Manchester United siguran protiv Swanseaja

Fudbaleri Manchester Uniteda pobijedili su danas na svom terenu ekipu Swanseaja sa 2:0 u utakmici 32. kola Premier lige.

United je, poslije 21. pobjede od početka šampionata, drugi na tabeli sa 68 bodova, dok je Swansea pao na 15. mjesto sa 31.Golove za pobjednički tim na današnjem meču postigli su Romelu Lukaku u petom minutu, poslije dodavanja Alexisa Sancheza, da bi konačan rezultat postavio Sanchez u 20. minutu.

Lukaku je današnjim pogotkom postao peti najmlađi fudbaler koji je stigao do 100 postignutih golova u historiji Premijer ligi. On je do brojke 100 stigao sa 24 godine i 322 dana. Mlađi od njega su bili samo Harry Kane, Wayne Rooney, Robbie Fowler i Michael Owen. United u narednom kolu gostuje Manchester Cityju, dok Swansea ide u goste West Bromwich Albionu.Fudbaleri Burnleyja su u gostima slavili protiv West Bromwich Albiona sa 2:1. Strijelci za Burnley bili su Ashley Barnes i Chris Wood, dok je jedini pogodak za WBA postigao Jose Rondon.

Burnley je sedmi na tabeli Premier lige sa 46 bodova, dok je West Bromwich Albion posljednji sa samo 20 osvojenih bodova.Fudbaleri Leicestera su u gostima pobijedili Brighton & Hove Albion sa 2:0 golovima Iborre u 83. i Jamieja Vardyja u 96. minutu. Brighton je prije toga propustio veliku šansu da povede, pošto Glenn Murray nije iskoristio jedanaesterac.

West Hem je prekinuo niz od tri uzastopna poraza, pošto je danas na svom terenu slavio protiv Southamptona sa ubejdljivih 3:0. Dva gola za pobjednički tim postigao je Marko Arnautović.Newcastle je sa 1:0 bio bolji od Huddersfielda pogotkom Ayozea Peresa, dok su Watford i Bournemouth odigrali neriješeno 2:2.