Psihotest

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re:

#92 Post Postao/la ra-ja »

Dragica je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:
da nastavim....
jo¹ kad bih i ja nastavila.... a da sebe ne èekam!?
"ko èeka taj i doèeka, ali... se i naèeka!?"jel da!?

nadajmo se da ne¹to le¾i i u èekanju, a nije grm i zec... :) [smilie=happy.gif]
Ipak na kraju je bio grm i zecu...
Zao mi je sto si se mucila oko mene toliko..Kako vidim ja ti bas nisam u potpunosti jasna...A nema veze .bice bolje....
Cao Dragice...drago mi je sto si tu.... :)

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: psihotest

#94 Post Postao/la ra-ja »

hello je napisao/la:Odgovor :RA-JA


Nadam se da si iz tri pokusaja uspjela da uoblicis svoju pricu.
U okolini ti baš I nije prijatno reklo bi se kad je tisina…ti kao da nisi dovršena sama sa sobom pošto si od grubo nabacaog cementa fali ti glazura završna… smjeh ,…nisam sigurna koliko imaš godina ali kao da si pronašla dosta svojik karateristika I onda si ih grubo nabacila na sebe ali još nisi sve to poslozila…jako malo si rekla o kocki,pošto je cementa trebalo bi da znaci da si tvrda osoba…ko te nije upoznao u fazi djetinjstva vjerovatno se treba mnogo namuciti da bi pridobio tvoju paznju…
Kao da imaš tri upecatljiva prijateljstva…na koja mozes da racunaš…a ti si nekako istovremeno ugledala I sebe I ljubav I prijateljstvo…ako tako mogu reći,kao da si odmah bila svjesna postojanja te tri stvari u životu…I uzela si ih tako “zdravo za gotovo”…nekako olako cini mi se .
Ili leprsavo shvataš život,takoreći nemas pristup mislioca …zasto je ovo ovako,ono onako…
Pa I kad naiđu zivotni problemi kao da uzimaš prvo što ti je dostupno I blizu da se izvučeš…
Ne ne znači to da ne biraš već prosto zašto komplikovati…ideš u susret oluji.
Kao da si u djetinjstvu imala neke događaje koje pamtiš a koje si okarakterisala kao životne probleme.i kao da sad nekako to koristiš kao mjerilo…za sve sledeće ili buduće.kao da se tačno sjećaš kako si Tada riješila tu situaciju pa I sad tako postupaš u nekim drugim problemima.
Maltene iz tvoje priče o oluji stice se utisak da kad joj ideš u susret baca ten a sve strane, a kad staneš I vratiš se I ona prestaje.to bi moglo značiti da “bježiš od suočavanja sa problemima”I da na taj način mozda razvijaš odbrambeni mehanizam koji ti pomaže da prebrodiš problem tj da ne budeš povređena.nisam baš sigurna kako shvatiti “isla sam oluji u susret bacala me na sve strane,ali stala sam I vratila se I ona je jenjavala I na kraju prestala”…
Ali zahvaljujući životnim problemima I ti si sebe izgrađivala,uobličavala…vremenom, godinama …I sl…da bi sad trenutno reklo bi se bila zadovoljna Sobom.ova tvoja priča mi izgleda kao autobiografija u malom…ja lično uvijek sam voljela na taj način I tim dahom-stilom Ispisane priče.i tako kako si odrastala sve se mjenjalo,čak I prijateljstvo više nije bilo kao prije…
A I ljubav onu prvu ili upečatljivu si izgubila…I onda si svjesna da dolazi druga,sledeća I sl…
Kao da ljubav treba I tražiti,pogledati malo bolje oko sebe reklo bi se…mada mi nije jasno zašto kocka postaje manja kad si u paru!?...tj kako ti postaješ sebi I drugima “manja”kad si u paru…
Jako zanimljivo…o tome ću razmisliti…
Mozda bi to značilo ustvari da se ti prilagođavaš kad si u paru,tj da malo “spustis gard”…valjda tako treba!ali ocigledno je da voliš sebe,pa mozda malo manje volis sebe kad si u paru.ali volis da budeš upadljiva to je sigurno.i onda ova priča u malom se nastavlja ti nekako “gubis muskarce”samo ne znam dali tvojom krivicom ili…prosto su takvi vole da se gube..smjeh!
Spustila si se do obale mora…tu je bilo mnogo svijeta I tvoj imaginarni ili stvarni muskarac se malo izgubio u pustinji,vrtio se u krug,kao da su vas neke životne I dravstvene okolnosti razdvojile ali I opet spojile…dali je to onaj konj od prije ili neki novi nisam bas sigurna (slican onom starom) ali kao da si trenutno srećno zaljubljena
istina priča se srećno završava I uzivala sam tako polu-autobiografski da ti je pokusam desifrovati.
Očigledno nisam uspjela bilo je zabavno…ALI JE “FORÜBER”
Morala sam ti se javiti...da nebih bilo nesporazuma oko moga testa i objasnjenja..Kod mene je uvijek sto bih prosti kada moze komplikovano,,,hah...Dragice.....drugarice....
Jedna pustinja i radi se samo o jednom te istom konju....
U tekstu sam rekla da je moja kocka grubo nabacan pijesam.nema u pustinji betona.....tj pjescanim blatom..jer dugo tu stoji na tom mjestu..i vremenske promijene kisa vjetar pijesak,su tako djelovale..U tom momentu je tako izgledala...kada sam se vratila oluja je oprala pijesak..i onda je izgledala drugacije...
Posto sam osjetila kako oluja djeluje...zamislila sam kocku vecu da se oboje mozemo sakriti ako se ponovo desi...
Posto si ti zapocela test ...rekla si da si svog konja cekala...
mozda si nekog predstavljala..mene je moj konj tu cekao....
Idemo dalje..Taj konj jedan te isti ...posto ga nisam vidjela dugo...neznam kako izgleda dali mu je boja ista kao nekada davno ...obuhvatila sam sve tri boje....jer sam i ja mijenjala boju kose 3 puta....Trecom pricom sam samo zaokruzila sa istinitim dogadjaje,,,a trebala sam doci do mora...da bih bilo kako je stvarno bilo.....
Cijelo vrijeme govorim i trazim jednu te istu osobu ...a ti spominjes neke 3 ljubavi da sam imala u zivotu,koje su mi nesto znacile....
Kroz moj boravak ovdje na forumu naznacila sam koliko je osoba meni nesto znacilo....ako se nevaram
SADA MI ON VEOMA ZNACI MNOGO... :!: :!: :!: Zasto i nebih...???


