Možete li po crtama lica prepoznati karakter osobe?

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Možete li po crtama lica prepoznati karakter osobe?

#2 Post Postao/la dadooo_23 »

joj,joj,vidovita... hajde sad ti meni objasni zasto bi ovaj covjek bio los. samo zato sto mu je izraz lica takav kakav jest. hajde mi sad objasni zasto bi on trebao biti los. i definiraj mi odredjenije taj pojam los. u kojem smislu? zao? lud? sta? zar se moze suditi po necijem izgledu da li je covjek dobar ili los? mozda je covjek imao malo tezi zivot pa se to da odraziti na fizickom izgledu,ali to ne znaci da je los.

veliki sam protivnik sudjenja po izgledu!

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Možete li po crtama lica prepoznati karakter osobe?

#4 Post Postao/la dadooo_23 »

vidovita_dzemila je napisao/la:očito me nisi shvatio. nije to suđenje po izgledu. suditi po izgledu su obične predrasude. ali crte lica loših i dobrih ljudi se razlikuju! razlikuju itekako.
recimo dobar čovjek ima nekako blag izraz lica, miran pogled. kad te pogleda vidiš da tu nema nekih skrivenih namjera i ružnih misli.
loši ljudi su nekako cinični, osjećaš se nelagodno pod njihovim pogledom.
a o tom gore čovjeku na slici možeš pročitati u temi reis, imami i ostali
ma dobro,nije sad stvar u tom covjeku sa slike konkretno. uopce i ne znam tko je...

ta teorija mi je relativno mjerodavna kao i mnoge druge stvari!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Možete li po crtama lica prepoznati karakter osobe?

#5 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:možda malo smiješna tema ali o tome godinama razmišljam. možete li vi po crtama lica, izrazu...čak i ako nikad niste razgovarali sa tom osobom, prepoznati da li je ona dobra ili loša? ovdje mislim na sve, od ljudi koji susrećete u vašem životu do "poznatih" ličnosti koje vidite na TV-u.
evo primjer
zar ovo nije lice loše osobe? ne moraju normalno sve loše osobe biti ružne ali pogledajte taj pogled, izraz lica...

slika
Kako ja vidim , ta osoba je prepun sebe , prepotentan i samosvoj , yebe mu se za sav svijet .
Mislim da bi bio sposoban kao političar - sere , a u oči te gleda :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Možete li po crtama lica prepoznati karakter osobe?

#7 Post Postao/la mrki62 »

kristalina je napisao/la: ne možemo ocijeniti na taj način , dakle vizualnim osvrtom ...
U svoje ime , molit ću lijepo [mmmux2.gif]
Ja sam do sad znao uočiti mnogo toga na osnovu vizualnog pogleda.
Vidi se mnogo šta, pogotovo oči se mogu "pročitati" i ustanoviti mnogo šta .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Možete li po crtama lica prepoznati karakter osobe?

#8 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

mrki62 je napisao/la:
kristalina je napisao/la: ne možemo ocijeniti na taj način , dakle vizualnim osvrtom ...
U svoje ime , molit ću lijepo [mmmux2.gif]
Ja sam do sad znao uočiti mnogo toga na osnovu vizualnog pogleda.
[evojele9.gif]
Definitivno da mozemo cak postoji jedna grana pshologije zvana tipologija koja se bavi izricito karakterima osoba na osnovu njihovog izgleda
Samo sto ja to nebi dijelio na lose i dobre ali definitivno ima i toga u tome
O tome najpoznatija je Krecmajerova shema koja se bazira na osnovu bioloskih patoloskih temelja koja se rezultira psiholoskom analizom covjeka te njegovog karaktera.
(ne uzimajuci uobzir socijalnu okolinu)
Jedan od primjera recimo evo uzmimo ovog celavog koji ima siroko izvuceno celo zaobljeni dio potiljka
da sad nebi izlagao merkmale mozdanog centra koji i te kako uticu na karakter covjeka [mmmux2.gif]
Reci cu da je osoba kojoj bi prepisali je agresivan,
ukoliko od legalnih poslova nekim bavi,
najbolje mu lezi poslovi vezano za nekakva obezbedjenja, izbacivac, te da se moze naci u nekim teskim krugovima muzickog i sportskog pravca.
Pa evo jos jedan najbolji primjer rase psa
Osim toga sto ovisi kako je dresiran pas,
ima svoje merkmale odnosno to zovemo strucno prevedeno instinkt.
Cak u Njemackoj su neke rase pasa koje su po shemi ogranicene (da tako nazovem) posjeduju agresivni instinkt zabranjene bas iz tog razloga.
Privitak/ci
ttttt.jpg
ttttt.jpg (6.37 KiB) Pogledano 1802 puta.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Možete li po crtama lica prepoznati karakter osobe?

