Zabrana umjetne oplodnje u Hrvatskoj

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Zabrana umjetne oplodnje u Hrvatskoj

#1 Post Postao/la mickey »

mnoge lezbače i feministice u hrvatskoj su se pobunile oko ovog zakona.
ja kažem da ne treba zabranit ALI neka potpišu da neće tražit ništa od
države jer samohrane majke dobivaju besplatni fax i mnoge druge stvari.
vaše mišljenje ako ga imate?

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: zabrana umjetne oplodnje u hr

#2 Post Postao/la nella26 »

Meni je to pravo bezveze zabraniti, nema mi nikakvog smisla zabraniti ženi da bude majka.
Ovo me pravo vraća bar 3 vijeka unazad, kao da žena mora imati muškarca pored sebe da bi se ostvarila kao roditelj.To je stvar izbora kojeg trebaju ostali poštovati.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: zabrana umjetne oplodnje u hr

#3 Post Postao/la sabinax »

da bas lezbace i feministice [eusa_wall.gif]
ajd nazovi i tako...ali ja mislim da prvenstveno zene ali, vidis, mozda i muskarci...
u danasnje vrijeme parovi se nerado upustaju u brak, svak voli svoju neovisnost, vise nitko ne zeli da se brine o nekom drugom...i sta ako zena ne moze ili mozda i ne zeli da zasnuje obitelj...sto nebi imala djete ako to zeli, cak mislim da moze sama ponekad jednako dobro a mozda cak i bolje odgojiti svoje djete nego li u braku koji nije kako treba
a sad da dobivaju samohrane majke nesto vise od ostalih??...mozda ali prvo moraju da zakucaju na puno vrata a zene koje idu na umjetnu oplodnju ipak su malo starije (ne vjerujem da idu jos na fakultet i da im treba skolarina), vjerojatno su i situirane, znaju sta hoce i cvrsto stoje na zemlji...tako da sumnjam da bi zeljele samostalno odgajati svoje dijete a da nemaju uvjete za to
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: zabrana umjetne oplodnje u hr

#4 Post Postao/la mrki62 »

Narcisoidni političari su na vlasti i kao takvi oni ne vide dalje od nosa .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: zabrana umjetne oplodnje u hr

#5 Post Postao/la mickey »

sabinaX je napisao/la:da bas lezbace i feministice [eusa_wall.gif]
ajd nazovi i tako...ali ja mislim da prvenstveno zene ali, vidis, mozda i muskarci...
u danasnje vrijeme parovi se nerado upustaju u brak, svak voli svoju neovisnost, vise nitko ne zeli da se brine o nekom drugom...i sta ako zena ne moze ili mozda i ne zeli da zasnuje obitelj...sto nebi imala djete ako to zeli, cak mislim da moze sama ponekad jednako dobro a mozda cak i bolje odgojiti svoje djete nego li u braku koji nije kako treba
a sad da dobivaju samohrane majke nesto vise od ostalih??...mozda ali prvo moraju da zakucaju na puno vrata a zene koje idu na umjetnu oplodnju ipak su malo starije (ne vjerujem da idu jos na fakultet i da im treba skolarina), vjerojatno su i situirane, znaju sta hoce i cvrsto stoje na zemlji...tako da sumnjam da bi zeljele samostalno odgajati svoje dijete a da nemaju uvjete za to
90% su se pobunile upravo lezbače a dobivaju li samohrane majke nešto više od ostalih? :lol:
dobivaju faktički sve od države!!! ne trebaju pokucat ni na jedna vrata trebaju samo isprdit kopile. a što se tiče godina sumnjam da ženturače od 40 pa nadalje
se upuštaju.

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: zabrana umjetne oplodnje u hr

#7 Post Postao/la mickey »

vidovita_dzemila je napisao/la:pa neka dobivaju. i trebaju
znači svaka ona lezbača sa prosvjeda koja se odluči umjetno oplodit i bit
samohrana majka ima pravo iskorištavat državu. [huh.gif]

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: zabrana umjetne oplodnje u hr

#9 Post Postao/la mickey »

vidovita_dzemila je napisao/la:a Å¡ta bi ti miki da bude s djetetom na ulici ili da nikad nema dijete
pa može imat dijete i s muškarcem al neee njoj se k.... ne sviđa a i bolje ovako može iskorištavat državu :evil:
ovo potonje -ne mora nikad :twisted:

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: zabrana umjetne oplodnje u hr

#10 Post Postao/la beba80 »

ljudi islam ima za sve resenje uzmite KNJIGU i citajte zivite zivot dostojan covjeka

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: zabrana umjetne oplodnje u hr

#12 Post Postao/la nella26 »

Fakat nisam sigurna za stav islama a vezano za umjetnu oplodnju [eusa_think.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: zabrana umjetne oplodnje u hr

