Ateizam-zasto?

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: ATEIZAM zasto

#61 Post Postao/la mrki62 »

beba80 je napisao/la: Prevedi mi vehab imao si onaj video pa prevedi,sta nevalja kod njih ssta valja kod sufija sta valja nevalja kod tradicionalista uvedime u islam ja ne znam mnogo.Bujrum
O vehabijama je mnogo rečeno na ovom linku http://www.bol-chat.de/forum/viewtopic. ... t=vehabije


Skontao sam da jedino oni sami sebe ne nazivaju vehabije , svaka sekta za njih postoji a kobiva samo njihova ne postoji [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: ATEIZAM zasto

#62 Post Postao/la Bebana_de »

papaya je napisao/la:
beba80 je napisao/la:Ne ako nesto zastupa neko valjda bi trebao da ima i adekvatne dokaze kako bi mogao to nekom drugom docarat

Dobro, ajd reci mi, vjerujes li ti u Spajder-mena?
Ti si postala gora od mene u tvojim provalama, [Happy.gif] .. sve je dobro dok ne pitas verujes li u PIRATA :lol: :lol:
Dragi izvini [smileycrushhx9.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: ATEIZAM zasto

#63 Post Postao/la Bebana_de »

Ajd sad DRUGARICE sala kraju imam pitanje za tebe :?:
Primera - radi ja kad idem da spavam pomolim se Dragom Bogu i svim Svetima da pomognu svom svetu dobrom i losem,, itd...
Kad mi se nesto desi,ili vidim neku saobracajnu nesrecu ili bilo sta ,,da bude ja kaze Boze pomozi ili Presveta Bogorodice pomozi,,
A sta ti kazes :?: :?: :?: Bas me zanima,spominjes li ti onda rec BOG





[eusa_think.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: ATEIZAM zasto

#68 Post Postao/la andro »

papaya je napisao/la:Draga kristalina, ja tebe smatram kao najinteligentniju osobu ovdje na forumu
dodajem i jednu od najpristojnijih [evojele9.gif]
papaya je napisao/la:Ja zivot prihvatam takvog kakav jeste.
sa ovim se u potpunosti slazem jer i sam polazim od istoga snanovista
kristalina je napisao/la:. A čovjek je taj koji se neprestano pita ; Gdje je i što je ,, uzrok ,, svemu ...
I zašto smatram da ateizam u praksi ne postoji ... Zato što je čovjek duhovno biće i u vječnoj potrazi za smislom , a to ga pokreće ...
Ateizam (grčki: α-, "bez" i Θεος, "bog") je stajalište da nema bogova.

A gdje je u praksi dokaz da postoji ?
slika
slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: ATEIZAM zasto

#70 Post Postao/la ra-ja »

Bila sam ateista..sada sam vjernik...nista se bitno nije promijenilo...

Ostala sam uvijek ista.... :!:

A zasto to kazem...jer sam uvijek zivjela i radila po nacelima ,zakonima ..ili bozojim zapovjestima ...koje bilo koja vjera nalaze ili zahtjeva.... :!:

Mislim da u zivotu ima mali broj klasicnih ateista...ili ako ih ima vremenom sticajem okolnosti . u momentima slabosti..ili negativnih dogadjaja u poriodici ili izvan..samo im se nalaze da pocnu razmisljati o tom duhovnom zivotu...
Zar postoji covjek koji se nije bar nekada zakleo u boga...pa se pitam da li taj covjek vjeruje u boga...Mislim licno da to negdje u posvjesti cucu u njemu... :!:

Moje licno misljenje je da ljudima treba dozvoliti da se opredjeljivaju sto se tice vjere gdje hoce....Ujedno mislim da su ateisti najrealniji ljudi....I sto traze za svaku misao o vjeri realno objasnjenje ...tj. ubijedi me ...da je to stvarno to i tako...za moj pojam su sasvim u pravu... :!:

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: ATEIZAM zasto

#71 Post Postao/la beba80 »

Ra-Ja je napisao/la:Bila sam ateista..sada sam vjernik...nista se bitno nije promijenilo...

Ostala sam uvijek ista.... :!:

A zasto to kazem...jer sam uvijek zivjela i radila po nacelima ,zakonima ..ili bozojim zapovjestima ...koje bilo koja vjera nalaze ili zahtjeva.... :!:

Mislim da u zivotu ima mali broj klasicnih ateista...ili ako ih ima vremenom sticajem okolnosti . u momentima slabosti..ili negativnih dogadjaja u poriodici ili izvan..samo im se nalaze da pocnu razmisljati o tom duhovnom zivotu...
Zar postoji covjek koji se nije bar nekada zakleo u boga...pa se pitam da li taj covjek vjeruje u boga...Mislim licno da to negdje u posvjesti cucu u njemu... :!:

Moje licno misljenje je da ljudima treba dozvoliti da se opredjeljivaju sto se tice vjere gdje hoce....Ujedno mislim da su ateisti najrealniji ljudi....I sto traze za svaku misao o vjeri realno objasnjenje ...tj. ubijedi me ...da je to stvarno to i tako...za moj pojam su sasvim u pravu... :!:
Da meni i jeste cilj da ti prenesem ono sto sam ja doznao preko dokaza al niko nije postavio pitanje kako cu znati da postoji BOG?A ujedno ako nisi spoznala sta je vjera posto kazes da si vjernik a sam BOG zna jesam li ja vjernik iako i nastojim da budem onda ti nesto ne stima jer vjerniku mislim covjeku koji nastoji da bude vjernik duša je ispunjena on je radostan i zadovoljan na malo ovozemaljskih dobara a kad ima puno on dijeli osjeca radost drugih kad su radosni razumije ih kao sto sam sebe razumije i moli kako za svoj tako i za njihov oprost

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: ATEIZAM zasto

#74 Post Postao/la ra-ja »

Cao gazdarice...Ti znas da si ti moja simpatija .....

Ti znas sta je Josip Broz TITI....govorio...Uciti ..uciti i samo uciti...

Za sva pitanja po temama postoje odgovori u knjigama ..samo treba procitati..Bolje je i to nego da te sticaj okolnosti natjera da licnio otkrivas ono sto nisi niti zeljela znati...

Odgovori