Burno na Vicente Calderonu, Barcelona korača prema finalu

Nakon što je prvu utakmicu četvrtinefinala kupa Kralja Barcelona pobjedila Atletico Madrid golom Messija, pravi rat na terenu i žestoka borba očekivala se i u drugom susretu.

Nervoze i agresivnosti nije manjkalo tokom cijelog susreta, a čak dva crvena kartona su dobili igrači Atletico Madrida. No, krenimo redom.

Već u 40. sekundi utakmice, Fernando Torres postiže svoj prvi pogodak na Vicente Calderonu i tako anulira prednost Barcelone iz prve utakmice.

Slavlje se nije ni stišalo, a već u 9. minuti Neymar stvari vraća na početak i zabija pogodak za 1:1.

Atletico je svojim presinogom konstantno vršio presing na odbranu Barcelone, a u 30. minuti Javier Mascerano pravi penal, a siguran realizator je bio Raul Carcia i tako svoju ekipu vraća u igru. U tom trenutku Atleticu je bio potreban još jedan pogodak za prolaz, ali pod uslovom da ne prime niti jedan gol.

Ludo prvo poluvrijeme se nastavilo, a 38. minuti Miranda nespretno postiže autogol, da bi nedogo zatim, tačnije u 41. minuti Neymar donio potpuni preokret Barceloni i tako je već bilo jasno da Atletico neće imati snage da u drugom poluvremenu taj rezultat vrati u svoju korist. U prilog Barceloni je išla i činjenica da je Gabi na poluvremenu dobio crveni karton i tako Barceloni olakšao posao do kraja.

U drugom poluvremenu viđeno je čak 7 žutih kartona, kao i jedan crveni. Mario Suarez je u 84. minuti pocrvenio i definitivno riješio pitajne pobjednika, ako je u drugom poluvremenu te dileme i bilo.