"Pokrivene" djevojke

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#46 Post Postao/la Bijesanpuz »

osjecam zavist u zraku ...

naravno da niko nije savrsen i svi ljudi su grijesni.. Neko manje neko vise.. ali svi grijesimo..

I svaki grijeh ima neku svoju tezinu...


A naravno da je roditelj taj koji treba usadit djetetu tu svijest da i samo dijete pocne da se oblaci tako.. Jer nasa obaveza kao muslimana je da odgojimo i djecu u duhu islama.. A pokrivanje zene je obaveza i znaci tome trebamo da ucimo i djecu..
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#49 Post Postao/la Bijesanpuz »

eh to njega pitaj zasto je obecavao i zasto nije ispunio... ja u to ne ulazim.. to je vasa privatna stvar

Tesko je odgojit djecu da budu normalna.. a jos teze da budu muslimani...

U nekim slucajevima extremno je potrebno...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#51 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:NN: Trebaju li se ¾ene u BiH pokriti i trebaju li dobiti vi¹e mjesta u javnom ¾ivotu?

REIS CERIÆ: Naravno, ¾ene treba da budu pristojno obuèene. Inaèe, oblaèenje je stvar liènog ukusa, a o ukusu se ne raspravlja. Od muslimanki, ali i od muslimana islam zahtijeva da budu pristojno obuèeni, da se moralno pona¹aju, da budu èedni i èuvaju moralni ugled svojih supruga i mu¾eva. No, pokrivanje ne samo da nije u na¹im prilikama praktièno, veæ nije ni stroga vjerska obaveza da ¾ena nosi èador ili zar, odnosno da pokriva cijelo lice. Zato savjetujem na¹im djevojkama da se èuvaju svake pretjeranosti i nedotjeranosti, posebno u vjeri. Treba biti pristojan i normalan u svemu, pa tako i u vjeri. Neke ¾ene bolje obavljaju javne poslove od mu¹karaca i treba da ih bude vi¹e u institucijama.
Da, to je islam na na¹em podruèju i tako svako podruèje ima nekakva svoja nepisana pravila a neki su zalutali pa misle da su Palestinci , Saudijci , Pakistanci itd .
Valjda mi imamo svog ulemu i valjda trebamo da se dr¾imo na¹e islamske zajednice a ne nekakvih nadr ¹ejhova , koji uvode pomutnju i podjelu - sve to na ¹tetu sopstvenog naroda.

Usput moram i ovo malo prodiskutovati :
BijesanPuz je napisao/la:

A naravno da je roditelj taj koji treba usadit djetetu tu svijest da i samo dijete pocne da se oblaci tako.. Jer nasa obaveza kao muslimana je da odgojimo i djecu u duhu islama.. A pokrivanje zene je obaveza i znaci tome trebamo da ucimo i djecu..
Pu¾e , pu¾e,............. sam reis Ceriæ ima dvije kæerke - koje se ne pokrivaju ,...... pita¹ li se za¹to ?
Zato ¹to to pokrivanje Ceriæ nije svojim kæerkama usadio tu svijest - jer bi bio vladar NJIHOVE svijesti ,............ vjera je lièni izbor , u islamu nema prisile :ballbounce:
Odgoj je jedno a prisiliti svoje dijete u ne¹to , je sasvim drugo - to vehabije rade !

Uèi ti svoje dijete ¹ta hoæe¹ , samo dozvoli djetetu , da se samo odluèi :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#52 Post Postao/la Bijesanpuz »

ja rekoh da nije mjerilo vjere nikakav ceric niti tam neka faca sa tv-a...

Zna se sta treba a sta ne treba.. tako da..... i ceric je covjek znaci da moze grijesiti... :wave: :wave:
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#53 Post Postao/la mrki62 »

BijesanPuz je napisao/la:ja rekoh da nije mjerilo vjere nikakav ceric niti tam neka faca sa tv-a...

