Karadžić

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
fikra
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 101
Pridružen/a: 08 Mar 2008 02:00
Lokacija: Austria

Uhapsen zlocinac Radovan Karadzic

#1 Post Postao/la fikra »

bogu hvala dolijao i zlocinac nad zlocincima krvnik Karadzic.


Tema premjestena naslov teme promjenjen mod @LAFF

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#2 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Da oficijelno je objavljena vijest o hapsenju Radovana Karadzica
Po mojoj informaciji
Koji je juce lociran
U Ranim jutarnjim satima blokiran i uhapsen

Avatar
Columbo
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 466
Pridružen/a: 13 Apr 2007 02:00
Lokacija: Germany

#3 Post Postao/la Columbo »

slika
slika

Uhap¹en Radovan Karad¾iæ!

-Akcijom srpskih slu¾bi bezbjednosti veèeras je lociran i li¹en slobode ha¹ki optu¾enik Radovan Karad¾iæ, saop¹tio je
-Savjet za nacionalnu bezbjednost Republike Srbije.

-Karad¾iæ je priveden istra¾nom sudiji Vijeæa za ratne zloèine Okru¾nog suda u Beogradu, u skladu sa Zakonom o saradnji sa Meðunarodnim kriviènim tribunalom za biv¹u Jugoslaviju, navedeno je u saop¹tenju Pres slu¾be predsjednika Republike Srbije.

-Karad¾iæ, lider bosanskih Srba tokom agresije na BiH 1992-1995 godine optu¾en je u Ha¹kom tribunalu u julu 1995 godine za ubistva mnogobrojnih graðana tokom 43-mjeseène opsade Sarajeva. Optu¾en je takoðe za genocid nad Bo¹njacima Srebrenice, kada je u julu 1995 godine ubijeno preko 8.000 Bo¹njaka. Od 1997. godine bio je u stalnom bijegu od pravde.


Autor: TANJUG REDAKCIJA - REUTERS
Sve je prolazno,samo je prolaznost vjeèna!

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#4 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Savjet za nacionalnu bezbjednost Republike Srbije saop¹tio je da je akcijom srpskih slu¾bi bezbjednosti lociran i li¹en slobode ha¹ki optu¾enik Radovan Karad¾iæ.

Integralni tekst saop¹tenja iz Pres slu¾be predjesednika Srbije glasi:

"Savjet za nacionalnu bezbednost Republike Srbije saop¹tio je da je veèeras akcijom srpskih slu¾bi bezbjednosti lociran i li¹en slobode ha¹ki optu¾enik Radovan Karad¾iæ. Karad¾iæ je priveden istra¾nom sudiji Vijeæa za ratne zloèine Okru¾nog suda u Beogradu, u skladu sa Zakonom o saradnji sa Meðunarodnim kriviènim tribunalom za biv¹u Jugoslaviju".

ICTY potvrdio hap¹enje Karad¾iæa

Glavni tu¾itelj Meðunarodnog kaznenog suda za biv¹u Jugoslaviju (ICTY) Serge Brammertz u ponedjeljak naveèer je potvrdio uhiæenje biv¹eg politièkog voðe bosanskohercegovaèkih Srba Radovana Karad¾iæa, optu¾enika za genocid i bjegunca pred pravdom veæ trinaest godina, priopæeno je iz Ha¹kog suda.

"Tu¾itelj Serge Brammertz pozdravlja hap¹enje Radovana Karad¾iæa... On je u bijegu veæ gotovo trinaest godina", stoji u priopæenju.

Karad¾iæ, jedan od najtra¾enijih ljudi na svijetu, bio je predsjednik Republike Srpske u vremenu od 1992. do 1995, lider Srpske demokratske stranke i vrhovni komandant vojske RS.

Ha¹ki sud podigao je protiv njega dvije optu¾nice, prvu zbog genocida poèinjenog tijekom opsade Sarajeva, kada je ubijeno 12.000 ljudi, i zatim zbog masakra oko 8.000 Bo¹njaka kod Srebrenice 1995.

Po osobnoj i zapovjednoj odgovornosti optu¾en za genocid, sudjelovanje u genocidu, istrebljenje, ubojstva, progone, deportacije, neèovjeèna djela, protupravno teroriziranje civila i uzimanje talaca - zloèine protiv Bo¹njaka, Hrvata i drugih nesrba u Bosni i Hercegovini za vrijeme rata 1992-1995.

Jedan je od trojice preostalih ha¹kih optu¾enika koji se dosad nalazio na slobodi, uz Ratka Mladiæa i Gorana Had¾iæa.

O hap¹enju Radovana Karad¾iæa izvijestio je u ponedjeljak naveèer ured srbijanskog predsjednika Borisa Tadiæa.

Karad¾iæa je uhapsila srbijanska slu¾ba sigurnosti i veæ je priveden istra¾nom sucu Specijalnog suda za ratne zloèine u Beogradu. Pojedinosti o hap¹enju zasad nisu poznate.

Avatar
Columbo
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 466
Pridružen/a: 13 Apr 2007 02:00
Lokacija: Germany

#5 Post Postao/la Columbo »

Optu¾be za ratne zloèine
U zajednièkoj optu¾nici protiv Karaðiæa i Mladiæa koju je podigao tu¾itelj Meðunarodnog suda za biv¹u Jugoslaviju, Richard J. Goldstone, optu¾eni Radovan Karad¾iæ u funkciji predsjednika administracije bosanskih Srba na Palama imao je ovlasti “zapovjedni¹tva nad vojskom administracije bosanskih Srba u ratu i miru i ovlast da imenuje, unapreðuje i razrje¹ava du¾nosti vojne èasnike.”
Optu¾eni su za : “zloèin genocida, zloèine protiv èovjeènosti i zloèine koji su poèinjeni nad civilnim stanovni¹tvom i vjerskim objektima na èitavom podruèju Republike Bosne i Hercegovine, za zloèine koji se odnose na snajpersku kampanju nad civilima u Sarajevu i zloèine vezane uz uzimanje mirovnih snaga UN-a za taoce.

