Inter u finalu uprkos porazu od Barcelone

Na Santiago Bernabeu 22. maja će o novom prvaku Europe odlučivati nogometaši milanskog Intera i minhenskog Bayerna. Titulu prvaka će im predati nogometaši Barcelone.

Nakon što je Bayern u utorak uvjerljivo izbacio Lyon posredstvom tri pogotka hrvatskog nogometaša Ivice Olića, dan kasnije je Inter izdržao 90 minuta na Camp Nou, te su poraženi samo s 1-0. Dovoljno im je bilo 3-1 iz prve utakmice.

Inter je drugi put u ovom polufinalu obezglavio napade Barcelone, koja je punih 80 minuta bez pravog koncepta napadala prema Juliju Cesaru. Pravih šansi gotovo da i nije bilo. Čak štoviše, Inter je uspio sve to napraviti igrajući s igračem manje od 28. minute kada je drugi žuti karton zaradio Thiago Motta.

U prvom poluvremenu Barcelona je samo tri puta ozbiljno zaprijetila. Govorimo "samo", jer je Barcelona naviknula svoje navijače da daleko češće prijeti suparnicima i da se napadi slijevaju na suparničkoj strani.

U 25. minuti je Pedro iz trka proslijedio ubačaj, no lopta je otišla pored lijeve stative Interovog gola. Još je bolju šansu imao Lionel Messi u 34. minuti kada je pucao s vrha šesnaesterca, no loptu je krajnjim naporom dotaknuo Brazilac na golu Intera i spriječio da upliva u mrežu. U pretposljednjoj minuti prvog dijela pokušao je i Zlatan Ibrahimović iz slobodnog udarca, ali je lopta fijuknula blizu desne stative.

U drugom poluvremenu je Barcelona izgledala još nemoćnije. Lopta je neumorno kružila oko Interovog šesnaesterca, ali ništa se konkretno nije događalo. Čak se igrači aktualnog europskog prvaka nisu odlučivali za udarce iz daljine i sve se pretvorilo u nogometnu uspavanku gdje je Inter posve kontrolirao utakmicu.

I tako je trajalo sve do 84. minute kada je Gerard Pique majstorijom zabio pogodak i dao nadu Barceloni. Dobio je loptu od Xavija, a potom fantastično okrenuo golmana Julija Cesara i Ivana Cordobu, te zabio za 1-0.

No, bilo je to sve od Barcelone, što je u konačnici bilo nedovoljno za finale. Pokušali su do kraja Xavi i Messi iz daljine, Bojan Krkić je čak zabio i pogodak, ali je akcija prije zaustavljena zbog igranja rukom Yaye Tourea.

Statistika na kraju pokazuje ogroman razdor, pa je tako Barcelona imala loptu u svom posjedu čak 76 posto!. Isto tako, Inter je uputio jedan jedini udarac izvan okvira gola Barcelone, no i domaća je momčad od 15 udaraca samo četiri puta pucala u okvir, što je bilo malo za nadoknađivanje minusa iz milanske utakmice.

Finale će tako na Santiago Bernabeu igrati Bayern i Inter 22. maja.