Velika pobjeda bh. rukometaša u Latviji, Zmajevi na pragu baraža

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom je nastavila kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo naredne godine u Kataru.Zmajevi su bili bolji od selekcije Latvije u gostima, bilo je 21:23. Ovom pobjedom naši momci stigli su na korak od plasmana u baraž, a za taj uspjeh bit će im dovoljan trijumf u narednom domaćem meču protiv Estonije.

Izabranici selektora Dragana Markovića bolje su otvorili meč. Poveli su i prednost povećavali iz minute u minut, dok se domaća selekcija dosta teško nosila s izvrsnom odbrambenom postavkom našeg tima.
Igrali su Zmajevi sjajno, pogađali su svi, a posebno raspoložen bio jeKosta Savić za čiju lijevu ruku domaća defanzivna linija nije imala rješenje.

Do kraja prvog dijela Latvija se ipak uspjela konsolidovati i vratiti rezultatsku neizvjesnost, pa se na veliki odmor otišlo kod rezultata10:13.

U nastavku su naši već na samom početku napravili veliku seriju, poveli sa šest golova razlike i činilo se tada da dilema oko imena protivnika u ovom meču neću biti.

No, desio se veliki pad u igri Markovićevog tima, ništa nije prolazilo u napadu, a pala je koncentracija i igračima u defanzivi.

Smanjivali su Latvijci prednost, da bi šest minuta prije kraja prišli na gol zaostatka. Naši su izgledali bezidejno...

No, prednost, makar minimalnu, ipak su uspjeli sačuvati i na kraju zasluženo proslaviti veliku pobjedu uz konačnih 21:23.

Najefikasniji u našem timu bili su Kosta Savić, Nikola Prce i Alen Ovčina sa po četiri gola, dok je Nebojša Grahovac zabilježio 13 odbrana.

Kvalifikacije se nastavljaju u srijedu utakmicom BiH - Estonija u Vitezu, dok će posljednji meč naši odigrati u Portugalu protiv domaće reprezentacije, a ovaj će se susret igrati 12. januara.