Zna se sta treba a sta ne treba.. tako da..... i ceric je covjek znaci da moze grijesiti... :wave: :wave:
U pravu si , samo ti mora¹ jedno znati - da ni vehabije nisu mjerilo , èak najmanje .
De mi reci jel u vehabije moguæe da je ¾ena gologlava ?
Ako nije - za¹to , jer ako u islamu nema prisile , odakle ba¹ sve pokrivene ?
Jel uop¹te poznaje¹ kakvog vehu ?
Na¹a je du¾nost da slijedimo svog ulemu , a to je sad za sad Ceriæ .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#54 Post Postao/la Bijesanpuz »

Znam dosta vehabija i imao sam priliku dolazit u kontakt snjima... I kod nji to sve zavisi od nekih faktora.. nisu ni oni svi ekstremni...

ali znam da oni imaju neku svoju filozifiju i nekako utjecu na ljudsku psihu svojim rijecima, tako da to nije prisila..
ne bas striktno..

Nisam vehabija i u mnogo cemu se ne slazem sa njima, ali ima i dosta stvari koje rade dobro.. i zato ih ne treba osudjivati..
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#55 Post Postao/la mrki62 »

BijesanPuz je napisao/la:Znam dosta vehabija i imao sam priliku dolazit u kontakt snjima... I kod nji to sve zavisi od nekih faktora.. nisu ni oni svi ekstremni...

ali znam da oni imaju neku svoju filozifiju i nekako utjecu na ljudsku psihu svojim rijecima, tako da to nije prisila..
ne bas striktno..

Nisam vehabija i u mnogo cemu se ne slazem sa njima, ali ima i dosta stvari koje rade dobro.. i zato ih ne treba osudjivati..
Pa eto ako ih za¹ , de otiði bilo kojem u goste i onda ovdje napi¹i ko te je poslu¾io sa npr. kafom , ok :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#56 Post Postao/la Bijesanpuz »

ne bi me posluzio niko :D
ne pijem kahvu :D :wave:
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#57 Post Postao/la mrki62 »

BijesanPuz je napisao/la:ne bi me posluzio niko :D
ne pijem kahvu :D :wave:
Ok, dobro zna¹ na ¹ta ciljam :D

®ene mu¹karce ne slu¾e - sakrivene od tuðih pogleda :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#58 Post Postao/la sabinax »

Dzevad-1979 je napisao/la:ovdje mozete staviti slike to jest modu pokrivenih djevojaka
zatvorena tema s ovim naslovom....objedinjene su u jedno...mod sabinaX
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
cooma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 123
Pridružen/a: 15 Apr 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#59 Post Postao/la cooma »

ja postujem svaku vjeru i tako sam odgojen... ok su mi pokrivene djevojke ali u granici normale i lijepo je vidjeti lijepu a pokrivenu djevojku ali ove NINDZE ne podrzavam ni u kom slucaju!!!!! =D> [-X
dobro dobrim

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#60 Post Postao/la mrki62 »

cooma je napisao/la:ja postujem svaku vjeru i tako sam odgojen... ok su mi pokrivene djevojke ali u granici normale i lijepo je vidjeti lijepu a pokrivenu djevojku ali ove NINDZE ne podrzavam ni u kom slucaju!!!!! =D> [-X
Tvoj nick ,................... fes na glavi ,.............
Tamo negdje sedamdesetih godina , sam bio u Gradaècu na sajmu ¹ljiva ( ¹ljivarevo ) i izmeðu ostaloga smo oti¹li u u kulu ( gradina ) , tamo je jedna gostiona i slu¾ili su konobari sa na¹im starim no¹njama i sa fesovima na glavi a konobarice su bile obuèene isto sa na¹im starim no¹njama ( dimije , bluza ) i bile su pokrivene - ¹amija na glavi ,............. to mi je sasvimk ok , dok ovo provehabijsko pokrivanje mi ide na jednu stvar ,...........
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori