Sjajan početak Hrvatske: Vatreni sigurni protiv Nigerije

Svjetsko prvenstvo

Hrvatska je s 2:0 savladala Nigeriju u susretu prvog kola grupe D Svjetskog prvenstva u Rusiji.Naši susjedi su sjajno otvorili Mundijal, pošto su slavili sa sigurnih 2:0 i pokazali zaista dobru predstavu na stadionu u Kalinjingradu.Odmah je na početku Hrvatska napala, a selektor Zlatko Dalić je po obećanju krenuo potpuno ofanzivni, s čak četvoricom napadača.Prva prava šansa u 14. minuti za Hrvatsku, kada je Mandžukić dodao do Perišića, koji je pucao malo iznad gola. Ubrzo je Kramarić potekao s 18 metara, ali i on je neprecizan.

Hrvati su incijativu krunisali golom u 33. minuti, kada je Mandžukić pucao, a lopta se od Eteba odbila u mrežu Uzoha za slavlje Vatrenih i vodstvo od 1:0. Do kraja prvog dijela Kramarić je imao dobru šansu, kada je glavom u 39. minuti pucao preko gola, a u završnici prvog dijekla Lovren je blokirao udarac Iwobija.Na početku drugog dijela nakon kornera Balogun je glavom šutirao, lopta od Mandžukića odlazi u korner. Ubrzo je Moses loše šutirao. Sve do 70. minute niej bilo prave prilike, a onda je dosuđen penal za hrvatsku selekciju.Ekong je hrvačkim zahvatom srušio Mandžukića, dobio je žuti karton i skrivio je penal, a Modrić siguran s bijele tačke za 2:0.

Ostalo je 2:0 do kraja, Hrvatska je izbila na vrh grupe D s tri boda, a po bod imaju Argentina i Island, dok je Nigerija i dalje bez bodova.Hrvatska - Nigerija 2:0 (Etebo 32 - ag/ Modrić 72 - penal)Hrvatska: Subašić, Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić, Rakitić, Modrić, Rebić, Kramarić, Perišić, Mandžukić.Nigerija: Uzoho, Balogun, Ekong, Idowu, Iwobi, Ndidi, Moses, Shehu, Etebo, Mikel, Ighalo.