Ateizam-zasto?

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: ATEIZAM zasto

#31 Post Postao/la kajs »

papaya je napisao/la:u ime boga se ide u rat, u ime "ateizma" NE
[Happy.gif]

u ime ateizma se ide u rat protiv Boga. Da Bog Dragi sacuva i zakloni.

mada iskreno mogao biih i oko ovog "u ime" sada diskutovati al neka za drugu priliku :P


Ma sta su ti oni komunisti nego ateisti, pa koliko su ratova vodili. Ne vazi ti se ovo. [eusa_think.gif]
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: ATEIZAM zasto

#33 Post Postao/la kajs »

papaya je napisao/la:Pa vodili su rat iz svakakvih razloga, ali nisu koristili nesto sto je zapravo dobro (kao religija, koja treba da je uvjek cista)

kapish maj dir :wink:
Kapiram.

Neda mi JAS da ti odgovorim [Happy.gif]


ovo je za tebe papaya [icon_flower.gif]
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: ATEIZAM zasto

#35 Post Postao/la mrki62 »

U svijetu = 10 - 12 % vjernika a sve ostalo su deklarirani " vjernici " , što znači ; na popisu stanovništva se izjasni kao pripadnik ove ili one religije i to je sve .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: ATEIZAM zasto

#36 Post Postao/la ra-ja »

kajs je napisao/la:
papaya je napisao/la:u ime boga se ide u rat, u ime "ateizma" NE
[Happy.gif]

u ime ateizma se ide u rat protiv Boga. Da Bog Dragi sacuva i zakloni.

mada iskreno mogao biih i oko ovog "u ime" sada diskutovati al neka za drugu priliku :P


Ma sta su ti oni komunisti nego ateisti, pa koliko su ratova vodili. Ne vazi ti se ovo. [eusa_think.gif]
Eh mali moram da reagujem na tvoje postove.. :!:
Zar JE Josip Broz TITO DRZAO NAS NA OKUPU I vodio drzavu toliko godina kao jednu cijelinu..STO MU JA DAJEM VELIKO PRIZNANJE SADA POSLIJE SVEGA...Po prici pojedinaca ispas ce na kraju da su komunisti izazavali rat u BiH...Daj ba
Kakva razlika izmedju mene i tebe..
Ti si odgajan u jednoj sredini..gdje ti je BABO rekao ko si sta si odakle potices...To isto je rekao mojoj radnoj kolegici koja je bila clan saveza komunista...Pa kada nam je bilo dozvoljeno da se izjasnimo kako hocemo..dobili priznabnje i muslimani..Ona popisuje ..i pitam se sta sada da napisem...Rekoh ja cu napisati Jugosloven...
A boze moj..da se sjetim sta je meni moj otac govorio jos dok sam bila u stomaku...Nije vazno koje je ko nacionalnosti..vazno je da je covjek.pozitivna licnost sa svim svojim vrlinama ...da je nacitan..da zna sta je dobro a sta ne..da nemisli nista lose nikome..bez obzira na nacionalnost i boju koze...budi posten i sve ono dobro u zivotu nauci i zapamti.....
Ni jedan dan nisam bila clan saveza komunista...ali sam bila veci komunista od mnogih..
To sam svatila onda kada je buktao rat..
Vjeru netreba koristiti za ostvarenej bilo kojeg cilja u zivotu..Ako vec vjerujes treba da je uvijek u tebi da je primjenjujes po svim zapovjestima.... :!:

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: ATEIZAM zasto

#37 Post Postao/la andro »

Ra-Ja je napisao/la:
kajs je napisao/la:
papaya je napisao/la:u ime boga se ide u rat, u ime "ateizma" NE
[Happy.gif]

u ime ateizma se ide u rat protiv Boga. Da Bog Dragi sacuva i zakloni.

mada iskreno mogao biih i oko ovog "u ime" sada diskutovati al neka za drugu priliku :P


