Španija savladala Tursku, BiH 2. u grupi

Gol vrijedan sva tri boda u srazu pobjednika i polufinalista Eura u Austriji i Švicarskoj prošlog ljeta zabio je Barcelonin branič Gerard Pique nakon prekida u 60. minuti.Europski su prvaci tako došli do pete pobjede u petome kvalifikacijskom nastupu, te do desete pobjede u nizu. Uzme li se za pobjedu i trijumf u četvrtfinalu Eura protiv Talijana boljim izvođenjem 11-eraca (nakon 90 i 120 minuta bilo je 0-0), “furija” je zaredom slavila u dvadeset utakmica.I niz bez poraza je okrugao: 30 utakmica! Posljednji su Špance uspjeli pobijediti (1-0) Rumuni 15. novembra 2006. godine, i to kao gosti, u prijateljskoj utakmici.Još je jedan rekord upisao i golman sastava koji vodi Vicente del Bosque - Iker Casillas. Odigrao je protiv Turaka 90. utakmicu u dresu Španjolske, čime je prestigao Fernanda Hierra po broju odigranih utakmica u nacionalnom sastavu. Dosad su treće mjesto dvojica bivših suigrača dijelili s 89 nastupa. Raul Gonzalez došao je do brojke od 102 nastupa, a Andoni Zubizarreta do 126.
Na drugom mjestu ljestvice pete skupine Bosna i Hercegovina tako je prestigla Tursku.

Europske kvalifikacije za SP:

Skupina 5

Armenija – Estonija 2-2 (Mkhitarjan 31, Jedigarjan 88 / Voskoboinikov 36, Saag 67)
Belgija – Bosna i Hercegovina 2-4 (Dembele 65, Sonck 89-11m / Džeko 7, Jahić 74, Bajramović 81, Misimović 86)
Španija– Turska 1-0 (Pique 60)