Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#46 Post Postao/la andro »

Dosada najbolje opisana situacija u BiH


Odmah poslije rata, u BiH je počela izgradnja. Umjesto da su nas izgradili, sve su nas izradili. Koliko već godina se "borimo" da uđemo u EU, pa nam ne ide. Umjesto toga, vrlo lako možemo ući u Ginisovu uniju. Naša je država kao stvorena za Ginisa, riječi su Osmana Džihe, poznatog bh. humoriste.

Džiho ide dalje, te objašnjava političku situaciju u BiH:

- Svugdje u svijetu lopovi sjede u zatvorima, samo u BiH - lopovi sjede u državnim foteljama.

- Ima 15 godina da je završio rat, ali mi nemamo mira.
- Niko nikog ne napada, ali svi dobijaju napade.

- U svijetu se u seriji "Opstanak" snimaju tigrovi, lavovi, leopardi, samo u nas bi se u seriji "Opstanak" snimili penzioneri i radnici.

- Odmah poslije rata, u BiH je počela izgradnja. Umjesto da su nas izgradili, sve su nas izradili.

- Kažu da su u BiH tri naroda konstitutivna: dobro, ali ja samo vidim da su sva tri naroda osiromašena kao uran.

- Hrvati kažu da su ugroženi, Srbi kažu da su ugroženi, Bošnjaci kažu da su ugroženi, ali niko ne govori o najugroženijem narodu u BiH: o žirantima.

- Nekad su u Agrokomercu koke sjedile na jajima, sada političari u Agrokomercu sjede na jajima.

- Imamo mnogo ministarstava, ali nam fale ona najvažnija. Ali treba poći od vrha. Narodu je umjesto premijera, potrebniji - Preminger.

- Ministarstvo za krvno kolo, koji bi vodio računa o svađi među političarima.

- Ministarstvo za Lud, zbunjen, normalan koje bi rješavalo vrlo zbunjujuće situacije kao što je činjenica da se ne razlikuje udžbenik istorije za 5-ti osnovne i prvi srednje.

- Ministarstvo za kupovanje na crtu u piljarama, koje bi napravilo plan i program da se uvede novi način plaćanja.

- Ministarstvo za vjeru i gubljenje vjere u državu, koje bi tretiralo pitanje vjernika koji su izgubili vjeru u državu.

- Ministarstvo za gluho bilo i ne daj Bože, jeste ministarstvo koje nam je najpotrebnije jer nam se dešavaju vrlo čudne stvari.
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#48 Post Postao/la nella26 »

andro je napisao/la:Dosada najbolje opisana situacija u BiH


Odmah poslije rata, u BiH je počela izgradnja. Umjesto da su nas izgradili, sve su nas izradili. Koliko već godina se "borimo" da uđemo u EU, pa nam ne ide. Umjesto toga, vrlo lako možemo ući u Ginisovu uniju. Naša je država kao stvorena za Ginisa, riječi su Osmana Džihe, poznatog bh. humoriste.

Džiho ide dalje, te objašnjava političku situaciju u BiH:

- Svugdje u svijetu lopovi sjede u zatvorima, samo u BiH - lopovi sjede u državnim foteljama.
Da nije tužno bilo bi smiješno

- Ima 15 godina da je završio rat, ali mi nemamo mira.
- Niko nikog ne napada, ali svi dobijaju napade.

- U svijetu se u seriji "Opstanak" snimaju tigrovi, lavovi, leopardi, samo u nas bi se u seriji "Opstanak" snimili penzioneri i radnici.

- Odmah poslije rata, u BiH je počela izgradnja. Umjesto da su nas izgradili, sve su nas izradili.

- Kažu da su u BiH tri naroda konstitutivna: dobro, ali ja samo vidim da su sva tri naroda osiromašena kao uran.

- Hrvati kažu da su ugroženi, Srbi kažu da su ugroženi, Bošnjaci kažu da su ugroženi, ali niko ne govori o najugroženijem narodu u BiH: o žirantima.

- Nekad su u Agrokomercu koke sjedile na jajima, sada političari u Agrokomercu sjede na jajima.

- Imamo mnogo ministarstava, ali nam fale ona najvažnija. Ali treba poći od vrha. Narodu je umjesto premijera, potrebniji - Preminger.

- Ministarstvo za krvno kolo, koji bi vodio računa o svađi među političarima.

- Ministarstvo za Lud, zbunjen, normalan koje bi rješavalo vrlo zbunjujuće situacije kao što je činjenica da se ne razlikuje udžbenik istorije za 5-ti osnovne i prvi srednje.

- Ministarstvo za kupovanje na crtu u piljarama, koje bi napravilo plan i program da se uvede novi način plaćanja.

- Ministarstvo za vjeru i gubljenje vjere u državu, koje bi tretiralo pitanje vjernika koji su izgubili vjeru u državu.

- Ministarstvo za gluho bilo i ne daj Bože, jeste ministarstvo koje nam je najpotrebnije jer nam se dešavaju vrlo čudne stvari.
Da nije tužno bilo bi smiješno
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#50 Post Postao/la paparaci »

ma treba "svetu" trojku i gomilu njih uz njih zajedno sa amerikancima i evropljanima u septicku baciti i lagano da se guse [cool.gif]

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#51 Post Postao/la basista »

.. Kad procitam te "obecavakuce" izjave stranger-a,kako oni nece dozvoliti raspad BiH,odmah mi je jasno,da je Bosna blizu toga.. Odnosno,da bi se to moglo i desiti..
Sta covjek da kaze.. osim,da taj daytonski sporazum,nije trebalo ni potpisivati.. da nije potpisana ovakva Bosna,mozda ne bi ni dosli u ovakvu situaciju. Ali eto,svako ko javno kaze to,ispadne kao neki napadac na lik i djelo Alije..
Ali vidjecete,za koju godinu,i toce doci na razmatranje javnosti.. Smijesno je i bilo ocekivati od onih koji su u ratu ucunili sve da BiH ne bude,da sad odjednom,promijene misljenje.
A da ne govorim o ovoj bosnjackoj lopoviji koja namje prozderala 14 godina zivota nakon rata..

