Zasto je u Bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#2 Post Postao/la srebrni »

atifas je napisao/la:Primjetila sam da u bosni djeojke koje rade po kaficima gostionama kafanama ili sta ja znam kako vec ta mjest nazivaju imaju jako tezak zivot.Zasto?Te djevojke su dole od okoline,drustva diskriminirane.Nazivaju ih lakim zenama? Nemoralnim i jos sa svim drugim pogrdnim imenima.ZASTO??? AKo djevojka radi po kafanama bez obzira kojem nivou te kafane pripadaju zasluzuju dabudu respektirane kao svaka druga zena koja obavlja recimo npr:posao u banci.Bar je tako svugdje na zapadu zasto to tako nije u bosni?Sta mislite jesuli tedjevojke manje vrijedne od drugih i dali zasluzuju da ih nazivaju pogrdnim imenima???PS:nemojte me pogresno da shvatite .S ovim pitanjm stvarno ne zelim nikog da vredjam samo me bas zanima zasto je u bosni to nemoralan posao stvarno nerazumijem?
ja sam primjetio da si zadnji put dole bila prije 6 godina.........i pricas o bosni...

a znam ja kako djevojske respektiraju na zapadu po zadimljenim kafanicama...zato i ne idem tamo...ne vise
Zadnja izmjena: srebrni, dana/u 23 Jul 2009 22:27, ukupno mijenjano 1 put.
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#3 Post Postao/la beca »

Dobra tema, ali tesko je naci odgovor... u pravu si, u vecini slucajeva je to tako...ali nista nije bez razloga pa vjerovatno ni to......od 10 konobarica koje mi recimmo u ovom trenutku padaju na pamet, odgovorno tvrdim da ih je 5 razuzdano, raskalaseno, i daje povod svakom muskarcu koji je gost... i kao takve zasluzujeju da se misli o njima sto se misli....zali Boze postenih koje ljudi svrstavaju pod isto, a ima ih i takvih....nas narod je takav jbg

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#5 Post Postao/la srebrni »

moram se opet ubacit u temo..nadovezat

opet tvrdim da je isto i na zapadu...zavisno od nivoa lokala...i mozda se malo to kulturnije radi...

nazovi....."iskrenije"

ISPADE NASA ZEMLJA HAMAN KO......uh....de malo da zamijenimo zelmlje...
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#6 Post Postao/la beca »

vidovita_dzemila je napisao/la:kurvši

[To funny.gif] [To funny.gif] [To funny.gif] [To funny.gif] [thumbup.gif] [thumbup.gif] [thumbup.gif] [thumbup.gif]

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#8 Post Postao/la srebrni »

ja sam opet cuo da se taj kuRvis najvise dovodi iz austrije.....ne znam jel tacno al prica se .........
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#9 Post Postao/la beca »

vidovita_dzemila je napisao/la:zaboravila sam i...kurviši
[mmmux2.gif]

Allaha mi nisam ni vidjela da si zaboravila i, citala sam kurvisi i bas mi je bilo simpaticno [laugh.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#10 Post Postao/la mrki62 »

BiH je relativna stvar , duži niz prijeratnih godina sam proveo u Orašju i kako me sjećanje služi , nije bilo ništa neobičajeno biti konobarica, shvatano je kao i svaki drugi posao .
Mi , koji smo odrasli pored Save , normalno je bilo vidjeti konobaricu dopodne na plaži polugola a popodne ili navečer u gostioni malo više obučena ( nego na plaži ) :lol: a da je bilo nemoralno ,......... ne , nije .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#11 Post Postao/la beca »

ne treba niciji posao ponizavati, ima zaista postenih djevojaka...a sa druge strane, u ekskluzivnim restoranima hotelima, stavise, zaista su i kulturne i obrazovane, u postenje nicije ne ulazim, a imaju placu solidnu

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#12 Post Postao/la paparaci »

srebrni je napisao/la:moram se opet ubacit u temo..nadovezat

opet tvrdim da je isto i na zapadu...zavisno od nivoa lokala...i mozda se malo to kulturnije radi...

nazovi....."iskrenije"

ISPADE NASA ZEMLJA HAMAN KO......uh....de malo da zamijenimo zelmlje...

nemoj tako srebrni. pa zaaaapaaad je toooo! gore je narod sav tako lijep, dobar i sav od morala! kod njih cobani ovce cuvaju helikopterom :lol:
a u stalu ne ulaze bez odijela i cipela [laugh.gif]

toga ima svugdje. kako u BiH, tako i u ostalim drzavama. kao sto su dzemila i beca rekle, zavisi gdje radis.

Avatar
bognarosulama
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 32
Pridružen/a: 22 Jul 2009 02:55

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#13 Post Postao/la bognarosulama »

atifas je napisao/la:Primjetila sam da u bosni djeojke koje rade po kaficima gostionama kafanama ili sta ja znam kako vec ta mjest nazivaju imaju jako tezak zivot.Zasto?Te djevojke su dole od okoline,drustva diskriminirane.Nazivaju ih lakim zenama? Nemoralnim i jos sa svim drugim pogrdnim imenima.ZASTO??? AKo djevojka radi po kafanama bez obzira kojem nivou te kafane pripadaju zasluzuju dabudu respektirane kao svaka druga zena koja obavlja recimo npr:posao u banci.Bar je tako svugdje na zapadu zasto to tako nije u bosni?Sta mislite jesuli tedjevojke manje vrijedne od drugih i dali zasluzuju da ih nazivaju pogrdnim imenima???PS:nemojte me pogresno da shvatite .S ovim pitanjm stvarno ne zelim nikog da vredjam samo me bas zanima zasto je u bosni to nemoralan posao stvarno nerazumijem?
slika
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
eto ti zapad
Greske se ne racunaju, posljedice su te s kojima moramo zivjeti.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#14 Post Postao/la sabinax »

zanimljiva tema, ali ne bih opet rekla da je to tipcno samo za Bosnu, po svugdje je od davnina nekako biti konobarica ili cistacica posao nekog nizeg ranga vjerojatno sto za takve poslove ne treba puno skole, s druge strane konobarice kao da su osim sto posluzuju je i za lijepo vidjet u kafani...ali to je u danasnje vrijeme tako relativno...ja osobno svaki posao respektiram ako se zaraduje postenim radom i ako se ne krade.
Moja mama je bila konobarica dok je bila u radnom odnosu i oduvjek je mrzila taj posao upravo radi toga (pogotovo ako si u nekom losijem lokalu) sto te svi drze manje vrijednim a tu se uglavnom radi o pijancima kojima moras klimati glavom (jer gost je uvjek u pravu), s druge strane nije to ni lak posao. moja najbolja prijateljica (iako je zavrsila skolu kao i ja ali slijedom zivotnih okolnosti morala je raditi taj posao) vise puta je bila u situaciji da joj doleti kakva casa ili pepeljara u glavu kad se budaletine zavade i potuku.
Ali smatram da nijedan posao nije nemoralan, nemoralna moze biti samo osoba koja ga radi pa makar ona bila i direktorica banke
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori