Golčina Kroosa u 95. minuti za spas svjetskih prvaka!

Nijemci ipak slavili protiv Švedske

U drugom suretu 2. kola grupe F na Svjetskom prvenstvu u Rusiji Njemačka je s 2:1 pobijedila Švedsku.Nijemci su se večeras kockali, imali su 0:1 na poluvremenu i slutilo im je najgore moguće - ispadanje s Mundijala. No, uspjeli da se izvuku, zabili su pogodak u 95. minuti.

Već u trećoj minuti Njemačka je imala šansu, ali je Draxler sa samo pet metara pogodio Olsena umjesto mreže švedskog gola. U devetoj minuti nova prilika za Elf, ali je Lindelof u zadnji čas izbacio ispred Wernera.Nakon dvije prilike njemačke reprezentacije, na red je došla prilika za Švedsku. U 13. minuti Berg je uspio da pobjegne odbrani Njemačke, ali u posljednji čas ga je Boateng omeo, pa je Neuer uspio da odbrani njegov pokušaj.

Imali su Nijemci strašan posjed lopte, pa je sredinom prvog dijela bilo 85%-15%. Ipak, to nije pomoglo bivšim svjetskim prvacima, pošto je Toivonen uspio na ubačaj Claessona da u 32. minuti matira Neuera za slavlje Švedske.Gundoganov udarac u 39. minuti je blokiran, ali je umalo završio u golu Švedske, koja je do poluvremena imala dvije šanse, no na odmor je otišla s minimalnim, ali velikim vodstvom.

Samo što se krenulo u drugo poluvrijeme Marco Reus donosi Njemačkoj izjednačenje, a nakon tog gola Njemačka je krenula na sve ili ništa. Muller na ubačaj Kroosa u 51. minuti sjajno gađa, ali pored gola. Pet minuta kasnije Werner dodaje do Hectora, koji je pucao ravno u golmana. Reus u 61. minuti poslije ubačaja Kimmicha petom pokušava, propada još jedna dobra šansa za Njemačku.

U 88. minuti je sjajno Gomez tukao glavom, ali nevjerovatni Olsen loptu izbacuje u korner. I onda u nadoknadi Brandt pogađa stativu, a odbijenu loptu Kimmich koji je bio u ofsajdu šalje preko gola. I kada se činilo da je kraj, Kroos iz slobodnjaka iskosa s lijeve strane u 95. pogađa za veliko slavlje Nijemaca.

Njemačka - Švedska 2:1 (Reus 48, Kroos 90/ Toivonen 32)

Njemačka: Neuer, Hector, Boateng, Rudiger, Kimmich, Kroos, Rudy, Reus, Draxler, Muller, Werner.

Švedska: Olsen, Augustinsson, Granqvist, Lindelof, Lustig, Forsberg, Ekdal, Larsson, Claesson, Toivonen, Berg.