Abortus za ili protiv?

Poruka
Autor/ica
Avatar
Betty
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 89
Pridružen/a: 12 Dec 2017 06:24
Lokacija: Costa Rica

#77 Post Postao/la Betty »

necko- je napisao/la:TEMA JE ODVRATNA I NEÆU VI©E PISATI U OVOJ TEMI KOMENTARE.
OK.

Avatar
Betty
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 89
Pridružen/a: 12 Dec 2017 06:24
Lokacija: Costa Rica

#79 Post Postao/la Betty »

necko- je napisao/la:
necko- je napisao/la:TEMA JE ODVRATNA I NEÆU VI©E PISATI U OVOJ TEMI KOMENTARE.

Ispravka. NIje tema pogre¹na, ok je raspravljati o ovome, samo je smjer u kome je krenula previ¹e feministièki.
Nije feministièki, veæ smo samo izrazilesvoja mi¹ljenja o tome ¹ta bi uradile ako bi ostale trudne, a partneri nas napuste. Mi¹ljenja sam da su otac i majka jednako potebni djetetu. Odrasla sam uz oboje i oboje ih volim jednako. Dali su i krv i znoj za mene, i ja bih da zajedno sa mojim momkom imam to isto: porodicu, u dobru i zlu!

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

#80 Post Postao/la bosman »

Betty je napisao/la:
necko- je napisao/la:Ta prièa "djetetu je dovoljna majka, a otac neka ide svojim putem" je u najmanju ruku odvratna!
Ne ka¾em ja da djetetu ne treba otac, treba itekako! Ali je ovdje rijeè o hipotetièkoj situaciji u kojoj je ¾ena trudna, a mu¹karac je ostavi.

Ima i gnusnih ¾ena koje ne zaslu¾uju da budu majke.

Znam i zenu koja je ostavila trudna muza. I sta onda hipoteticki??? Pa sta ako ste trudni, niste nista jace ili bolje sto vam je bog dao tu moc. Ali nemojte odmah muskarac ovaki ili onaki ili decki hoce samo jedno kao sto rece belly_dencer. Ima i muskaraca svinja koje trbe proljev prosuti po njemu, ali ima i zena kojoj treba prosuti takodje proljev na nju bez razmisljanja. :mad:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#81 Post Postao/la ra-ja »

Ja sam 100% protiv abortusa .....vec sam gore prije rekla.....
Ali da bih me svatili zasto bih nekada preporucila radje abortus nego da se nezeljeno dijete rodi je sledeci......Uzecu samo jedan primjer......
Kako kada gdje ...nije vazno ali desilo mi se to....
Slucajno sam naletila na prosijake i jedna djevojcica medju njima ...... mozda je imala 10 godina natrcala na mene ....Urukama je imala mali zavezljaj sa malom bebom....Vikala je..... evo ja sam dobila bebu....
Gledala sam za njom jer mi nije bilo jasno sta se desava...zasto bjezi..
Pomislila sam da je ukrala necije dijete iz kolica....Pocela sam za njom ici i pretiti joj da cu pozvati policiju ...i nakon kratkog vremena stala je i ostali prosijaci su nas sustigli...
Tada su mi rekli da su tu malu bebu dobili za zamjenu za traku nekog pjevaca....
Natjerala sam ih da mi pokazu tu zenu ...oni su to ucinili...i

Kada sam je upitala zasto je to ucinila..rekla je da je toj bebi bolje sa njima nego sa njom.....
Ja ne da sam govorila ...ja sam se tu derala ....i natjerala je da uzme to dijete nazad ..sa objasnjenjem da imaju ustanive za prijem takve djece...
Odvezla sam je u prihvatni centar nisu je odmah mogli primiti zbog razno razne procedure...Dala sam joj novac i da dodje sutra..... organizovala sve da se to dijete primi ....mislite da je dosla..ona je tu malu bebu ostavila ispod jedne klupe..policije je bebu pronasla sva sreca...O kako sam bila sretna kada sam to saznala....
Mislim da ima puno primjera gdje je abortus neophodan....nisu za svakog djeca..... :-k

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#82 Post Postao/la belly_dancer »

Betty je napisao/la: Nije feministièki, veæ smo samo izrazilesvoja mi¹ljenja o tome ¹ta bi uradile ako bi ostale trudne, a partneri nas napuste. Mi¹ljenja sam da su otac i majka jednako potebni djetetu. Odrasla sam uz oboje i oboje ih volim jednako. Dali su i krv i znoj za mene, i ja bih da zajedno sa mojim momkom imam to isto: porodicu, u dobru i zlu!
na to sam ciljala..niste valda krivo tumacili?
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#83 Post Postao/la mrki62 »