Ma sta su ti oni komunisti nego ateisti, pa koliko su ratova vodili. Ne vazi ti se ovo. [eusa_think.gif]
Eh mali moram da reagujem na tvoje postove.. :!:
Zar JE Josip Broz TITO DRZAO NAS NA OKUPU I vodio drzavu toliko godina kao jednu cijelinu..STO MU JA DAJEM VELIKO PRIZNANJE SADA POSLIJE SVEGA...Po prici pojedinaca ispas ce na kraju da su komunisti izazavali rat u BiH...Daj ba
Kakva razlika izmedju mene i tebe..
Ti si odgajan u jednoj sredini..gdje ti je BABO rekao ko si sta si odakle potices...To isto je rekao mojoj radnoj kolegici koja je bila clan saveza komunista...Pa kada nam je bilo dozvoljeno da se izjasnimo kako hocemo..dobili priznabnje i muslimani..Ona popisuje ..i pitam se sta sada da napisem...Rekoh ja cu napisati Jugosloven...
A boze moj..da se sjetim sta je meni moj otac govorio jos dok sam bila u stomaku...Nije vazno koje je ko nacionalnosti..vazno je da je covjek.pozitivna licnost sa svim svojim vrlinama ...da je nacitan..da zna sta je dobro a sta ne..da nemisli nista lose nikome..bez obzira na nacionalnost i boju koze...budi posten i sve ono dobro u zivotu nauci i zapamti.....
Ni jedan dan nisam bila clan saveza komunista...ali sam bila veci komunista od mnogih..
To sam svatila onda kada je buktao rat..
Vjeru netreba koristiti za ostvarenej bilo kojeg cilja u zivotu..Ako vec vjerujes treba da je uvijek u tebi da je primjenjujes po svim zapovjestima.... :!:


[evojele9.gif] moj duboki naklon za ovaj post [icon_flower.gif]
slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: ATEIZAM zasto

#38 Post Postao/la mrki62 »

andro je napisao/la:

[evojele9.gif] moj duboki naklon za ovaj post [icon_flower.gif]
I od mene, kasnije se uključujem , jer će vjerovatno biti repliciranja :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: ATEIZAM zasto

#39 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Ra-Ja je napisao/la:
kajs je napisao/la:
papaya je napisao/la:u ime boga se ide u rat, u ime "ateizma" NE
[Happy.gif]

u ime ateizma se ide u rat protiv Boga. Da Bog Dragi sacuva i zakloni.

mada iskreno mogao biih i oko ovog "u ime" sada diskutovati al neka za drugu priliku :P


Ma sta su ti oni komunisti nego ateisti, pa koliko su ratova vodili. Ne vazi ti se ovo. [eusa_think.gif]
Eh mali moram da reagujem na tvoje postove.. :!:
Zar JE Josip Broz TITO DRZAO NAS NA OKUPU I vodio drzavu toliko godina kao jednu cijelinu..STO MU JA DAJEM VELIKO PRIZNANJE SADA POSLIJE SVEGA...Po prici pojedinaca ispas ce na kraju da su komunisti izazavali rat u BiH...Daj ba
Kakva razlika izmedju mene i tebe..
Ti si odgajan u jednoj sredini..gdje ti je BABO rekao ko si sta si odakle potices...To isto je rekao mojoj radnoj kolegici koja je bila clan saveza komunista...Pa kada nam je bilo dozvoljeno da se izjasnimo kako hocemo..dobili priznabnje i muslimani..Ona popisuje ..i pitam se sta sada da napisem...Rekoh ja cu napisati Jugosloven...
A boze moj..da se sjetim sta je meni moj otac govorio jos dok sam bila u stomaku...Nije vazno koje je ko nacionalnosti..vazno je da je covjek.pozitivna licnost sa svim svojim vrlinama ...da je nacitan..da zna sta je dobro a sta ne..da nemisli nista lose nikome..bez obzira na nacionalnost i boju koze...budi posten i sve ono dobro u zivotu nauci i zapamti.....
Ni jedan dan nisam bila clan saveza komunista...ali sam bila veci komunista od mnogih..
To sam svatila onda kada je buktao rat..
Vjeru netreba koristiti za ostvarenej bilo kojeg cilja u zivotu..Ako vec vjerujes treba da je uvijek u tebi da je primjenjujes po svim zapovjestima.... :!:
[eusa_clap.gif] [eusa_clap.gif] [evojele9.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: ATEIZAM zasto

#40 Post Postao/la nella26 »

Znala sam da je Beba pokrenuo ovu temu [Happy.gif]
Baš voliš držati govore [Happy.gif]
Zašto ateizam? čuj zašto?
Zašto ti vjeruješ u Allaha dž.š.? vjerovatno oni iz sličnih razloga ne vjeruju niukog.

