Vera i nacija

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#16 Post Postao/la Alyssa_ »

:baa:

pred Bogom smo svi isti :wave:

Avatar
__kockar__
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 03 Sep 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#17 Post Postao/la __kockar__ »

@lepi poceo da navodi nepismenost na forumu...nije ti to pametno :ballbounce:

lepi
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 58
Pridružen/a: 05 Jan 2003 02:00

#18 Post Postao/la lepi »

__koCKar__ je napisao/la:@lepi poceo da navodi nepismenost na forumu...nije ti to pametno :ballbounce:
Je pametno je veruj mi
Mozda skuzis da ti nije kasno pa odes u skolu :)

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#19 Post Postao/la Tourniquet »

lepi je napisao/la: To sto su pretenzije i politka pa se pojedinci prozivaju Srbima a poreklom su iz Bosne njihova licna stvar
Pojedinci... Svi Bosanski pravoslavci.. ako su to pojedinci ja ne znam sto je onda vecina???

lepi
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 58
Pridružen/a: 05 Jan 2003 02:00

#21 Post Postao/la lepi »

ToUrNiQuEt je napisao/la:
lepi je napisao/la: To sto su pretenzije i politka pa se pojedinci prozivaju Srbima a poreklom su iz Bosne njihova licna stvar
Pojedinci... Svi Bosanski pravoslavci.. ako su to pojedinci ja ne znam sto je onda vecina???
Da li se zapitas
Mozda je greska sto ih i vi tako zovete :)

Kao sto mrki mudro zbori a i tacno je to
Kada dodju u Srbiju ja im kazem da su Bosanci i to ne pojedinci vec vecina

Avatar
__kockar__
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 03 Sep 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#22 Post Postao/la __kockar__ »

lepi je napisao/la:
__koCKar__ je napisao/la:@lepi poceo da navodi nepismenost na forumu...nije ti to pametno :ballbounce:
Je pametno je veruj mi
Mozda skuzis da ti nije kasno pa odes u skolu :)
a jbg sad ma nije pametno..ne mozes da ti osudis osobnu a ne znas je nikako... nemoj tako...a ovo za skolu jarane ja imam skole da dam i tebi..ali necemo sad o tome... :ballbounce:

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#23 Post Postao/la Tourniquet »

lepi je napisao/la:
ToUrNiQuEt je napisao/la:
lepi je napisao/la: To sto su pretenzije i politka pa se pojedinci prozivaju Srbima a poreklom su iz Bosne njihova licna stvar
Pojedinci... Svi Bosanski pravoslavci.. ako su to pojedinci ja ne znam sto je onda vecina???
Da li se zapitas
Mozda je greska sto ih i vi tako zovete :)

Kao sto mrki mudro zbori a i tacno je to
Kada dodju u Srbiju ja im kazem da su Bosanci i to ne pojedinci vec vecina
kao sto vidis da sam ja gore napisao bosanski pravoslavci... tako da.. ja ih ne zovem tako...

A ajde pitaj bilo kojeg pravoslavca u bosni koje je nacionalnosti on se naziva srbinom.. jel ga ja tjeram da se tako zove ili on se tako smatra... I zasto onda ako su bosanci zasto traze R Sprsku... ??
Zadnja izmjena: Tourniquet, dana/u 05 Sep 2007 21:22, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Dzevad1979
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 58
Pridružen/a: 30 Jun 2000 02:00
Lokacija: Croatia

poruka

#24 Post Postao/la Dzevad1979 »

ToUrNiQuEt oni su posebni slucaj :wave:

lepi
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 58
Pridružen/a: 05 Jan 2003 02:00

#25 Post Postao/la lepi »

Izvini ali ti moram reci da postavljas maloumna pitanja?
Da uporedim s pitanjima...
Kada dete pita mamu zasto je nebo plavo?

Avatar
__kockar__
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 03 Sep 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#26 Post Postao/la __kockar__ »

:ballbounce:

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#28 Post Postao/la Tourniquet »

lepi je napisao/la:Izvini ali ti moram reci da postavljas maloumna pitanja?
Da uporedim s pitanjima...
Kada dete pita mamu zasto je nebo plavo?
Djete kao dijete je neuko i njega sve zanima, zasto je nebo plavo, zasto je trava zelena ... I to je normalno da pita.. I sto se tice djeteta uredu je da to pita.

a sto se tice i mog pitanja ja mislim da i ono stoji na mjestu. samo sto nemozes odgovorit na njega...

