Mevlud-Tehvid

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Danielle
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1163
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#4 Post Postao/la Danielle »

A ja znam da je to svugdje isto a ne od sela do sela drugacije i dobro si objasnila Elissa

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#6 Post Postao/la Megaskotica »

to su novotarije u vjeri..

TEvhid-umrle ljude pozidovljavate ako niste znali..

sama rijec u korijenu nam to kaze..

islam je inace savrsena vjera ,trebala bi da bude..

Avatar
Danielle
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1163
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#9 Post Postao/la Danielle »

sabrinica je napisao/la:
Danielle je napisao/la:A ja znam da je to svugdje isto a ne od sela do sela drugacije i dobro si objasnila Elissa
ako je to tako zasto onda u karaijini na mezaru ima samo po jedan nisan i to visa glave,a gore dalje kad se ide prema sarajevu imaju po dva.
Jedan vise glave a drugi ispod nogu.
Hajde mi molim te to objasni.

zato sto mi ne stedimo na kamenu

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#10 Post Postao/la Megaskotica »

elissa je napisao/la:
MegaSkotica je napisao/la:to su novotarije u vjeri..

TEvhid-umrle ljude pozidovljavate ako niste znali..

sama rijec u korijenu nam to kaze..

islam je inace Osnovni i najva¾niji cilj koji je pred nas postavio na¹ Stvoritelj je Tevhid, èisto vjerovanje i oèitovanje da "Nema drugog boga sem Allaha, d¾.¹., i da je Muhammed, s.a.v.s., Njegov rob i Poslanik". To vjerovanje i oèitovanje se manifestuje kroz iskreno robovanje Allahu, d¾.¹., u skladu sa Njegovim uputama i uputama Muhammeda, s.a.v.s..

Ka¾e Allah, d¾.¹., u 136. ajetu Sure An-Nisa':
savrsena vjera ,trebala bi da bude..
toliko da znas sta je tevhid... i zasto se uci mrtvom

dobro znam ja sta sam napisala ,ne brini ,a znam sta se i misli..

Avatar
Danielle
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1163
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#12 Post Postao/la Danielle »

sabrinica je napisao/la:
Danielle je napisao/la:A ja znam da je to svugdje isto a ne od sela do sela drugacije i dobro si objasnila Elissa
ako je to tako zasto onda u karaijini na mezaru ima samo po jedan nisan i to visa glave,a gore dalje kad se ide prema sarajevu imaju po dva.
Jedan vise glave a drugi ispod nogu.
Hajde mi molim te to objasni.
a da ja tebe nesto pitam:
taj sesiric,jeli to u kraini za tehvida ili mevluda?U Rajvosa se nosi namazbeza

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#13 Post Postao/la Megaskotica »

e imam ja jedno pitanje sada , sta je tevhid a sta je tehvid ima li razlike bas me zanima jesam li pogrijesila?

molila bi da mi neko napise ako zna..

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#14 Post Postao/la mrki62 »

Tehvid ima namjenu da se podsjetimo nama drage osobe , koja je umrla - dakle , sedmica , èeteresnica , pola godine , godina itd.
Taj tehvid prave ljudi da bi se prouèilo ¹ta umrlom , da bi se sjetili kroz prièu i da se okupe oni koji su voljeli umrlog a usput da se ta osoba za koju se uèi tehvid nekako o¾ivi kroz prièu . Jer insan je ¾iv sve dok je u na¹em sjeæanju a to ¹to vehabije tvrde da su to novotarije - kao i MEVLUD , koji je namijenjen na sjeæanje roðenja MUHAMEDA a.s.
Za vehabije su novotarije i tehvid i mevlud a nisu novotarije internet i raèunalo , s kojim ¹ire svoje nebuloze i prosipaju pamet vehabijsku .

Ko god se sjeti svojih umrlih , na ovaj ili onaj naèin je pohvale vrijedno a nikako novotarija ili ¹ta ja znam .
To je na¹e i mi trebamo da se dr¾imo na¹eg a ne vehabijskog shvatanja islama .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#15 Post Postao/la Megaskotica »

mrki62 je napisao/la:Tehvid ima namjenu da se podsjetimo nama drage osobe , koja je umrla - dakle , sedmica , èeteresnica , pola godine , godina itd.
Taj tehvid prave ljudi da bi se prouèilo ¹ta umrlom , da bi se sjetili kroz prièu i da se okupe oni koji su voljeli umrlog a usput da se ta osoba za koju se uèi tehvid nekako o¾ivi kroz prièu . Jer insan je ¾iv sve dok je u na¹em sjeæanju a to ¹to vehabije tvrde da su to novotarije - kao i MEVLUD , koji je namijenjen na sjeæanje roðenja MUHAMEDA a.s.
Za vehabije su novotarije i tehvid i mevlud a nisu novotarije internet i raèunalo , s kojim ¹ire svoje nebuloze i prosipaju pamet vehabijsku .

Ko god se sjeti svojih umrlih , na ovaj ili onaj naèin je pohvale vrijedno a nikako novotarija ili ¹ta ja znam .
To je na¹e i mi trebamo da se dr¾imo na¹eg a ne vehabijskog shvatanja islama .

:inlove: da se vratimo vehabijama da komuniciramo malo :inlove:

Odgovori