Kako živjeti sa živčanim mužem?

Poruka
Autor/ica
Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#2 Post Postao/la belly_dancer »

to mi je poznato..decko mi je dosta zivcan,ali ne toliko da mi tako spusta..mislim zna me nekad nesvjesno povrjedit,al brizan se isprica..pa ok..ali kad ga uvati zuta minuta,p**** na sve i svi su krivi..al nije strasno..i ja se revoltiram :mad: :blush:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
sredovjecni_33
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 473
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#3 Post Postao/la sredovjecni_33 »

:-k :-k :-k :-k ja mislim da je vrlo lahko :D :D :D
-samo lagano i opu¹teno-

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#4 Post Postao/la Sabinam »

Te¹ko :(

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#5 Post Postao/la ra-ja »

Nemogu diskutovati o ovoj temi ...jer mislim da je covjek bolestan...zao mi je tih bolesnih ljudi,,,,ali je veoma tesko zivjeti sa takvim ...... :-k
Ali eto tvoja rodica ga voli i njoj to nije tesko ...bas fino ako joj odgovara jer za ljubav covjek svasta cini..... :)

Neznam kako ona razmislja ali sigurno je otkrila nesto pozitivno u njemu sto je veze..... :mad:

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#6 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Ah cista moralno nepozeljna karekteristika covjeka
Ljubomora
Zavidnost
Arogatnost
Sve inicirano od jednog na drugo i po redosledu
Zena mu radi on sjedi kuci znaci nemocan obicna nula u svojoj svijesti
A to nasttoji da drugi ne primjete
Kako pomoci hmmmmm Nauciti ga pameti

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#7 Post Postao/la ra-ja »

Da sve tako po redu ...ali ko je tome kriv.???..Ona sama ..zar ne.....???

Zena od muza moze napraviti i covjeka i necovjeka....teorija potpuno tacna.... :mad:
Zadnja izmjena: ra-ja, dana/u 05 Jan 2008 23:55, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#8 Post Postao/la Sabinam »

Ra-Ja je napisao/la:Ali eto tvoja rodica ga voli i njoj to nije tesko ...bas fino ako joj odgovara jer za ljubav covjek svasta cini..... :)
Ovo sto je ona rekla ne znaci da je istina, neke zene to cine jer vide da su oni oko njih zabrinuti za nju i ona ih ne zeli jos vise uznemiravati, ili ne zeli priznati da nije u redu jer tim priznanjem priznaje i svoj neuspjeh ili ju je jednostavno sram reci da nesto ne valja.
Ne bih se uopce zacudila da u toj obitelji ima i nasilja ali da se krije :(
Na zalost ali toga je u ovim nasim krajevima jako puno...rat ostavlja posljedice u mnogo oblika (ne bih se cudila niti da je ta osoba bivsi vojnik)

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#9 Post Postao/la Sabinam »

Ra-Ja je napisao/la:Da sve tako po redu ...ali ko je tome kriv.???..Ona sama ..zar ne.....???
Zena od muza moze napraviti i covjeka i necovjeka....teorija potpuno tacna.... :mad:
Hej Ra-jo, sta pricas, mislis da je ona to od njega napravila....hej
Covjek prvenstveno ima gresku od djetinjstva...imao je primjer gdje se muskarac tako odnosi prema zeni (ne bih se cudila ni da je sam odrastao u obitelji s nasiljem), drugo vjerojatno je iskompleksiran (to kazuje cinjenica da ne radi), a trece ono sto sam prije navela moze biti covjek s PTSP....kako god bilo ta zena nije nista kriva osim sto i dalje zivi s njim i pusta da djeca odrastaju u takvoj atmosferi.
Doduse mogu je i opravdati...ili sama ima nisko samopostovanje ili je materijalno ne ovisna (iako radi ne znaci da sama moze naci stan i povesti djecu sa sobom)

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#10 Post Postao/la ra-ja »

Pa @SABINA......Sta da joj onda savjetujemo kada ona nebih nista prihvatila....od nasih ponudjenih savjeta...ako vec nekoga nemozes pobijediti onda mu se pridruzi..mislim prihvati njen zivot kakav takav je... :mad:

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#11 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Ra-Ja je napisao/la:
Zena od muza moze napraviti i covjeka i necovjeka....teorija potpuno tacna.... :mad:
eee @ra-ja i u cemu je poenta ili je crno ili bijelo
Ili zelis to svaliti na zenski rod

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#12 Post Postao/la Sabinam »

Na zalost mi tu nista ne mozemo...sve je na njoj...ili na njemu da potrazi strucnu pomoæ (doktor, psihijatar, ili samopomoæ ako uopæe shvaca da mu treba pomoæ)

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#13 Post Postao/la ra-ja »

eee@LAFF-e...pojenta je u tome...sto je on takav bio jos i dok su se zabavljali...siguran budi..a po jutru se dan poznaje....
Posto je bio takav slabo ce u braku biti bolji....moze biti samo gori....
A koliko zena nema strpljenja sa muzem od pocetka mu daje jako velike ustupke...prvo zasto se ona zaposlila a on ne...nije mi jasno..a drugo rodila je jedno dijete..pa neide kako treba..... evo ja cu jos jedno....
to je jos jedno vece opterecenje...i greska....
U normalnim uslovima kroz usaglasavanja dva supruznika ...htio ili ne moras se natezati .....raspravljati...popustati..... uzimati .....davati...
Ali za to mnoge zene nemaju strpljenja...mislim..

Pokusas ide ok....neide cao... :mad:

Ja licno kvarim ljude koji zive pored mene.....ali ne toliko da ih pokvarim
da lijece kompleks na meni..kada dodje do toga ....kraj...

Avatar
Setareh
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 70
Pridružen/a: 18 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany

#14 Post Postao/la Setareh »

Vidovita_Dzemila

moram priznati kada sam procitala tvoju pricu pomislila sam da je tvoja rodica udata za mog oca,pretrnula sam.Tolike slicnosti se desavaju samo jednom na svijetu.Ra-ja pogresan ti je stav kada kazes zena pravi covjeka ili necovjeka,vidi se da si neiskusna u nekim stvarima.Samo moli boga da sama ne udaris na takvu pokvarenu licnost,jer takvih je se ponekad tesko rijesiti,a da se glava ne izgubi.Mozda ga ne ostavlja zbog djece.Mozda iz stida,zavisi u kakvoj je porodici odrasla gdje rastanci nisu na svakodnevnici,gdje tradicija porodice vaznija od svega drugog.A najveci razlog je strah od doticne osobe,jer zna sta je spreman uciniti ako ga ostavi.Opet samo potlacena osoba zna iz kojih je razloga ostala s njim/njom sta je za nju/njega najbolje i kako se rijesiti uljeza/parazita/diktatora.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#15 Post Postao/la ra-ja »

Izvini to je moje misljenje..a imala sam i primjer o slicnoj situaciji...
Zato sam i rekla svoj stav o tome....Ja nikada nedajem komentar prije nego nepovezem situaciju...Ali hajde svako ima svoj stav i misljenje.... :D

Odgovori