žrtvama prilazio s leđa i bez povoda ih nožem udarao u grudi, ramena i vrat. Iz Ministarstva unutarnjih poslova je potvrđeno da je Šećerović na isti način ranije napadao i građane u Novom Pazaru.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: CRNA HRONIKA

#175 Post Postao/la nella26 »

Sjekač iz Novog Pazara
Priznao napad: 'Ružno me pogledao u tramvaju!'
Sead Šećerović iz Novog Pazara nakon hapšenja je priznao napad na Miltiadesa Bećirbegovića, a kao motiv je naveo da ga je ovaj ružno pogledao u tramvaju, rečeno je na posebnoj press konferenciji MUP-a Kantona Sarajevo. Napad na Ratku Kos za sada nije priznao, iako zbog sličnog načina postoje indicije da je odgovoran i za to, a više detalja biće poznato nakon završene kriminalističke obrade.


Šećerović je iz zatvora u Srbiji izašao 16. avgusta nakon što je odležao dvije i pol godine zbog sličnog napada nožem. Od izlaska iz zatvora do 26. avgusta na području Novog Pazara na sličan način, ubodima nožem u vrat i leđa, napao je još šest osoba nakon čega je pobjegao u Crnu Goru, a potom u BiH.

U Sarajevu je iznajmljivao stan u Ulici Aleja Bosne Srebrene do broja 63. Uhapšen je u kafiću Valentino, a kako su kazali iz MUP-a, nije pružao otpor.

- Hapšenje je izvedeno brzom akcijom od strane pripadnika Jedinice za podršku MUP-a Kantona Sarajevo, tako da nije imao vremena da pruži bilo kakav otpor - kazao je Mevludin Halilović, načelnik Odjela za opšti kriminal MUP-a KS.

Šećerović je, prema podacima MUP-a KS, u Njemačkoj izveo 17 sličnih napada i tamo je osuđen na šest godina zatvora. Nakon što ga predaju nadležnom tužilaštvu, uz konsultacije sa organima gonjenja Srbije, odlučiće se da li će sva dosadašnja djela za koje ga se sumnjiči biti objedinjena u jedan slučaj, te će se donijeti i navodna odluka o izručenju Srbiji.
b_090923051[1].jpg
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: CRNA HRONIKA

#176 Post Postao/la andro »

Zenica
zenica1.jpg
zenica1.jpg (82.85 KiB) Pogledano 1226 puta.
Uhapšena Poljakinja zbog ubistva supruga iz Zenice
Ahmić je potvrdila da se sumnja da je F.B. ubijen u martu ili aprilu i da policija nije imala prijavu o njegovom nestanku...
23.09.2009. 13:19

Zbog sumnje da je izvršila ubistvo svoga muža F.B., rođenog 1959. iz Zenice, službenici PU Zenica sinoć su u Raspotočju slobode lišili B.N., rođenu 1978. iz Poljske.

„Dojavu da se na adresi Lopate broj 7, dogodilo ubistvo zaprimila je dežurna služba Policijske stanice Centar. Tijelo F.B. pronađeno je u septičkoj jami i prevezeno je u prosekturu Kantonalne bolnice Zenica, gdje će biti izvršena obdukcija i utvrđeno vrijeme nastanka smrti“, izjavila je Aldina Ahmić, portparolka MUP-a ZDK-a.

Ahmić je potvrdila da se sumnja da je F.B. ubijen u martu ili aprilu i da policija nije imala prijavu o njegovom nestanku, s obzirom na to da se radilo o privredniku koji je živio na relaciji BiH - Poljska. Uviđaj je u prisustvu inspektora MUP-a ZDK-a obavio dežurni kantonalni tužilac Branislav Tomaš.
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: CRNA HRONIKA

#177 Post Postao/la nella26 »

Instinkt bivšeg policajca doveo do "sjekača" iz Novog Pazara

Seada Šećerovića, traženog u Srbiji i Crnoj Gori zbog više napada, prepoznao Aner Karić i zadržao ga do dolaska policije

Zahvaljujući Aneru Kariću, decertificiranom policajcu MUP-a Kantona Sarajevo, Kemalu Grbi, vlasniku sarajevskog kafića "Valentino", te trojici gostiju, pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo došli su do Seada Šećerovića, prozvanog i kao "sjekač" iz Novog Pazara, a koji je nakon hapšenja priznao ranjavanje nožem Militiadesa Bećirbegovića (26) iz Sarajeva. I pored opsežne potrage, Šećerović se sigurno šetao ulicama Sarajeva.

Vidio fotografiju

O tome na koji su način shvatili s kime su jedne noći pili kafu te kako su ga namamili u kafić i zadržali do dolaska policije, jučer su nam ispričali spomenuti akteri u kafiću "Valentino" koji se nalazi u sarajevskom naselju Hrasno.