#13 Post Postao/la ra-ja »

mickey je napisao/la:mnoge lezbače i feministice u hrvatskoj su se pobunile oko ovog zakona.
ja kažem da ne treba zabranit ALI neka potpišu da neće tražit ništa od
države jer samohrane majke dobivaju besplatni fax i mnoge druge stvari.
vaše mišljenje ako ga imate?
Kako sam svatila ovaj tex ...a iz mom prijasnjeg znanja ..niti u Evropi nije bilo dozvoljeno lezbejkama odgajanje djece....Jer smatralo se da samohrana majka nije sposobna voditi brigu o djetetu a jos dodatni problem zbog same njene prirode . Da djetetu ´su potrebaju oba roditelja...Jer udvoje su jaci da izdrzavaju to djete/djecu...
Ujedno osobe koje vole djecu..ce prije svega planirati porodicu ..misliti da li su sposobni da to ili tu djecu hrane..skoluju...izdrzavaju...To su velika sredstva...Pa ce onda da se odluce na taj cin ..bilo kakve oplodnje...
Tako je bilo na BALKANU...

Ali u razvijenim u drzavama gdje je natalitet mal ..drzava daje sve za to dijete koje se treba da rodi ,jer im je u cilju da poprave stanje...Majke nerade po tri godine...da bih bile uz bebu tj dijete,koje je tada donekle sposobno da moze neko drugi preuzeti brigu...
Mnoge se mlade zene odluce bas zbog tih beneficija na porodjaj ne jedan nego vise..Zato i planiraju svake tri godine se poradjaju i tako devet godina nerade ..zive na racun drzavne kase...

Ovaj post sto je mikey dao ..obrazlozenje..Stojim iza njegovih rijeci....
Ako razmisljas o svom dinaru koji si zaradio ...razmisljaj i o tudjem isto...koji je izasao nevoljno iz necijeg djepa....
Zbog nagomolanih problema ..same situacije..tragova rata....i svega u globali...treba voditi racuna o svakom dinaru koji izlazi iz drzavne kase... :!:
Jedino sto je mikey lose ime dao umjesto lezibejka...lezbaca...to on samo tako tepa... [smile.gif]
Zadnja izmjena: ra-ja, dana/u 29 Jul 2009 16:11, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
lattemma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 281
Pridružen/a: 16 Mar 2009 14:53

Re: zabrana umjetne oplodnje u hr

#14 Post Postao/la lattemma »

ma njima netreba dopustit da to rade...jadna djeca gdje se rode u tavoj okolini...
a umjetna oplodnja...nesto sto sam uradila i nebi nikad vise jer do zadnjeg dana strepis hoceli djete biti normalno...
Hvala bogu ziv i zdrav je kao i normalan... kava se djeca radzaju tim putem da i nespominjem
Thank´s god i´m a women

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: zabrana umjetne oplodnje u hr

#15 Post Postao/la basista »

Mislim da zdravlje bebe,rodjene uz pomoc umjetne oplodnje,i u fizickom i u mentalnom smislu,nema nikakve veze sa samom umjetnom oplodnjom.
Pretpostavljam da su jednake sanse da se dijete rodi retardirano,bez obzira na to je li rodjeno,prirodnim ili umjetnim putem...
Da je to nezdrav nacin oplodnje,vjerovatno bi bio zabranjen svugdje u svijetu.
Mislim da zene/bracni parovi/nezvanicni parovi,imaju svako pravo,da se posluze svim naucno dostignutim i zakonski dozvoljenim sredstvima,ako zele prinovu..
Jer to je toliko vazno pitanje za njih,da drzava jednostavno nema pravo da se isprijeci na tom putu ka zeljenom djetetu.. Cemu onda toliki eksperimenti i vrijeme za iste,koje ginekolozi ulazu ako ce na kraju to biti zabranjreno.
Ako bi nesto i trebalo zabraniti,onda je se to u svakom slucaju,odnosi na ovakve nebuloze politicara.. Ovakvih "vrlo moralnih" i "jos vise liberalnih" pogleda na materinstvo i razvoj savremenih porodica,stvarno se mogu sjetiti samo totalni seljaci,koji su odjednom preko noci,ozareni svijetlom vjere,krenuli da biju bitke iz srednjeg vijeka.. Sta sad drzava ima s tim,hoce li neka zena roditi dijete u braku ili izvan njega?????????
Ako se nekoj zeni cejfne,ona moze da ih rodi i desetoro.. to je njena stvar.
A nauka i postoji,da bi se osvajali novi,sve rumeniji i rumeniji horizonti... ako se ne varam.. Cemu razvoj ginekologije ako ce postojati ovakvi zakoni??

Odgovori