Ja vjerujem u Allaha dž.š. i to čuvam za sebe a u ljudima tražim dobrotu, ljudskost, prijateljstvo, i briga me da li vjeruju ili ne vjeruju.
Jer biti vjernik i vjerovati u Boga ne znači nužno i biti dobar :!:
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: ATEIZAM zasto

#41 Post Postao/la andro »

beba80 je napisao/la:Svjedoci smo danasnjeg mnostva covjecanstva koji se izjasnjava kao ateist.zasto je to tako?Ovom temom bih zelio da ljudi koji se izjasnjavaju ateisti da postavljaju pitanja na koja bi im ljudi iz vjere odgovarali ukoliko poznaju pitanje i odgovor.
Pisem u svoje ime . Zasto bih ja postavljao pitanja na koja mozda i znam odgovor iako se izjasnjavam ili osjecam kao ateista , treba li da me neko nagovara na nesto ? , hajde da ja tebe pokusam da nagovorim ili te uputim na svoj put ?
slika
slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: ATEIZAM zasto

#42 Post Postao/la kajs »

Ra-Ja je napisao/la:
Eh mali moram da reagujem na tvoje postove.. :!:
eh velika (majke mi mi simpaticno bilo ovo "eh mali") i neka si [Happy.gif]

Moram i ja da reagujem, de vidi molim te jesam li gde ja pomenuo taj savez komunista i onog tita mrtvog. Nisam majke mi mi barnuo mrtvaka ni toliko koliko da govance barnes pa da vise zasmrdi. Pomenuo sam samo komunizam kao sistem zivljenja, drustveno uredjenje, koji se temelji na ateizmu. Nije jedino kod nas toga bilo, haman, pogledaj, od masrika do magriba ima ti tija crvenih koliko hoces, evo Kina pa vidi sta rade onim tamo u zapadnim dijelovima Kine, Rusija pa vidi sta su radili u Avganistan, evo ti i ovih tamo cege mege vara i pinocea raznih kod latina pa vidi vise ni oni sami neznaju jesu li zlocinci il tzv borci za slobodu.
A to koliki su ovi mrtvog tite bili zlocinci ih o tome bih ti mogao pisati imenicno koliko su ljudi samo u mom gradu pobili bez sudjenja i suda. Al nisam na njih mislio kada sam napisao komunisti, ma jok ne diram ja to kazem ti ni koliko govance da vise zasmrdi.
Ono eto svakom kom su bili dobri, demokratija je.

[icon_flower.gif]

(ehehe, ovo sam ugrabio da odgovorim dok JAS ne udari zabranu :P JAS eh... [inlove.gif] )
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: ATEIZAM zasto

#43 Post Postao/la beba80 »

nella26 je napisao/la:Znala sam da je Beba pokrenuo ovu temu [Happy.gif]
Baš voliš držati govore [Happy.gif]
Zašto ateizam? čuj zašto?
Zašto ti vjeruješ u Allaha dž.š.? vjerovatno oni iz sličnih razloga ne vjeruju niukog.

Ja vjerujem u Allaha dž.š. i to čuvam za sebe a u ljudima tražim dobrotu, ljudskost, prijateljstvo, i briga me da li vjeruju ili ne vjeruju.
Jer biti vjernik i vjerovati u Boga ne znači nužno i biti dobar :!:
A IMA JU LI ONI DOKAZE DA NE VJERUJU NI USTA JA IMAM DA VJERUJEM U NESA
A ti da znas koji si grijeh pocinila odobravajuci nebi to nikad ponovila

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: ATEIZAM zasto

#44 Post Postao/la nella26 »

beba80 je napisao/la:
nella26 je napisao/la:Znala sam da je Beba pokrenuo ovu temu [Happy.gif]
Baš voliš držati govore [Happy.gif]
Zašto ateizam? čuj zašto?
Zašto ti vjeruješ u Allaha dž.š.? vjerovatno oni iz sličnih razloga ne vjeruju niukog.

Ja vjerujem u Allaha dž.š. i to čuvam za sebe a u ljudima tražim dobrotu, ljudskost, prijateljstvo, i briga me da li vjeruju ili ne vjeruju.
Jer biti vjernik i vjerovati u Boga ne znači nužno i biti dobar :!:
A IMA JU LI ONI DOKAZE DA NE VJERUJU NI USTA JA IMAM DA VJERUJEM U NESA
A ti da znas koji si grijeh pocinila odobravajuci nebi to nikad ponovila
Opet površno čitaš ja nisam ništa niti osudila niti odobrila, jednostavno me ne interesuje ko ušta vjeruje i da li vjeruje uopšte, samo sam rekla da u čovjeku gledam dobro :wink:
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori