Francuska prvak svijeta

Reprezentacija Hrvatske osvojila je "tek" srebrenu medalju nakon šokantne završnice finalne utakmice u zagrebačkoj "Areni" pred oko 15.000 gledalaca. "Kauboji" nisu uspjeli, "izgubili" su se u završetku utakmice, postigavši tek jedan pogodak u 10 minuta. Francuzi su to znali iskoristiti i, sa krajnjim rezultatom 24:19, osvojili su zasluženu zlatnu medalju i naslov prvaka svijeta.

Najbitniji dio susreta desio se kod rezultata 18:18, u vrijeme kada i jedni i drugi nisu dosta dugo uspjeli postići pogodak.

U 53. minuti Karabatić je pogodio za 20:18 i Francuzi su prvi put stigli do prednosti od dva gola. Napad Hrvatske je dugo vremena bio u krizi i kad je Narcisse šest minuta prije kraja pogodio za 21:18 to je bila naznaka velikih problema za Hrvatsku.

Nada za domaćine se pojavila se kad je Lacković smanjio na dva razlike, ali su Francuzi preko Abaloa brzo uzvratili i pomoći za domaćine više nije bilo. Francuzi su rutinski priveli utakmicu kraju i nakon olimpijskog zlata osvojili su i najsjajniju svjetsku rukometnu medalju.

Francuzi su bili bolji, jači, kreativniji i zasluženo su osvojili zlato. Dugo je trajala igra živaca, nadmudrivanje dvije najbolje svjetske rukometne ekipe. Francuska je izdržala, Hrvatska nije...