Vaznost vere/nacionalosti u ljubav

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Vaznost vere/nacionalosti u ljubav

#211 Post Postao/la im_ex »

A sto bi to Ljiljan bilo kao muslimansko ime?

Ne mislim ja na nesvidjanje imena smisla koji ti pominjes pomenuvsi Visnju ... recimo sto ja ne bih sinu nadjenula Alija, ne, ne mislim na to ... valjda je jasno.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Vaznost vere/nacionalosti u ljubav

#214 Post Postao/la im_ex »

jooj, papaya ... ajd ... de, ostani, eto, u tom ubjedjenju.
nisam ti istomisljenik
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Vaznost vere/nacionalosti u ljubav

#215 Post Postao/la ra-ja »

Ra-Ja je napisao/la:
kajs je napisao/la:Vera je vrlo bitna u ljubavi. Ono skroz bitna.

nacionalsnost nije ni mlao bitna [Happy.gif]
IZVINI STO SE OGLASAVAM NA TVOJ POST:::ALI NEKO JE OD MUSLIMANA REKAO

Moram te nesto pitati...s obzirom da vidim da se puno razumijes u vjeru...
Neko je rekao ili ti si ...Da zena musklimanka nesmije se udavati za drugu vjeru..niukom slucaju...
Muskarac musliman se moze zeniti bez obzira na nacionalnost sa bilo kojom zenom ali da ona mora zadrzati svoju vjeru i svoje prezime...

Vec ako je tako...Tvojoj zeni je dozvoljeno sve po njenoj vjeri cak i da jede svinjsko meso ili kolace napravljene sa masti...
Iako ona nece vjerovatno to upotrebljavati i kuhati u vasem domacinstvu jer joj sigurno neces dozvoliti...Kako opravdavas ..kada ta tvoja zena ode u goste svoj majci ili bilo kome iz rodbine za vreme svetaca ..pa jede sve sto joj ponude....
Dodje kuci ona je i dalje tvoja supruga..sa kojom zivis spavas ljubis se ..radja ti djecu itd itd-...Kada si u zajednici vi ste jedno bice..pa cak dolazi i do izjednacenja faktora...gdje u vise slucajeva supruznici postaju likom slicni....
Zar nemislis da ona tako prenosi nesto od toga i na tebe...

Mala sitnioca ali meni upala u oci...Ako znas odgovori mi...
Ima jos toga ako se sjetim napisem ponovo...


Nacionalnost niti vjera nisu ni bitni ni vazni ako je ljubav u pitanju bar kod mene...Vazno je vjerovati ili nevjerovati ali biti isti... :!:
Ako se razlikujete..onda tek kasnije se vidi .koliko je u takvim slucajevima.posebno ako je neko od partnera "ZADRT "vjernik...koliko to sve koci i ubija srecu ljubav i razvoj harmoni...
Kako ces dati ime djeteta ...to se dogovori sa svojim dragim a ne sa drugaricama...ipak ce on praviti to dijete ...glupost je pricati o necemu dok nedodje do toga..
PRAVIS RAZANJ A ZEC U SUMI.......
Samo se ti bebana udaj ili neko ko se treba da uda ...pa ces se vecse snaci... :!:

TEMA JE VAZNOST VJERE I NACIONALNOSTI U BRAKU... [eusa_think.gif]
i stojim iznad ovoga sto sam napisala...!!!!

Avatar
Crnokosa071
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 643
Pridružen/a: 13 Jun 2009 10:37
Lokacija: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

Re: Vaznost vere/nacionalosti u ljubav

#216 Post Postao/la Crnokosa071 »

Nikada nisam bila nacionalno opterećena i da - udata sam za čovjeka druge nacionalnosti i nikada, ama baš nikada mi to nije smetalo :wink:

Moj jedini kriterij je da li je neko čovjek ili ne, sve drugo totalno nebitno :)

Uostalom niko od nas nije birao kako ćemo se roditi, koje nacionalnosti, u kakvom okruženju, kakvo ćemo ime nositi i kako ćemo biti odgajani.

Naravno, sazrijevanjem nas samih kao osoba - isfiltrira se naše opredjeljenje, bez obzira na način kako smo odgojeni. Kosmopolita sam od glave do pete i takva ću umrijeti - na isti način odgajam i svoju djecu!

Radujem se što na taj način nikada nećemo ja i moja porodica biti opasnost bilo kom društvu...jer jednostavno ne učimo se mržnji, nego je ljubav prema ČOVJEKU ono što nas ispunjava.
Neka osmijeh bude vaš kišobran!

slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Vaznost vere/nacionalosti u ljubav

#217 Post Postao/la ra-ja »

Crnokosa071 je napisao/la:Nikada nisam bila nacionalno opterećena i da - udata sam za čovjeka druge nacionalnosti i nikada, ama baš nikada mi to nije smetalo :wink:

Moj jedini kriterij je da li je neko čovjek ili ne, sve drugo totalno nebitno :)

Uostalom niko od nas nije birao kako ćemo se roditi, koje nacionalnosti, u kakvom okruženju, kakvo ćemo ime nositi i kako ćemo biti odgajani.

Naravno, sazrijevanjem nas samih kao osoba - isfiltrira se naše opredjeljenje, bez obzira na način kako smo odgojeni. Kosmopolita sam od glave do pete i takva ću umrijeti - na isti način odgajam i svoju djecu!

Radujem se što na taj način nikada nećemo ja i moja porodica biti opasnost bilo kom društvu...jer jednostavno ne učimo se mržnji, nego je ljubav prema ČOVJEKU ono što nas ispunjava.
..Prave rijeci u pravo vrijeme.... :!: tekst odlican... [smile.gif]
Mi smo takvi kakvi smo...nebojimo se drugih i drugaciji..jer bez obzira na sve... oni ostaju nasi prijatelji..... :!:

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Vaznost vere/nacionalosti u ljubav

#218 Post Postao/la andro »

“Ljubav je velikodušna, dobrostiva je ljubav, ne zavidi, ljubav se ne hvasta, ne nadima se; nije nepristojna, ne traži svoje, nije razdražljiva, ne pamti zlo; ne raduje se nepravdi, a raduje se istini; sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, LjUBAV sve podnosi.”


Voljelo se dvoje mladih
sest mjeseci, godinu
kad su htjeli da se uzmu
da se uzmu aman, aman
dusmani im ne dadose

U vecini slucajeva drugi su ti koji se stavljaju u ulogu sudija i porote izmedju dvoje zaljubljenih a koji su ni krivi ni duzni razlicite vjere ili nacionalnosti .
slika
slika

Avatar
poker
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 279
Pridružen/a: 23 Feb 2009 03:41

Re: Vaznost vere/nacionalosti u ljubav

#220 Post Postao/la poker »

Nikad nisam gledao na to ,,
ako se volimo nije vazno ko si sta si,,,

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Vaznost vere/nacionalosti u ljubav

#221 Post Postao/la ra-ja »

Trebalo bi da nema nikakvih prepreka sto se tice nacionalnosti bar kod omladine..Da trebalo bih ali kada dodje do bracne zajednice tek onda se vidi razlika....
Jedino ako odluce da budu u jednoj vjeri...... :!:

Znam zenu koja je imala mijesani brak ...muz joj se zvao Muhamed i to hodjin sin.....Rodila je dvoje djece i oboje je krstila u crkvi po dogovoru svoje majke...e tu se pojavio veliki problem... :!:

Odgovori