Vatreni obrukali Messija i društvo: Hrvatska u osmini finala, Argentina pred ispadanjem!

Veliko slavlje za Hrvatsku

U derbiju 2. kola grupe C Svjetskog prvenstva u Rusiji Hrvatska je nadigrala i pobijedila Argentinu s 3:0. Sjajnom je igrom Hrvatska večeras došla do druge pobjede na Mundijalu. Nakon što je Nigeriju savladala s 2:0, večeras je očitala lekciju Argentini, koja bi mogla da završi nastup u Rusiji već u grupnoj fazi.

Već u petoj minuti velika šansa za Hrvatsku, kada je Perišić ušao u protivnički šesnaesterac i onda odlično pucao, ali je Caballero odbranio. U 10. minuti nova šansa Hrvatske koja je igrala sjajno. Modrić je ubacio za Vrsaljka, ovaj centrira, a Tagliafico na kraju uspijeva da izbaci.Onda su uslijedile minute u kojima je Argentina djelovala opasno, a u 22. minuti Acuna centrira i lopta odsjeda na gornjem dijelu okvira gola.

I onda nevjerovatan promašaj Enza Pereza u 29. minuti, koji je odjednom ostao sam na deset metara od gola Hrvatske, a gol je bio prazan, no Perez ne uspijeva da postigne gol. Do kraja prvog dijela dosta ružnih startova, ali ostalo je 0:0. U nastavku je Hrvatska uspjela da povede i to na nevjerovatan način. U 53. minuti Caballero je pogriješio, bacio je loptu taman na volej Ante Rebića, koji pogađa same rašlje za veliko slavlje Hrvata i veliku tugu Argentinaca. Taj gol kao da je dao krila Vatrenima, dok su Argentinci djelovali razbijeno i nemoćno.

Argentinci su očekivano krenuli na sve ili ništa, u igru je ušao i Dybala, a u 63. minuti Meza s pet metara puca, Subašić brani, a onda Rakitić čisti ispred Messija. U ostatku meča Hrvati su igrali na kontre, dok je Argentina poput razbijene vojske mlakavo napadala, bez pravih i konkretnih prilika.I onda je stigao pečat na veličanstvenu noć Hrvatske i očajnu Argentine. Luka Modrić je u 80. minuti potegao i postigao majstorski gol za 2:0. U 87. minuti Rakitić je umalo postigao gol, no okvir gola se ispriječio za potpunu katastrofu Gaučosa. U samoj završnici Rakitić je pogodio za konačnih 3:0.

Ovom pobjedom Hrvatska je osigurala prvo mjesto i plasman u osminu finala, a Argentina s bodom ostaje iza Islanda, koji također ima bod. Dobije li Island sutra Nigeriju, Argentini se piše najgori scenarij.

Hrvatska - Argentina 3:0 (Rebić 53, Modrić 80, Rakitić 90)

Hrvatska: Subašić, Strinić, Vida, Lovren, Vrsaljko, Brozović, Rakitić, Perišić, Modrić, Rebić, Mandžukić.

Argentina: Caballero, Mercado, Otamendi, Tagliafico, Acuna, Perez, Mascherano, Salvio, Meza, Aguero, Messi.