Avatar
__kockar__
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 03 Sep 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#30 Post Postao/la __kockar__ »

hamid_islam je napisao/la:Veoma interesantna i zanimljiva tema moram da priznam. za ovakav primer su albanci savr¹eni dokaz da je nacija jedno a vjera drugo. meðu albancima ima pravoslavaca katolika i muslimana. mada je ilirska vjera izvorna katolièka ali onu su albanci i to istièu sa velikim ponosom. e tako i srbi trebaju priznati svoj narod koi je druge vjere mimo pravoslavne. Medjutim to nije sluèaj u srpskom narodu meðutim i to je opravdano jer postoje èinjenièni dokazi o tome da je idenditet srpskoga plemena sazreo ba¹ onda kada je to slovensko pleme odnosno srbi uzeli pravoslavnu veru i na bjelom orlu stavili krst. dali je na albanskom orlu polu mesec? Nije i to je su¹tina stvari. Srbi su sami krivi za to ¹to se njihov narod koi je druge vere ne naziva srbinom. zamislite u mom mestu ima srpska pravoslavna crkva i rumunska pravoslavna crkva a srpska crkva ima svoju politiku. E to je gre¹ka ¹to su srbi kroz vekove sebe predstavili samo tako da srbin je samo pravoslavac dok je srbin druge vere smatran i prihvatan u istom dru¹tu manje vrednim u nacijonalnom smislu. Uzmimo primer iz istorije; Nakon slabljenja turske vlasti nad srvijom i maðarskom i bosnom u srbiji se vr¹ijo pritisak nad nepravoslavnim stanovni¹tvom da uzmu pravoslavnu vjeru i tako postanu srbi jer se onda kao i sada moglo biti srbin. Poèetkom 19 veka srbi pokreæu svoju prvu bunu pod vodstvom Karaðorða petroviæa voðom iz crne gore godine 1807 ulaze u beograd koi je imao preko 150 dzamija tada su za 20 000 srba muslimanske vere nastupili crni dani jer se nisu smatrali srbima dok ne uzmu pravoslavnu veru. Sve su ih pobili samo manji broj ih je pre¾iveo tako ¹to su se proglasili ciganima ¾ive i danas u srbiji a neznaju ni jednu romsku reè. Po hati¹rifu iz 1830 godine turska i srpska vlast su se dogovorili da se u roku od 5 godina izsele iz srbije svi oni srbi koi neæe iz islama preæi u pravoslavlje tada je sredinom 19 veka u beogradu ostala samo jedna bajrakli d¾amija sa 30 srba-muslimana. Najveæi pesnik srba i crnogoraca vladika petar petroviæ njego¹ u svom spjevu GORSKI VENAC opisao je taj pokolj, progon srba-muslimana, bo¹njaka-muslimana, hrvata-muslimana albanaca-muslimana jednom reèiju slovensko-ilirskoga naroda koi su uzeli islam. Od tada te stihove zna svako srpsko crnogorsko dete i to uèi kao sveto ¹tivo. Ministar unutra¹njih poslova srpske vlade Ilija Gara¹anin 1844 strate¹ki oblikuje velikosrpsku politiku na balkanu u tajnom spisu NAÈARTANIJE. U kojem se bosna treba raskomadati i pripojiti srbiji, ovaj tajni spis postao je politièka biblija srba. Ubosni pod uticajem panslavizma bosansko pravoslavno stanovni¹tvo se prvi put 1862 godine naziva srbima iako to nikada nisu bili. ali politika Ilije Gara¹anina je tome doprinela da se jedan narod koi potièe iz slovenskog plemena bo¹nje proziva imenom drugog slovenskog plemena srbima iako su iæevci i iako su istih imena nisu bili srbi ali zbog vere su se tako prozvali. Takav je isti sluèaj bio sa bosancima katolicima.

To je èinjenièni dokaz da su zapravo srbi ti koi se trebaju upitati za¹to ne priznajemo na¹ narod zato ¹to je druge vere a ubeðujemo drugi narod iz drugog plemena da bude ono ¹to su oni samo zato ¹to su iste vere istog prezimena imena a nisu iz plemena srba veæ iz plemena bosenog naroda, bo¹njaka.


E tu je na¹ problem kada se ti pravoslavni bosanci budu prozvali bosancima tada æu se i ja prozvati srbinom, bosna nema niti krsta niti polu meseca na zastavi e kada srbi sklone krst sa orla tada æu i ja poinosito kao i albanci reæi da sam srbin i isto tako æu sa ponosom reæi da nema drugog boga osim ALLAHA. Pa da vidim oæe li me neki pravoslavac priznati za srbina. Naravno da neæe e tu je ptoblem ©to rumunska pravoslavna crkva krsti ljude pod imeno milan, srbomir, stefan, sava a srpska pravoslavna crkva neæe da krsti jonjela, zoltana, franca, dorela i druga rumunska imena e tu je problem ¹to srbi bez pravoslavlja nemogu e to je to!

Ja sam samo izneo èinjenice kao dokaze za¹to je to tako i jednostavno nemo¾e biti drugaèije jer srpski identitet poèiva na pravoslavlju i ja nemam ni¹ta protiv toga, JA CENIM I PO©TUJEM SRPSKI NAROD ALI ®ELIM POJASNITI ZA©TO JE SVE TO TAKO.

nISAM HTEO NIKOGA UVREDITI I IZVINJAVAM SE AKO SE NEKO NA©AO UVREÐENIM JER NISAM TO IMAO NAMERU UÈINITI. :wave:
e ovo je post.....svaka cast.. :ballbounce:

Odgovori