Vjerujete li u Boga ??

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
zapisnicar
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2167
Pridružen/a: 28 Jul 2008 02:00
Lokacija: Burma

#63 Post Postao/la zapisnicar »

Vjerujem!

Jednostavno moj intelekt ne moze prihvatiti pricu da je sve stvoreno slucajno.

Uzmite samo covjeka i njegov slozeni organizam.

To da je samo do sebe i slucano nastalo? Ne i ne.

Mora da postoji Uzviseni koji sve to kreira.

Avatar
zapisnicar
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2167
Pridružen/a: 28 Jul 2008 02:00
Lokacija: Burma

#65 Post Postao/la zapisnicar »

Draga Papaya, vidis, covjeku nije dato da sve zna.

Zna li tvoj kompjuter ko je stvorio covjeka ( koji je napravio kompjuter)?

Ne zna.

To sto on ne zna, ne znaci da covjek ne postoji.

Nije li tako?

Avatar
zapisnicar
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2167
Pridružen/a: 28 Jul 2008 02:00
Lokacija: Burma

#68 Post Postao/la zapisnicar »

papaya je napisao/la:sad mi je konacno SVE jasno, sta bi ja bez vas

Drago mi je da je tako, neka ti se dragi Bog smiluje i podari svako dobro :)

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#71 Post Postao/la kajs »

Mothman je napisao/la:
__koCKar__ je napisao/la:DA, vjerujem u Boga....!!!!!!!!!!!!


u ime Allaha dz.¹. milostivog samilosnog....
nema drugog Boga osim Allaha dz.¹....
doooobro... ako ne zivimo bar pokusavamo imitirati svijet u kome se drugacija misljenja moraju respektovati i tolerisati. dakle, svako ima pravo da iznosi i brani svoje misljenje, sve dok ono na neki nacin ne postane okosnica za mrznju ili poziv na bilo koju anomaliju ljudske svijesti...

stimulisan ovim gornjim komentarom, koji sam eto i citirao, nemogu zaobic' a da ne priupitam:

ko je bio bog rahmetli ovci dolly..? allah "dzelesanuhu" ili britanski embriolog ian wilmut..?
Nema Boga osim Allah, Koji rodio nije i Koji rodjen nije, Koji ®ivi Svojim vjeènim ¾ivotom, Njega ne obuhvata ni jedna stvar, On nièemu nije slican!

Mislim savr¹ena glupost, cuj ko je bio bog ovci, bio i jeste i biæe Allah Gospodar svih svjetova, Milosni Premilosni.

A ko je svorio tog biologa, ko je biologu Bog? Osim toga sta je tu interesantno u kloniranju? Ipak je taj biologèiè krenuo od neke celije, koja je stvorena u Savrsenom stvaranju Allah Dzele¹anuhu. Muslimanima je Dragi Allah objavio, a On istinu govori :
"Oni se mimo Allah ¾enskim kumirima klanjaju, a ne klanjaju se drugom do ¹ejtanu-prkosniku,
prokleo ga Allah! A on je rekao: "Ja æu se sigurno potruditi da preotmem za sebe odreðen broj Tvojih robova,
i navodiæu ih, sigurno, na stranputice, i primamljivaæu ih, sigurno, la¾nim nadama, i sigurno æu im zapovijediti, pa æe stoci u¹i rezati, i sigurno æu im narediti, pa æe stvorenja Allahova mijenjati!" A onaj ko za za¹titnika ¹ejtana prihvati, a ne Allaha, doista æe propasti!"
Kur'an (An-Nisā': 119)

E sad da ti kazem, neko je ovde napisao, jednom ne na ovoj temi, "mi¹ljenje je kao ¹upAk, svi ga imaju" ne bih se slozio ono u potpunosti ali definitivno iz necijih "misljenja" svasta izlazi. ;)
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#73 Post Postao/la kajs »

Potpisuj ti sta god hoces, nije frka :)

Moja borba je sa mojim shejtanom, nemoj se ti za njega brinuti, i nije mi nakana da ti nedam mira naprotiv.

Allah je - nema boga osim Njega - ®ivi i Vjeèni! Ne obuzima Ga ni drijeme¾ ni san! Njegovo je ono ¹to je na nebesima i ono ¹to je na Zemji! Ko se mo¾e pred Njim zauzimati za nekoga bez dopu¹tenja Njegova?! On zna ¹ta je bilo i prije njih i ¹ta æe biti poslije njih, a od onoga ¹to On zna - drugi znaju samo onoliko koliko On ¾eli. Moæ Njegova obuhvata i nebesa i Zemlju i Njemu ne dojadi odr¾avanje njihovo; On je Svevi¹nji, Velièanstveni! (Al-Baqara: 255)

I narod njegov se s njim raspravljao. "Zar da se sa mnom raspravljate o Allahu, a On je mene uputio?" - reèe on. "Ja se ne bojim onih koje vi Njemu ravnim smatrate, biæe samo ono ¹to Gospodar moj bude htio. Gospodar moj znanjem Svojim obuhvata sve. Za¹to se ne urazumite? (Al-An'âm: 80)

Meleki koji dr¾e prijesto i oni koji su oko njega velièaju i hvale Gospodara svoga i vjeruju u Nj i mole se da budu opro¹teni grijesi vjernicima: "Gospodaru na¹, Ti sve obuhvata¹ milo¹æu i znanjem; zato oprosti onima koji su se pokajali i koji slijede Tvoj put i saèuvaj ih patnje u vatri! (Al-Mu'min: 7)

(4) Oni sumnjaju da æe pred Gospodara svoga stati, a On znanjem Svojim obuhvata sve. (Fuṣṣilat: 54)

(5) Allah je sedam nebesa i isto toliko zemalja stvorio; Njegovo nareðenje na sve se njih odnosi, a nek znate da je Allah kadar sve i da Allah znanjem Svojim sve obuhvata! (Aṭ-Ṭalāq: 12)

Naravno, nisam ni ocekivao da se slazes samnom, cinjenica da je ovo sto pises veze sveznom nema, pokusavas da koriscenjem nekih termina kao nesto upravis vaznim a ustvari nema tu nista pametno za procitat.

Kontradiktornost i oprecnost ti vidis u sebi i ona se manifestuje u ovom tvom pisanju. A jos ovo da ti kazem, ja sam citirao Rijeci Allah Dzeleshanuhu, a ti me pozivas da citam nesto sto je opet djelo nekog ko je stvore. I jos nesto, pade u ambis onaj tvoj geneticar ;) I uvjek ce zato sto je jasna stvar da je "pod pod ovakim misljenjem zamisljen" i kad se on izmakne ispod njega je ambis.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Odgovori