Sjedeći za šankom u kafiću drugog dana Bajrama, Karić, Grbo i ostali primijetili su neobičnog gosta, te su ga pozvali da s njima sjedne za šank. Gost je popio mineralnu vodu i počeo se raspitivati o tome ima li gdje posla. Ispričao im je da je prije dva mjeseca došao iz Novog Pazara.

- Rekao nam je da se zove Enver Bajrović. Gazda kafića mu je ponudio da mu zavrne tendu u bašti te mu je za to dao 10 KM da mu se nađe. Uzeo sam njegov broj telefona da mu javim ako u međuvremenu iskrsne neki posao - ispričao nam je Aner Karić.

Bivši policajac zatekao se u "Valentinu" i preksinoć kada je na televiziji vidio fotografiju Seada Šećerovića, kojeg traže policije Srbije i Crne Gore zbog više napada nožem. Instinktom iskusnog policajca, Karić je shvatio da je muškarac sa fotografije, ustvari, osoba koja mu se predstavila kao Bajrović iz Novog Pazara.

U dogovoru s Kemalom Grbom, Karić je odlučio pozvati njihovog novog poznanika kako bi se uvjerili da je to zaista traženi napadač te kako bi pomogli da on bude uhapšen. Zajedno s još tri gosta, njihovim prijateljima i poznanicima, Karić i Grbo su se hrabro upustili u ovaj poduhvat.

Na Karićev poziv, Šećerović je preksinoć oko 22 sata došao u "Valentino" jer mu je kazao da je iskrsnuo neki posao.

- Vidio sam ga na parkingu i pozvao da sjedne za sto u bašti. Pričali smo i ja sam ga upitao da li ima pasoš. On mi je dao pasoš i ja sam vidio da piše Šećerović. Tada sam bio siguran da je to on - kazao nam je Karić.

Upad specijalaca

Karić je obavijestio jednog visokog dužnosnika policije da u kafani drži Šećerovića. Rečeno mu je da ga zadrži dok policija ne dođe da ga uhapsi. Dok je Karić s još jednim gostom zapričavao i čuvao Šećerovića, vlasnik "Valentina" otišao je u MUP i doveo pripadnike specijalne jedinice, koji su ga uhapsili.

- Policija je brzo reagirala i profesionalno savladala manijaka. Želio bih im se zahvaliti na profesionalno obavljenom poslu. Mogu reći da su korektno obavili pretres objekta - kazao nam je Karić.

Ovaj decertificirani policajac rekao nam je da bi u sličnoj situaciji ponovo isto reagirao.

- Ovo je još jedan od dokaza da je Međunarodna policija otpustila sposobne ljude iz policije - kazao je Karić.

Zalegli na pod kafića

U kafiću "Valentino" jučer nije bilo visokih dužnosnika grada, policije i Općine da se zahvale na nesebičnoj pomoći ljudima koji su, može se tako reći, Sarajevo oslobodili napadača koji je sijao strah kod naših istočnih susjeda. Pojedini gosti su nam kazali da su Karić i ostali bar zaslužili da budu spomenuti, a pogotovo jer su i sami bili predmet torture. Naime, kada su specijalci došli u objekt, naoružani dugim cijevima, počeli su da se deru na sve prisutne, a na tlo su polegli i Karića i vlasnika Grbu, koji to nije želio ni da nam spominje.

Pronađen nož

Prema saznanjima policije, Šećerović je prije 20 dana unajmio stan kod privatnog stanodavca u ulici Aleja Bosne Srebrene do broja 63, gdje je policija pronašla dokaze koji ga terete za napad na Bećirbegovića. Saznajemo da je u pitanju nož kojim je izvršen napad. Njegovi stanodavci jučer nisu bili raspoloženi da daju bilo kakve izjave. Rečeno nam je kratko da je Šećerović kod njih došao s jednim prijateljem, prespavao dvije noći, za koje je uredno platio i onda otišao.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: CRNA HRONIKA

#179 Post Postao/la beca »

da nije pisalo mjesto, pomislila bih da se radi o dobi i dojbinici [Happy.gif]

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: CRNA HRONIKA

#180 Post Postao/la beca »

Zbog hrane iz fast fooda

Otrovani studenti iz sarajevskog doma Bjelave

Oko 30 studenata iz studentskog doma "Bjelave" u Sarajevu otrovalo se hranom iz obližnjeg fast fooda, a njih 12 je zadržano na hospitalizaciji na Kliničkom centru na Koševu.

Najvjerovatnije se radi se bakteriji salmonela, a gril ispred Studentskog doma je sinoć zatvoren, potvrdila je za naš portal Biljana Jandrić, portparolka Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu.

"Svi pacijenti imaju simptome kao što su povišena tjelesna temperatura, jaka glavobolja, učestala stolica i povraćenje. Kako inkubacioni period traje oko 24 sata, očekujemo da će na kliniku stići još veći broj otrovanih", kazala je Jandrić.

Direktor domova doktorima je potvrdio da se u sobama u domu nalazi jedan broj studenata koji imaju slične simptome.

Otrovani studenti na Klinički centar na Koševu primljeni su jučer poslijepodne.

Odgovori