Ovo gore nema veze samnom....ja sam sasvim druga osoba....
DRAGICE....Na prvom mjestu je ljubav...prijateljsvo....pa ja negdje.....Jer bila sam sretna i zadovoljna sto ove dvije stvari
blistaju.....Zivjela sam za to....toliko od mene.....Jos nesto...Mene nikada u zivotu nije napustao mladic. znaci nikakvu ljubav nisam izgubila nego sam je propustila...neznam zasto ..mozda sticajem okolnosti...ali je tacno...
Mislim da ti nemas pojma sa objasnjenjem psiho teksta...jer i kako bih znala kada tvoja profesija nema blage veze sa tim....

Mislim da nisi niti za @laff-a niti za @puzica pogodila.... :D

Caooos Dragice... :!: :!: :!:

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: psihotest

#97 Post Postao/la Bijesanpuz »

hello je napisao/la:BIJESAN PUZ Odgovor:

Negdje sam procitala da kaktus oznacava roditeljstvo,pa s obzirom na to reklo bi se da od kaktusa nemas neke pomoci…a sebe vidis kako kamen,a okolinu kao malo prašine.buducu dragu osedlanu(udesenu) koju bi rado oblikovao i uzeo za uzde…prijatelji su ti svi stari i rado bi ih mjenjao za jasle da nahranis dragu…a ocekuješ da i ona maker”napije”tebe…
U životnim problemima ti I draga ste zajedno zaštita od istih.
Draga ti je pomogla zauzvrat si je pomilovao da se ne uplaši…ukratko zivotne probleme smatras kratkotrajnim,prijateljstvo korisnim,sebe korisnim za druge,I ocigledno ti ljubav znači mnogo.
Reklo bi se da razumiješ žene ali u sustini si “ja tebi-TI MENI”.to je moj zakljucak.
Bez obzira koliko je sve složeno ispisano nekako si sve uklopio…mozda malo previse.ili ti smatraš da je premalo sta bi sve trebalo uklopiti na istoku,posto si tek krenuo.

