Vehabije

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#48 Post Postao/la Abu_haqq »

dadooo_21 je napisao/la:ne znam je li ikad itko cuo za tzv "spavace." to su vam ljudi islamisti koje salju vlade zemalja kao sto su saudi arabija,tunis,iran... itd. salju ih u europske zemlje za neke svoje ciljeve koje ce im obznaniti tek nakon dugog niza godina dok se oni ne asimiliraju u zemlju u koju su poslani. naravno,spavaci su toga potpuno svjesni. svjesni su da idu s nekim ciljem. ti se ljudi zene obicno sa europkinjama,zaposljavaju se,osnivaju obitelji i zive kao svi normalni ljudi. zive tako po 10 ili vise godina. u svem tom vremenu im pomaze vlada zemlje koja ih je poslala. nakon niza godina,vladini agenti ih podsjete da su oni tu zbog zadatka. oni se tada "bude." zanemarujuci sve sto su do tada imali. zenu,djecu,posao, SVE! I tada pocinju djelovati. takvih "ljudi" ili bolje reci FANATIKA ima u bosni trenutno 2000. oni imaju veze sa vehabijama. znaju im se cak imena i prezimena,ali nitko ne poduzima nista,zato sto ih netko vrlo jak stiti. to je zalosno i sramotno,a nadasve opasno za bosnu. svaki pojedinacni "spavac" je zapravo tempirana bomba za zemlju u kojoj borave. pa se vi sad mislite... :-k nekad mi je tako zao sto nisam u rodnom kraju,ali kad skontam neke stvari,tako sam sretan sto sam vani!
Zao mi je ali ti nemas veze o tome. Ali, da sam ti pogledao bi u svoje dvoriste prije nego sto zaviris gdje ti nije mjesto.

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#49 Post Postao/la Abu_haqq »

melisa76 je napisao/la:Napisi jednu stvar sto su donjeli a da to nije potvrdjeno u Islamu?
----------------------------------------------------------------------------
Abu_Haqq
Ovo ste pitanje postavili Bebuski,al ja bih zeljela da odgovorim.
U Njemackom gradu gdje zivim gradonacelnik je pored dvije Bosanske Dzamije odobrio otvorenje posebne Dzamije za Vehabije da bi imali mogucnost 'ispravnog praktikovanja svoje vjere,Islama.'
Nakon izvjesnog vremena zavladao je strah medju zenama Vehabije iz razloga sto su pojedini od njih donijeli prijedlog 'Obrezivanja Zena ustvari djevojcica.'To sakacenje/ponizavanje zena trebalo se odvijati u posebnim prostorijama u sklopu Dzamije.Sada vi meni odgovorite 'gdje je to u Islamu potvrdjeno?'Izvor moje informacije mi je bila supruga Vehabije koja je svaki dan strahovala za svoje djevojcice,zbog neljudskog cina koji pokusavaju uvesti.

Evropa nama nikad nije pruzila ruku to znamo dobro iz proslosti.
-----------------------------------------------------------------------------

Mislim da je Evropa mnogo toga pruzila muslimanima,a ako nije Vehabijama pitam se 'pa sta cete ovdje,npr.u Njemackoj?'
Jel to zbog sozijalne pomoci,koju daju Svabe?Cinjenica je da time slabite njemacki sistem,a samim time i mene koristit,jer ja uplacujem za lose dane kao i svaki drugi posteni radnik.Vecina Vehabija koje poznajem su nezaposleni,jer zele samo da se posvete Bogu i molitvi,a kako nam je poznato od toga se ne moze zivjeti.Sto znaci zivite sa mojih ledja,pa zar to nije HARAM?
1. Evropa je sudjelovala etnickom ciscenju u BiH a to pojedinima jos nije jasno nakon sto im plan nije uspjeo sad kao "ej mi vama pomazemo", pitam se gdje vam je glava. Zasigurno su nam pomogli u Srebrenici i drugim mjestima. Hvala im zaista! Ljudi su prinudjeni da se useljavaju u Evropske i ostale zapadne zemlje upravo zato sto su bas njihove vlade napravile haos u zemljama muslimana. Postavili su diktatore koji igraju kako im se svira, stvarajuci okolinu u kojoj je nemoguce opstati musliman, ako to nije politika drugog krizanjskog rata i pokusaja prekrstavanja muslimana onda neznam sta je. Netreba samo da im placaju socijalu vec da ih placaju odstetu dok su zivi sto su ih protjerali, opljackali, silovali, maltretirali, mucili itd. itd.

2. To je cista glupost i propaganda koja se koristi protiv muslimana i Islama ponavljam da nema covjeka koji tvrdi da je "vehabija".
:chuckel:

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#51 Post Postao/la Abu_haqq »

Jest, jest kako da ne! :biggrin:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#52 Post Postao/la mrki62 »

Abu_Haqq je napisao/la:Neznam ja koliko ti znas o Islamu, prema tome nije potrebno da se raspravljam sa tobom. Ti da imas znanja nebi tako govorio jer je to zabranjeno u Islamu.

FTV?!?. Zar slusas one koji pojma nemaju o Islamu.

Cak su nase tradicionalne muslimane nazvali vehabijama. I sto je pokazalo koliko pojma imaju o Islamu je kad su rekli da je dzenaza klanjanja na "vehabijski nacin" jer kad su culi tekbire strah ih je obeuzeo sto oni kazu "jeza" :biggrin:

Nemoj nasjedati na te medijske propagande, uhvati se Kur'ana i Hadisa.

Ja mislim da ti nisi pogledao one snimke jer se fino vidi kako mladja djevojka skida feredzu za vrijeme komunisticke agresije na muslimane. Nas narod je potresen od komunizma ali se polahko budi elhamdulillah.
Haj da vidim koliko sad zna¹ slika

Svakako je dosta na tu temu napisano na http://bosnjaci.net/aktuelnosti.php?pol ... iew&id=281

A zanimljivo je na ovom linku http://bosnjaci.net/aktuelnosti.php?id= ... =interview
uva¾eni gospodin Dr Senad ef. Agiæ izmeðu ostalog ka¾e : Vehabije su mafija koja potièe iz Arabije. Iza njih se kriju mediokriteti koji se pod pla¹tom vjere ¾ele domoæi vlasti, presti¾a i novca. U IZB u Americi ih hvala Bogu nema.
Govorio sam o ovom problemu jo¹ prije vi¹e od 10 godina. Tada niko relevantan nije pridavao va¾nost mojim upozorenjima. Do¾ivljavao sam da me se javno napada i kritikuje ¹to se uopæe usuðujem ukazivati na ovaj problem. Danas je ovaj problem uzeo maha. “VV” (vehabijski virus) se prilièno pro¹irio. Mislim da je danas prekasno bilo ¹ta znaèajno uèiniti. Neko æe snositi historijsku odgovornost za neèinjenje onog ¹to se je moralo uèiniti da nam ovaj pokret ne za¾ivi u domovini. Ne mogu shvatiti da se za 10 godina nije mogao odr¾ati simpozijum o fenomenu vehabijskoga pokreta u BiH, pa da se na taj naèin barem skrene pa¾nja nauène javnosti na negativne implikacije ovog redukcionistièkog i primitivnog uèenja i prakse. Vjerujem da æe neko uskoro moæi i morati doktorirati na ovom fenomenu.

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#53 Post Postao/la Abu_haqq »

Momak ti neznas ni sta je rijec "vehab". Taj covjek koji je iznjeo to misljenje je isto tako rekao da muslimani u americi trebaju da se ugledaju na zidove i da slijede njihov primjer. Ako si citao Kur'an onda dobro znas sta Allah kaze za zidove. Kad bi uzeli misljenje IZ-BiH koja podrzava tu stranicu odakle si kopirao tekst onda su svi muslimani koji klanjanju 5 vakata dnevnih, nose brade i tradicijolanu muslimanksu odjecu vehabije. Zasto onda idu na Hadzdz u Mekku i Medinu kad su tamo imami sa bradama, al hej dali znas da je Poslanik Muhammed sws nosio bradu i hlace do clanka?!? :-k

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#54 Post Postao/la mrki62 »

Abu_Haqq je napisao/la: Momak ti neznas ni sta je rijec "vehab".
Ovaj momak bi po godi¹tu tebi mogao biti otac ( 1962 ) :)
Ako misli¹ na prve tri generacije , zeznuo si se : Vehab ( Abdul ) je ni¹ta drugo do engleski plaæenik .
Abu_Haqq je napisao/la: Taj covjek koji je iznjeo to misljenje je isto tako rekao da muslimani u americi trebaju da se ugledaju na zidove i da slijede njihov primjer.
Taj èovjek ima ime i prezime - imenuj ga , nemoj da t je stid :) i objasni ¹ta je to on konkrektno rekao o ¾idovima :)
Abu_Haqq je napisao/la: Ako si citao Kur'an onda dobro znas sta Allah kaze za zidove.
O tome æu ti sutra napisati.
Abu_Haqq je napisao/la: Kad bi uzeli misljenje IZ-BiH koja podrzava tu stranicu odakle si kopirao tekst onda su svi muslimani koji klanjanju 5 vakata dnevnih, nose brade i tradicijolanu muslimanksu odjecu vehabije. Zasto onda idu na Hadzdz u Mekku i Medinu kad su tamo imami sa bradama, al hej dali znas da je Poslanik Muhammed sws nosio bradu i hlace do clanka?!? :-k
Nije svi , toèno se zna ko je u pitanju , ne treba da imputira¹ ono ¹to niko nije reko [-X

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#55 Post Postao/la Abu_haqq »

muhammad ibn abdul wahab je covjek koji je vratio muslimane na cist tevhid, a to sto ti pricas su bajke.

Vozdra

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#56 Post Postao/la mrki62 »

Abu_Haqq je napisao/la:muhammad ibn abdul wahab je covjek koji je vratio muslimane na cist tevhid, a to sto ti pricas su bajke.

Vozdra
Jo¹ se ti nisi dobro informisao o njemu i èim ti neko pomene da je bio plaæenik , ti se upla¹i¹ i ka¾e¹ VOZDRA cccccccccccccc :wave:

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#57 Post Postao/la Abu_haqq »

mozda su tebe platiti da blatis Islam :-k

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#58 Post Postao/la mrki62 »

Abu_Haqq je napisao/la:mozda su tebe platiti da blatis Islam :-k
Ako plati¹ vi¹e - prelazim u vehabije a napu¹tam islam :biggrin:

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#59 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Zanimljive teze Nastavite....
Ja sam negde procitao informaciju da bas
pokret Vehabije su osnovali englezi prije 100godina
a da se danas finansiraju od Arapa



Ma i ja bi ali mislim da bi mi bile gace tjesne :)

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#60 Post Postao/la mrki62 »

LAFF je napisao/la:Zanimljive teze Nastavite....
Ja sam negde procitao informaciju da bas
pokret Vehabije su osnovali englezi prije 100godina
a da se danas finansiraju od Arapa



Ma i ja bi ali mislim da bi mi bile gace tjesne :)
Nisi pogrije¹io a o vehabijama nastavljam sutra :biggrin:

Odgovori