Razlozi odobrenja vise zena

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#451 Post Postao/la mrki62 »

nella26 je napisao/la:Problem je što svi oni koji hoće da se ožene drugi put, odnosno dovedu i drugu ženu, hoće slobodne (po mogućnosti nevine) ja ne znam da se iko izjašnjava da bi zaštitio udovicu ili samohranu majku.
Da , pogotovo kakvu udovicu i po mogućnosti stariju :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#453 Post Postao/la paparaci »

papaya je napisao/la:Mene ne mora niko da zastiti.....

a sad ono iskreno..... [mmmux2.gif]

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#455 Post Postao/la beca »

paparaci je napisao/la: sve to stoji i razumijem te. osjecam neku gorcinu kroz tvoj post koju jako dobro shvatam!
mislim da ipak ne razumiješ...evo reći ću ti na šta sam mislila...puna sam te gorčine jer sam sita priča o tome kako se ne može naći osoba koja je dovoljno dobra za brak, a osobe koje to traže ni sami nemaju niti dovoljo ozbiljnosti, ni zrelosti, većinom niti jednu osobinu ne posjeduju koju traže da posjeduje osoba suprotnog spola...jel možeš razumjeti....jednostavan primjer...žali se muškarac nema finih cura....a on hoda, pije, radi ovo ono, a on bi da mu cura bude pozitiva...pa ne može...naravno
paparaci je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:ovu temu odlučno izbjegavam, ali moram nešto napisati....

pobornicima i jednog i drugog shvatanja

Bog, Allah, Gospodar....On jeste ostavio da se normalni ljudi žene i da se djevojke udaju, da se stupa u bračnu zajednicu, da se stvaraju potomci....i sve je to bilo lijepo, bajno i krasno u nekadašnje vrijeme....
pa i sad je to lijepo. samo sto je sve naopako.
pa to sam i mislila, ne može biti lijepo, bajno, kad je naopako :lol: ako gledamo u globalu
paparaci je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:
Dakle, meni je ta ideja o više žena totalno luda i neprihvatljiva....
zasto i zbog cega?!
zbog toga što ne vidim niti jednog lika u BiH da je zreo za toga....oni iskreni vjernici su najviše srednjeg staleža...danas su bogati, tj. oni koji bi mogli izdržavati svije žene samo kriminalci, jeste da se Kur an odnosi na sve one koji su sljedbenici islama, ali jedno su oni koji imaju izvorišta nafte i milijarde, a drugo smo mi....

i još zbog nečega...kivna sam na ljude koji sljeduju i drže se onoga što samo njima odgovara, primjer, neko se uhvatio ove teme i slijedio bi to jer je to islamom dozvoljeno, a ne drži se hiljadu drugih stvari....zašto... [eusa_think.gif]
paparaci je napisao/la: Drug, sjeti se samo one teme "mozete li voljeti vise osoba istovremeno". tako nekako.
sjećam se itekako, dok sam bila u vezi mogla sam ja šta sam htjela, i smatrala sam da trebam sve što mi se radi uraditi, a radi čega??? Radi toga što danas znam neke stvari, radi toga što sam prošla ono što sam htjela i željela prije braka...možda je i meni to izvlakuša, ali ja to nazivam iskušenjem...žaleći se na onog koji mi je dao i pružio sve, dozvolila sam i dala priliku još nekim osobama....i znaš šta je izašlo iz toga....jednostavno je...samo sam shvatila koja mi je osoba draža, razmislila reano, nisam se zanosila...i ti, drug, znaš čime sam to krunisala, mislim da nisam mogla većim korakom dokazati ovo što sam upravo rekla...

ipak govorimo o braku, a to je za normalne ljude svetinja
paparaci je napisao/la: nema tu nista jadno i nikakve ironije ukoliko se radi o pravoj stvari! to jeste sevap!
pa to ti kažem [evojele9.gif] ukoliko se radi o pravoj stvari
a ne može se raditi o pravoj stvari kad nisi u mogućnosti jednu da izdržavaš, a ti bi doveo drugu, o tome ja pišem, ti mi reci da na današnjem vaktu može i to....e pa ne može...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#460 Post Postao/la beca »

cuci je napisao/la:koliko ja znam sada je 1:8,a to da u vreme poslanika zene nisu radile,koliko zena u ovom trenutku ne radi u Africi recimo,nemojmo gledati samo okolinu u kojoj mi zivimo...
[thumbup.gif] eh to je još jedna razlika - onda i sada

ma kad biste vi radili sve ono što je islamom propisano, pa i imali više žena ne bi vam niko zamjerio, čast pojedincima, ali polovina poslijeratnih "velikih muslimana" prije rata po jarcima si mogao naću ubijene alkoholom, i sad bi isti slijedili sve što propisuje Kur an, ali sve što nije primarno...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#462 Post Postao/la beca »

cuci je napisao/la:Mi smo ljudi sa greskama koje pravimo al se trebamo truditi da ih je sve manje,savrsenog muslimana bez ijedne grescice je tesko pronaci pa cak su i poslanici gresili... to koliko pojedinac praktikuje veru je invidualna stvar...

naravno da jeste slažem se, ali ovo iznad napisano je u svrhu promocije odobrenja više žena...ne bismo li napokon poredali stvari po prioritetima

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#464 Post Postao/la mrki62 »

cuci je napisao/la:beca- jovi a u kom to vremenu zivimo???Allahova rec je za sva vremena,e sad u odredjenim zemljama se ne zivi po Allahovim zakonom, tj. Sherijat.
Å erijat ?
Koliko to država postoji sa šerijatom ?
Daj podatak , pa makar i procente upotrijebio .
cuci je napisao/la: Rec je o PRAVU nas muslimana da mozemo imati i vise zena, cak i 4 ako budemo prema njima PRAVEDNI...
Haman tvoj babo nije pravedan i nije iskoristio to pravo , ha ?
Jedno je teorija a drugo praksa,............ ti bi haman da se kosiš sa zakonima države u kojoj živiš ?
cuci je napisao/la: a razloge za to je neko naveo a neko negirao... Pitanje svinjskog mesa,ili alkohola ce isto tako neki negirati cinjenicama "od svinjskog mesa nije niko preminuo" tj "casica piva koristi coveku" E sada koliko ljudi imaju razuma sve to zavisi upravo od toga koliko im je GOSPODAR SVEZNAJUCI podario,i koliko se oni trude da ga sto bolje spoznaju...
Ako ćeš se držati pravila, onda se odseli u Arabiju , jer tamo je sve po pravilima a ovdje ni govešče nije po propisu zaklano , pa je po pravilu kao takvo zabranjeno .
Pivo ?
Pa pecilni prašak je pravljen od vina a sa pecilnim su pravljeni kolači ,........ šta ćemo sad ?
Kruh ili bilo šta u trgovini nije po pravilu napravljeno , ........... šta ćemo sad ?
Pravila ? Mogu ja još o njima [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#465 Post Postao/la paparaci »

hahahaha. mrki, nisi odavno. de, ne peglaj covjeka - svega ti.

cuci, nemoj mu zamjeriti. imaces prilika ga bolje upoznati i skontati :lol:

ne znam sto se svi cvrsto drzite za taj podatak 50:1. niko nije rekao da je sada tako, nego da ce jednom tako da bude. a to vezano za zenu, rad, zaposlenost i zasticenost - nekad i sad - nije velika razlika. isto sranje, drugo pakovanje, sto bi se reklo [smile.gif]

Odgovori