i ne procitah prije ovo......
zar je moguce to toliko pogoditi ??? neznam stvarno... ali sve je takko kako pise....
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: psihotest

#100 Post Postao/la ra-ja »

Ako je ovaj tekst stvar tvorevina tvoje zabave...trebala si reci prije...MiSlila sam da se radi o ozbiljnoj osobi..a ono balavica...Onaj avatar...gvozdene ledi me zavarao...Znas i ja bih se rado zabavljala ..... :mrgreen:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: psihotest

#102 Post Postao/la ra-ja »

vidovita_dzemila je napisao/la:smiri se ra-ja treba da joj zahvalimo svi Å¡to se trudi
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Da se smirim.... :?: :?:

Ovo je vidovita samo igra...U ovoj igri nemoras se truditi moraj je znati... :lol:

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: psihotest

#103 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

vidovita_dzemila je napisao/la:psssssssssst.....laffa nema na ovoj temi inače bi me iskritikovao :lol:
Suti i trpi




PS @ra-ja otkud znas da nije pogodila i meni i tebi
a @vidovita nauci sta od @dragice ws @hello fali tebi jos

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: psihotest

#104 Post Postao/la ra-ja »

Ma sve mi pogodila...100% nema problema...razlikujemo se samo po rasporedu...situacija...

Ok @LAFF-e hvala na upozorenju...

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: psihotest

#105 Post Postao/la badgirl »

hajde da i ja svoju pustinju zamislim ...hmmm

ovako.... moja pustinja je bez granica , zuti pjesak ,prelijep je , kraja mu nema , nigdje ni jednog brezuljka nema ,sunce upeklo , vrucina teska .i negdje u toj pustinji jedna mala oaza , dvije tri palme mali bunarcic vode ,ogradjen kamenom , voda hladna , osvjezavajuca, trava, cvijece u raznim bojama i tu sam ja . prosto uzivam , briga me sto me pustinja okruzava.gdje god da se okrenem , samo pjesak vidim. malo odaljeno od moje male oaze , mozda nekih 50 metara lezi jedna kocka , nemam pojma cemu sluzi , ni odkud ta kocka tu . vidim metalna je i plave boje , tamno plave , i to je kao neka kutija , ima poklopac .poklopac se tesko otvara , tezak je , malo skripe brave sa strane skojim je poklopac pricvscen, unutra nista nema , prazna je . kocka je velika mogla bi komotno uci u nju i zatvoriti poklopac , nebi mi bilo tjesno. rubovi kocke su ostri , ne da se na njih posjeci mozes , malo su kao zbruseni da se ne povrijedis , zidovi kocke nisu ravni , imaju na sebi onaj x , malo su zidovi ispupceni na vani . mozda mi nekad ta kutija, kocka zatreba , kao neko skloniste ili slicno , ali za sad me ne privlaci puno. lezeci u svojoj oazi ugledam i merdevine , stoje , ukopane su u zemlji , nisu na nista naslonjene, samo stoje uspravno . drvene su merdevine, nisu puno visoke mozda neka tri metra , stare su ali su dobro ocuvane , ekseri sa kojima su precke zakovane vire malo na vani , cak se vidi da su nekad i popravljane , ili ih je neko pravio ko nezna zakivati ekser. na puno mjesta je mjesto jednog eksera , dva ili tri i malo koji je zakovan do kraja, ali su stabilne i mogla bi se na njih popeti kad bi htjela , nebi se izvrnule , ali zasto da se penjem ....pitam se ? jedino prakticno u mojoj pustinji je konj . smedji konj ,veliki, ponosan izgleda , nekako velicanstven, ne lezi vec stoji , na njemu sedlo , spreman samo da sjedem na njega i da idemo dalje. ali mi se jos neide nigdje , lijepo mi je u oazi , kad pozelim uzjasem konja i idem gdje hocu!

Odgovori