#9 Post Postao/la sabinax »

i ja sam negdje citala da odredeni detalji na licu mogu definirati karakter osobe npr. velike usi (delikvent), nisko celo (slaba inteligencija), sirok i kratak vrat (silovitost u sexu)...vjerujem da u tome ima nesto kao i npr. izraz lica, pogled i sl. mada opet mislim da ima ljudi koji imaju takav izgled a nisu ono sta se tumaci vec bas iznimka koja potvrduje pravilo...tako da to nebi trebala biti jedina odrednica prosudivanja karaktera...mislim da se svaka osoba treba uzimati pojedinacno sa svim karakteristikama a nikako prosudivati iskljucivo prema izgledu
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Možete li po crtama lica prepoznati karakter osobe?

#10 Post Postao/la badgirl »

pa sad po samim crtama lica ...neznam mislim da ja nisam u stanju prpoznati kakv karakter osoba ima . moze mi biti simpaticna ili ne . ali se i bez razgovora mogu neke stvari prepoznati , recimo po nacinu hoda i pokretima opcenito ..
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Možete li po crtama lica prepoznati karakter osobe?

#11 Post Postao/la Bebana_de »

Ponekad pomislim da moze,,,,

ali imala sam nedavno jednu priliku da dozivim i vidim da jedan lik ima tako postene i nevine crte lica ,,izgledao je (POSEBNO DRAG)
I na posletku,,,na ja,,,dobra FASADA
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Možete li po crtama lica prepoznati karakter osobe?

#13 Post Postao/la dadooo_23 »

LAFF je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
kristalina je napisao/la: ne možemo ocijeniti na taj način , dakle vizualnim osvrtom ...
U svoje ime , molit ću lijepo [mmmux2.gif]
Ja sam do sad znao uočiti mnogo toga na osnovu vizualnog pogleda.
[evojele9.gif]
Definitivno da mozemo cak postoji jedna grana pshologije zvana tipologija koja se bavi izricito karakterima osoba na osnovu njihovog izgleda
Samo sto ja to nebi dijelio na lose i dobre ali definitivno ima i toga u tome
O tome najpoznatija je Krecmajerova shema koja se bazira na osnovu bioloskih patoloskih temelja koja se rezultira psiholoskom analizom covjeka te njegovog karaktera.
(ne uzimajuci uobzir socijalnu okolinu)
Jedan od primjera recimo evo uzmimo ovog celavog koji ima siroko izvuceno celo zaobljeni dio potiljka
da sad nebi izlagao merkmale mozdanog centra koji i te kako uticu na karakter covjeka [mmmux2.gif]
Reci cu da je osoba kojoj bi prepisali je agresivan,
ukoliko od legalnih poslova nekim bavi,
najbolje mu lezi poslovi vezano za nekakva obezbedjenja, izbacivac, te da se moze naci u nekim teskim krugovima muzickog i sportskog pravca.
Pa evo jos jedan najbolji primjer rase psa
Osim toga sto ovisi kako je dresiran pas,
ima svoje merkmale odnosno to zovemo strucno prevedeno instinkt.
Cak u Njemackoj su neke rase pasa koje su po shemi ogranicene (da tako nazovem) posjeduju agresivni instinkt zabranjene bas iz tog razloga.
eto,meni se ovaj ciko sa slike bas cinio fin,onako blag! [laugh.gif]

Odgovori