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#52 Post Postao/la paparaci »

istina jeste da se taj sporazum nikad nije trebao potpisati. ali je takodjer istina da su osobe koje su ga skrojile krajnje drske, bezobrazne, djonoobrazasi,.....

taj dejtonski sporazum je svakako misterija za vecinu gradjana. malo ko zna sta uopste koji andeks znac tj sadrzi, itd.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#53 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:
taj dejtonski sporazum je svakako misterija za vecinu gradjana. malo ko zna sta uopste koji andeks znac tj sadrzi, itd.
Pa koji qurac građani moraju znati , problem je što oni na funkcijama ne znaju !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#54 Post Postao/la nella26 »

mrki62 je napisao/la:
paparaci je napisao/la:
taj dejtonski sporazum je svakako misterija za vecinu gradjana. malo ko zna sta uopste koji andeks znac tj sadrzi, itd.
Pa koji qurac građani moraju znati , problem je što oni na funkcijama ne znaju !
Naravno da trebaju znati i građani jer se o njihovim sudbinama radi, a funkcioneri itako ne znaju ništa, ne znaju ni šta znači sporazum jer da znaju ne bi stanje bilo kakvo jeste
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#55 Post Postao/la basista »

Ne zna to niko.. Zato mu i jesu dali naziv "okvirni sporazum" .. pa sad u njega trpa ko sta stigne.. Ali jedno je jasno ko dan.. Napravljen je precizno u onom najbitnijem dijelu a to je opstanak BiH. Bas gdje je trebalo nesto sustinsko navesti a u smislu jacanja drzavnih organa,nije nista navedeno. Postavili su klackalicu i u jednom momentu,zahvaljujuci desavanjima i na domacoj i na svjetskoj politickoj sceni,jedna od dvije suprostavljene strane,prevagnuce do zemlje.. Vrijeme od pocetka na ovoj klackalici,radi za sljedbenike karadzica i Mladica.. Sto se reci,njihov krak klackalice je duzi od naseg.. To je namjerno napravljeno,valjda da bi se izaslo u susret Milosevicu,ondasnjem mirotvorcu svjetskih srazmjera.. Cudi me da mu nisu dali Nobela.. [eusa_think.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#56 Post Postao/la paparaci »

nella26 je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
paparaci je napisao/la:
taj dejtonski sporazum je svakako misterija za vecinu gradjana. malo ko zna sta uopste koji andeks znac tj sadrzi, itd.
Pa koji qurac građani moraju znati , problem je što oni na funkcijama ne znaju !
Naravno da trebaju znati i građani jer se o njihovim sudbinama radi, a funkcioneri itako ne znaju ništa, ne znaju ni šta znači sporazum jer da znaju ne bi stanje bilo kakvo jeste

bas tako. pa mrki, da bi poznavali svoja prava i sta ti ja znam. ovako nemamo osnove za bilo sta.

meni je najzesca glupost bila kad je kao nestao original [To funny.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#57 Post Postao/la nella26 »

paparaci je napisao/la:

meni je najzesca glupost bila kad je kao nestao original [To funny.gif]
Ma čuli da je okvirni sporazum pa ga samo posudili da ga lijepo urame [To funny.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#58 Post Postao/la basista »

"Drzavna metla" u SA,kosta 7000 KM.. [icon_ballbounce.gif]

Treba li jos sta dodati??

.

Ne vjerujem da treba.. [cool.gif]

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#59 Post Postao/la andro »

basista je napisao/la:"Drzavna metla" u SA,kosta 7000 KM.. [icon_ballbounce.gif]

Treba li jos sta dodati??

.

Ne vjerujem da treba.. [cool.gif]

Na zalost to je nepobitna istina koja u svakom kantonu dobija svoju ekspanziju :
a sto se tice Sarajeva i koeficijenata u organima uprave i nije velik iznos kada se uporede cifre u drugim kantonima .
slika
slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#60 Post Postao/la basista »

andro je napisao/la:
basista je napisao/la:"Drzavna metla" u SA,kosta 7000 KM.. [icon_ballbounce.gif]

Treba li jos sta dodati??

.

Ne vjerujem da treba.. [cool.gif]

Na zalost to je nepobitna istina koja u svakom kantonu dobija svoju ekspanziju :
a sto se tice Sarajeva i koeficijenata u organima uprave i nije velik iznos kada se uporede cifre u drugim kantonima .
.

Ali metla.. metla toliko para.. frapirao sam se kad sam cuo..
Ne treba onda posebno navoditi kakvi su uslovi rada u privatnim firmama..
Ne znam da li je novi zakon o radu i radnom odnosima,usvojen.. Mislim da nije..
A i da jeste,privatnici nekoliko sati prije,doznaju za dolazece inspekcije..
Totalna zakonodavna paraliza na nivou BiH..
Jedan biznismen je otpustio cijelu smjenu jer nisu htjeli,po drugi put u istoj sedmici,odrapiti sesnaest sati na dan..

Odgovori