Prvo, pa muško: Arda Turan za Basaksehir debitovao eurogolom

Nije mu mnogo trebalo za prvijenac

Turski reprezentativac Arda Turan danas je debitovao za svoj novi klub Basaksehir, za koji je odmah postigao i prvi gol.

Basaksehir je kao gost savladao Bursaspor rezultatom 3:0, a Arda je u igru ušao u 65. minuti. Samo dvadeset minuta kasnije, dojučerašnji fudbaler Barcelone je postigao efektan gol za konačnih 3:0 i tako pokazao da će biti veliko pojačanje za klub iz Istanbula.

Basaksehir je poveo u 17. minuti golom Attamaha, da bi u 58. Mossoro povisio na 2:0 na asistenciju Višće. Tačku na i je na kraju stavio Arda Turan, koji je za novi klub debitovao na najbolji način.

Treba istaći da Riad Bajić, koji je jučer stigao na posudbu u Basaksehir, nije bio u konkurenciji za današnju utakmicu.

Basaksehir je nakon treće uzastopne pobjede ostao na prvom mjestu i sada ima 19 bodova, tri više od Fenerbahčea i četiri od Galatasaraya koji ima utakmicu manje.