Alergije

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Alergije

#1 Post Postao/la nella26 »

Primjetih kako se sve više pojavljuje alergija kod ljudi, naročito na polen, dosta raje mi je reklo da prije nikada nisu imali problema s tim ali sad imaju.
Ja sam oduvijek bila alergična na polen i proljeće mi je pravo teško, taman kad sve iscvjeta u ljeto cvjeta ambrozija od koje isto imam alergiju.
Ali pijem flonidan i kao bolje mi je malo, mada ne mogu u prirodu.

Takodjer na bižuteriju sam alergična, jednom mi se od kopče na kajišu pojavila rana na stomaku, katastrofa, pila sam tablete, primala injekcije ali ništa.A rana je bila isto opekotina i nisam mogla obući ništa da mi dohvaća tu ranu.Mama je otišla kod nekog travara i dao mi neko kao ulje "dermusin" i od toga mi je prošlo.

Jeste li radili alergo-test i jeste li alergični, znali iko nešto baš učinkovito protiv istih?
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Alergije

#2 Post Postao/la paparaci »

jesam. radio sam alergotest. cojece jes me izbocalo po jednoj i drugoj ruci. koNda sam onaj fiksas [laugh.gif] test je bio dobar. nisam alergican ni na sta. a sad sta pomaze protiv nekih alergija, nemam pojma.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Alergije

#3 Post Postao/la sabinax »

ni ja niti itko u mojoj obitelji nema alergije...bar zasad, a to sto spominjes da su sada vise izrazene vrlo je lako moguce zato sto se u zraku osim prirodnih alergena pojavljuju uvijek neki novi (mozda cak povezani sa zagadivanjem)
mislim da je to nasljedno i da je vrlo neugodna bolest, pogotovo zato jer nema nekog lijeka kojim se to moze suzbiti...vec samo ublaziti tegobe
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Alergije

#4 Post Postao/la nella26 »

Ne znam da li je nasljedna ali kod mene uporodici nema niko nekih alergija.
Ali je dosadna brate dragi ubi me ovo
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Alergije

#6 Post Postao/la nnejra »

Do sada nisam primjetila da sam alergična na bilo što, tako da nisam ni radila bilo kakve testove. Alergije su bolest novog doba. Iako izgledaju bezazlene mogu jako zakomplikovati život. Najteže bi mi pala neka alergija zbog koje ne bih mogla boraviti u prirodi.

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Alergije

#7 Post Postao/la andro »

Alergija je nepravilno funkcioniranje imunog sistema. Organizam alergične osobe burno reagira na neke tvari iz našeg prirodnog okruženja, koje inače nisu štetne.

Takve tvari se nazivaju "alergenima". Reakcija na alergene obično stvara upalu, koja uzrokuje različite simptome, kao što je peludna groznica, ekcem, astma i mnoge druge.


U zdravom organizmu antitijela štite ga od virusa, bakterija i infekcija. Kod alergičnih osoba imuni sistem pogrešno shvaća određeni alergen kao neprijatelja, i počinje stvarati antitijela, da se obrani od njih.

Takva antitijela, koja se nazivaju immunoglobulin E (igE) vežu se za mastocite, kojih ima u obilju pod površinom kože, u nosu, očima, plućima i gastrointestinalnom traktu.

Kada antitijela IgE pronađu alergen, uhvate ga, izazivajući mastocite da stvaraju moćne kemikalije, uključujući histamin. To izaziva alergijsku reakciju.
U zdravom organizmu antitijela štite ga od virusa, bakterija i infekcija. Kod alergičnih osoba imuni sistem pogrešno shvaća određeni alergen kao neprijatelja, i počinje stvarati antitijela, da se obrani od njih.

Takva antitijela, koja se nazivaju immunoglobulin E (igE) vežu se za mastocite, kojih ima u obilju pod površinom kože, u nosu, očima, plućima i gastrointestinalnom traktu.

Kada antitijela IgE pronađu alergen, uhvate ga, izazivajući mastocite da stvaraju moćne kemikalije, uključujući histamin. To izaziva alergijsku reakciju.
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Alergije

#9 Post Postao/la nella26 »

pa mislim da ne sijeku zbog toga stabla sigurno i meni je žao ali ja zato ne idem u prirodu, odnosno na mjesta gdje cvjeta ono što mi smeta
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Alergije

#10 Post Postao/la Bebana_de »

meni isto smeta topola ,,kad leti ,,imam crvene oci ,,,pa nosim crne naocale,,,a tesko mi palo,,, [Happy.gif]


a sto rezu stabla ,,nisu normalni........ [eusa_wall.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Alergije

#11 Post Postao/la diisaaa »

za sad hvala bogu nemam nikakvih alergija sto se tice polena i tako tih stvari jediino na sta sam alegricna je laz [smile.gif]
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Alergije

#13 Post Postao/la maida_20 »

ja alergična na suho meso [To funny.gif] - ali opet kad bolje čovjek razmisli ono se suši vani,na dimu...ma nema kave belaje ne nakupi u sebe-pa nije ni čudo! [mmmux2.gif]

Avatar
nermin01
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 2856
Pridružen/a: 29 Apr 2009 02:18
Lokacija: rudo-lim

Re: Alergije

#14 Post Postao/la nermin01 »

ja sam na posao alergican...
sreca je sto spavamo pod istim nebom,zato gdje god da si veceras podigni glavu i cut ces govor zvjezda
heej pa ti nekom nedostajes....

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Alergije

#15 Post Postao/la maida_20 »

nermin01 je napisao/la:ja sam na posao alergican...

rijetko ko nije... [laugh.gif]

Odgovori