Tema je vi¹e nego osjetljiva i mislim da je to stvar individue - razlikuje se od sluèaja do sluèaja.
Lako je nama ovdje davati svoje mi¹ljenje al te¹ko je onoj ¾enskoj , koja doðe do te situacije ( kako da se odluèi ).
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#84 Post Postao/la belly_dancer »

mrki62 je napisao/la:Tema je vi¹e nego osjetljiva i mislim da je to stvar individue - razlikuje se od sluèaja do sluèaja.
Lako je nama ovdje davati svoje mi¹ljenje al te¹ko je onoj ¾enskoj , koja doðe do te situacije ( kako da se odluèi ).
upravo to..bas sam i davala primjere..nije to samo tako..lako nama rec..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#85 Post Postao/la mrki62 »

Ma ja sam razuman i shvatam mnoge stvari .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Psihoanaliza
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 39
Pridružen/a: 08 Jan 2008 02:00
Lokacija: USA

ABORTUS

#86 Post Postao/la Psihoanaliza »

Znam da svako ima pravo na svoje odluke, misljenja i sud.. ali ja licno sam apsolutno ne, u bilo kojoj situaciji,cak i da sam u BIH..ni zbog bilo kojeg razloga nebih to ucinila.nasla bi ja vec nacina da izdrzavam to dijete, prezive djeca i u siromasnim zemljama od bosne,,dok god imam zdravlje i mogu zaraditi... drugo.''silovanje'' ni tada cak nebi.. jer nije to dijete krivo...ja bih ga jos vise voljela i odgajala ga da bude covjek.. i da bude kao JA a ne taj ''njegov otac''...samo kada pogledam u oci svoga sina, kada se izgubim u dubini njegovih nevinih i prelijepih smedjih ociju, ili kada me zovne mamiiii ... ma nema sanse:))toliko...svako vam dobro...P.S. nisam m ogla izdrzati a da nespomenem jedan komentar od '' velikog vjernika'' koji kaze da je to ubojstvo, i da se nikako neslaze stim, medjutim kada bi se desilo da je zena silovana,e onda vec bi to dozvolio i kao O.K. je.. mislim..pateticno. ako svi danasnji vjernici razmisljaju poput tebe onda se ja tog Islama odricem!!! srecom nisam vjernik kao ti:)

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#87 Post Postao/la ra-ja »

Ja kako sam rekla 100% sam protiv abortusa......iako nemogu niti osudjivati zene koje moraju da to ucine...

Imala sam radnu kolegicu sa kojom sam bila prisna....Vrlo cesto je ostajala trudna....ia nije htjela da se porodi imala je jedno dijete...

Kada sam je pitala zasto to cini...zasto se nezastiti ili porodi ...ona mi kaze....
Da je sve metode zastite probala ali joj nisu odgovarale....
A kako da se porodim kada nisam sigurna da bih mi to dijete bilo zdravo..jer je muz bio sofer....koji se svakodnevno opijao....

Koliko puta je bila na abortusu....kaze da je brojala do 20 puta..... :(

Avatar
Danielle
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1163
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#88 Post Postao/la Danielle »

Ra-Ja je napisao/la:Ja kako sam rekla 100% sam protiv abortusa......iako nemogu niti osudjivati zene koje moraju da to ucine...

Imala sam radnu kolegicu sa kojom sam bila prisna....Vrlo cesto je ostajala trudna....ia nije htjela da se porodi imala je jedno dijete...

Kada sam je pitala zasto to cini...zasto se nezastiti ili porodi ...ona mi kaze....
Da je sve metode zastite probala ali joj nisu odgovarale....
A kako da se porodim kada nisam sigurna da bih mi to dijete bilo zdravo..jer je muz bio sofer....koji se svakodnevno opijao....

Koliko puta je bila na abortusu....kaze da je brojala do 20 puta..... :(
Abortus nije sredstvo kontracepcije.

A ti kada si toliko sa tom zenom bila prisna zasto je nisi skrenula paznju na mogucnost sterilizacije nje ili njega (bolje njega).
Ali mislim da ti malo i izmisljas

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#89 Post Postao/la belly_dancer »

moja susjeda ima dvoje djece,muz joj nepodnosi kondome i bilo sta drugo
ona je do sada bila na 8 pobacaja.jako se lose slazu(neda joj pare ni za uloske kad krvari) tako da sam totalno uz nju,ali osobno se nebi uputila na abortus..zna se zasto.. :lol:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Odgovori