Kako se nosite s boli?

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
poznata
Pocetnik
Postovi: 10
Pridružen/a: 17 Apr 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

#31 Post Postao/la poznata »

Bol je razlicita karaktera iskreno upoznala sam jednu bol za koju ne zelim nikom da je upozna:Kad nekog izgubis u zivotu,nekog bitnog voljenog tad shvatis sta znaci bol koja te razdire ubia nemozes tu nista ali te slama to je ja mislim naj teza bol za koju nema ljeka u tim trenutcima :(((

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#32 Post Postao/la danjel »

Ma kratko i jasno ruknem kao sanitet...hehe...Isplaèem se i odma me proðe... :(

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: kako se nosite s boli?

#35 Post Postao/la beca »

nikako...jer uopce nisam jaka osoba.. cak naprotiv....

nikako ne mogu shvatiti kako nekomoze povrijediti osobu koja je iskrena i fina/govorim o psihickoj boli/

fizicku mogu trpiti kao konj, a na emocionalnom planu sam suptilni magarac

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: kako se nosite s boli?

#36 Post Postao/la nella26 »

Stoički sve podnosim i što bi rekla Verica Šerifović "nedam bolu da me slomi"
Desi se da me poljulja i isplačem se sama kao kreten ali predjem i idem dalje.I sve tako dok ne pobudalim jedan dan , možda bi mi bolje da sve izbacim iz sebe ali ne znam.Sve čuvam u sebi i nedam sebi misliti na to što me boli
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: kako se nosite s boli?

#37 Post Postao/la im_ex »

sabinaX je napisao/la:najgore bi mi bilo, nedaj boze da mi se nesto desi kcerkama...ne mogu zamisliti da bih to mogla prezivjeti...
Ne znam ni dali bih vise voljela da me netko tjesi...ili bih ipak vise voljela da me svi pusta na miru (mislim da bi prije bilo ovo drugo)...da se povucem i sa sobom rjesim tugu
Hvala bogu da jos nisam upoznala taj osjecaj :huh:
Da.
Ne postoje rijeci utjehe.
I ma cija tuga, po misljenju sviju, u poredjenju s licnom, manja je i suvisno ju je pominjati u jeku zalosti, glupo ju je porediti, a da bi se na taj nacin pokusala utjesiti ozaloscena osoba.
Moja bol je samo moja i ona je najveca.
Onaj istinski, najjaci sucut, prepoznavala sam u osobama koje su me, bez ijedne rijeci, stegnule u bolni zagrljaj, koje bi nesto rekle, ali, rijeci nisu potekle - pogled je govorio bolje no sto bi se rijecima ista moglo.
I tako se i sama ponesem, pri izrazavanju suosjecanja ozaloscenim osobama, a isto bih savjetovala svima.

Takva bol nikad ne prestaje - s njom valja kroz zivot dalje

jako mi je tesko dok ovo tipkam ... a od tada su prosle mnoge godine.
Zeljela sam da umrem. I da sam, al ne dade mi dragi Bog, ko zna sto li.

beca_jovi je napisao/la:
nikako ne mogu shvatiti kako nekomoze povrijediti osobu koja je iskrena i fina/govorim o psihickoj boli/

Ja mogu.
Primjer
ako se jedna strana osjeca povrijedjenom, ne mora znachiti da isto tako nije i drugoj strani.
No, kad se svjesno nemoci u razrjesenju "problema" - neko vec mora staviti tacku, ma kako znalo biti bolno.


U dva navrata, svim srcem sam pozeljela da umrem.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori