Da li "slijepo" vjerujete?

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
Sameli
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 70
Pridružen/a: 22 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia
Kontakt:

ovaj...

#31 Post Postao/la Sameli »

Ne¹to gledam ovo -Dodavanje na listu prijatelja-, pa niko me ne doda hahahahha.... haman ne spikam zanimljivo hahahhaha... Fakat mi dosadno.. Vidi se po pisanju, lupam ki otvoren prozor. Nego, da vas ne davim vi¹e, sve vam plavo oko vrata, odoh na tribine da vas posmatram :wave:
saMeli

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#32 Post Postao/la sabinax »

ne idi...ajde sada vidi dali te je ko dodao u friend list :lol:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#34 Post Postao/la ra-ja »

Vjerovala sam puno ljudima....ali nemora znaciti da i sada nevjerujem...
Drago mi je kada se neko sam izjasni pa kaze da negovori istinu ..jer tada znam skim imas posla...Pa dobro.... mnogi nece iz svog licnog stava da se otvore...Sve ja to prihvatam.... :-k

Ja licno sam govorila istinu...Naravno svi nismo isti.....Ali sada kako se duze nalazim tu...dolazim do spoznanja da bih trebalo , biti ipak obazriv u nekim stvarima bar ovdje na internetu....Ma to ja samo mislim.... :-k

A kada osobu upoznam privatno ..nema problema...Na svacijem licu se moze odmah otkriti karakter covjeka......Tako znam dobro razaznati laz od istine.... :chuckel: :listen:

.

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Dali "slijepo" vjerujete?

#35 Post Postao/la maida_20 »

Sada prilazim svemu pomalo oprezno...sada kada me lupilo po glavi to "slijepo" vjerovanje ljudima,dobrim "prijateljima"!

Zivimo u zajednici,jedni od drugih zavisimo,glupo bi bilo da svakoga drzimo na distanci,ali ne treba se covjek potpuno otkrivati ,sto vise neka osoba zna o tebi ,vise oruzja ima protiv tebe...

Zato i jesu rijetki iskreni prijatelji kojima mozes otvoriti dusu...ko ih ima zaista je srecan covjek! :)

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

Re: Dali "slijepo" vjerujete?

#36 Post Postao/la _ramayana_ »

maida_20 je napisao/la:Sada prilazim svemu pomalo oprezno...sada kada me lupilo po glavi to "slijepo" vjerovanje ljudima,dobrim "prijateljima"!

Zivimo u zajednici,jedni od drugih zavisimo,glupo bi bilo da svakoga drzimo na distanci,ali ne treba se covjek potpuno otkrivati ,sto vise neka osoba zna o tebi ,vise oruzja ima protiv tebe...

Zato i jesu rijetki iskreni prijatelji kojima mozes otvoriti dusu...ko ih ima zaista je srecan covjek! :)
da da, na greskama se uci,mudro zboris maida,hvala bogu imam jednu prijateljicu i mogu sa sigurnocu reci pravi i istinski prijatelj :D

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

Re: Dali "slijepo" vjerujete?

#37 Post Postao/la dare__71 »

slijepo?.....ne nevjerujem,uvije si dam lufta i tek pokusaj da procijenim koliko da si dopustim povjerenja sa bilo kim koga tek upoznam al opet stvar zelje i interesa,znaci povod i zelja jer ako je u pitanju recimo osoba sa kojom b dijelio emocije u smislu osjecanja i ljubavi tada sam neko ko dopusta sebi da budem neko ko ulaze povjerenje mada i iskrenost no ako je u pitanju posao tada opreznost je tek obaveza ..... eh neko ce reci vidi papka vjeruje zenama ......hebiga mora neko :mrgreen:

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Dali "slijepo" vjerujete?

#38 Post Postao/la grga »

Ha,imam koju godinu,mislim da me život naučio da nemožeš nikom vjerovat 100% ili bezuvjetno što bi rekli slijepo..Ima neka Bugarska poslovica koja kaže onaj tko slijepo vjeruje slijep je u mnogočemu ..Ima neke logike..Kolko sam je ja shvatio znači da je takva osoba naivna..

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Dali "slijepo" vjerujete?

#39 Post Postao/la nella26 »

slijepo vjerovanje?treba se praviti kako slijepo vjeruješ ali uzimati stvari s rezervom.Akad neko jednom izgubi moje povjerenje nikada ga više nema
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Dali "slijepo" vjerujete?

#40 Post Postao/la beca »

nella26 je napisao/la:slijepo vjerovanje?treba se praviti kako slijepo vjeruješ ali uzimati stvari s rezervom.Akad neko jednom izgubi moje povjerenje nikada ga više nema

svaka cast, jako pametno receno, naszalost, osoba sam koja slijepo vjeruje i sto je najtragicnije, puna sam zivotnih opekotina od tog bezuslovnog vjerovanja, ali opet nisam naucila lekciju....

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Dali "slijepo" vjerujete?

#41 Post Postao/la kajs »

Obzirom da je vjerovanje usloveljeno povjerenjem, (trebalo bi da je tako [Happy.gif] ) onda u koga imam povjerenja mogu mu vjerovati na rijec, pa makar bilo ono i slijepo (ako sam razumio smisao ovog "slijepo" - ako je bijelo crno onda je crno). Duboko je utisnuto u covjeku da bude poverljiv prema ljudima ostalim, mislim da je zivot bez poveljivosti jedna strasna nocna mora. Zivjeti u jednom svijetu gde nema poverenja prema onom koji cine taj svijet u njegovom najblizem okruzenju je poput toga biti u nekom kazamatu u samici.
Naravno, nema slijepog poverenja, poverenje se izgradjuje i nadogradjuje u svim prilikama i situacijama u kojima kad tada dodje na ispitu. Jednom izgradjeno povjerenje tesko da se dozvoli da ga ista narusi. Misljenja sam da su svi svesni kada imaju poverljivog kraj sebe da je to isuvise vrijedno pa da dozvole da se to narusi icim.

Tako nekako ...
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Dali "slijepo" vjerujete?

#45 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la:također. ne vjerujem nikom ništa

jest brate. satra me to [eusa_wall.gif] [Happy.gif] [icon_flower.gif]

Odgovori