BiH i u Zenici pobijedila Belgiju

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine napravila je veliki korak ka plasmanu na Svjetsko prvenstvo, koje će  2010. godine biti održano u Južnoj Africi, savladavši Belgiju na stadionu Bilino polje u Zenici sa 2:1. Ćirini ratnici su i na domaćem terenu ponovili veličanstvenu predstavu od prije nekoliko dana kada su u Genku pobijedili istog protivnika sa 4:2.

Već nakon 14 minuta naš tim, koji je imao ogromnu podršku navijača u Zenici, vodio je sa 2:0, a oba gola postigao je prvotimac Volfsburga Džeko. Prvo je u 11. minuti iskoristio odličan centaršut i glavom poslao loptu u mrežu Belgijanaca, da bi tri minute kasnije, na asistenciju Senijada Ibričića, odličnim volejom savladao Stijnena. Na odmor se otišlo sa ovim rezultatom, da bi se u nastavku zaigralo oštrije. U 88 minuti, gosti su smanjili na 2:1 pogotkom Svertsa ali više nisu mogli protiv raspoloženih "Zmajeva".

U preostala dva meča grupe 5, Španija je kao gost sa 2:1 nadigrala Tursku, dok je Estonija na svom terenu savladala Ermeniju rezultatom 1:0.