Civili, bosanski Muslimani i bosanski Hrvati progonjeni su na nacionalnoj, politièkoj i vjerskoj osnovi u cijeloj Republici Bosni i Hercegovini. Na tisuæe ih je bilo zadr¾ano u mjestima zatoèenja gdje su bili podvrgnuti rasprostranjenim pojavama fizièkog i psihièkog zlostavljanja i neljudskim uvjetima. Radovan Karad¾iæ i Ratko Mladiæ u razdoblju izmeðu travnja 1992. i srpnja 1995., svojim su djelima i propustima i u dogovoru s drugima poèinili zloèin protiv èovjeènosti - krivièno su odgovorni za protuzakonito zatvaranje, ubojstva, silovanje, seksualno zlostavljanje, muèenje, batinanje, pljaèku i neljudsko postupanje prema civilima; za progon politièkih voða, intelektualaca i struènjaka; za protuzakonite deportacije i premje¹tanja civila; za protuzakonito granatiranje civila; za prisvajanje i pljaèku nekretnina i osobne imovine; za uni¹tavanje privatnih i poslovnih prostorija; te za uni¹tavanje vjerskih objekata.”

U daljnjem tekstu optu¾nice navode se imena napadnutih mjesta, datumi granatiranja ili datumi uni¹tenja sakralnih objekata, mjesta pogibije ili ranjavanja civila i lokacije logora. Istièe se da je sve to èinjeno “prema uputama i pod nadzorom RADOVANA KARAD®IÆA i RATKA MLADIÆA, da su “znali ili su imali razloga znati”, “propustili poduzeti potrebne i odgovarajuæe mjere kako bi sprijeèili takve radnje ili kaznili poèinitelje” ili najgore – “da su planirali, poticali, nareðivali ili drugaèije potpomagali i sudjelovali u planiranju, pripremi ili izvr¹enju” nekih od navedenih zloèina.

Optu¾nica je podignuta u srpnju 1995. godine. Pro¹lo je 13 godina. Karad¾iæ je uhiæen. (hf)
Sve je prolazno,samo je prolaznost vjeèna!

Avatar
Columbo
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 466
Pridružen/a: 13 Apr 2007 02:00
Lokacija: Germany

#6 Post Postao/la Columbo »

Karadzic: Muslimanski narod ce nestat!!!

http://de.youtube.com/watch?v=OwsvMcI5lfA
Sve je prolazno,samo je prolaznost vjeèna!

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#7 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Supruga ¹okirana

Supruga Radovana Karad¾iæa, Ljiljana Zelen Karad¾iæ, izjavila je da je ¹okirana ve¹æu da je njen mu¾ veèeras uhap¹en.

"Èim je telefon veèeras zazvonio, znala sam da ne¹to nije u redu. ©okirana sam i zbunjena. Sada bar znamo da je ¾iv", kratko je za Aso¹ijeted pres izjavila Ljiljana Karad¾iæ. On je rekla da je o hap¹enju supruga obave¹tena od njihove æerke Sonje
+


:lol:
Malo Morgen :P

Avatar
Columbo
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 466
Pridružen/a: 13 Apr 2007 02:00
Lokacija: Germany

#8 Post Postao/la Columbo »

Luka Karad¾iæ: Moj brat se nije predao

Luka Karad¾iæ, brat ha¹kog optu¾enika Radovana Karad¾iæa, iskljuèio je veèeras moguænost da se njegov brat predao i dodao da je vijest o hap¹enju saznao iz medija.

On je u telefonskoj izjavi Tanjugu u Podgorici rekao da ga je informacija o hap¹enju ohrabrila buduæi da ni on, ni Radovanova porodica veæ dugo vremena ni¹ta o njemu nije znala.

- Mi smo zadovoljni ¹to smo nakon toliko godina saznali da je, ipak, ¾iv, rekao je Luka Karad¾iæ komentari¹uæi pojedine crnogorske medije koji su nedavno objavili da je Radovan Karad¾iæ bolestan.

On je dodao i da smatra da je prije u pitanju izdaja, nego predaja ili bolest, jer, kako je rekao, zna kako je Radovan uvijek disciplinovano ¾ivio.

- Predaja nije u njegovom maniru, kazao je Luka Karad¾iæ.

On je napomenuo i da se porodica Radovana Karad¾iæa ne nada nièemu dobrom jer "Ha¹ki tribunal ne do¾ivljava kao pravedan sud"


ma samo nek familija ne brine :P
Sve je prolazno,samo je prolaznost vjeèna!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#9 Post Postao/la sabinax »

Koliko poznajem srpski politicki marketing, uopce se ne bih cudila da su mozda nasli Karadzicevog klona i isporucili ga Haagu :lol: :lol: :lol:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#11 Post Postao/la sabinax »

ma sta ja znam..svasta se moze ocekivati, nadam se da se ne ljutis (nije osobno), ali mi je stvarno bilo smijesno kada su pustili u svijet onu vijest kako je George Cloney izjavio da je protiv osamostaljenja Kosova :baa:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Columbo
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 466
Pridružen/a: 13 Apr 2007 02:00
Lokacija: Germany

#13 Post Postao/la Columbo »

®ivio pod imenom Dragan Dabiæ

Radovan Karad¾iæ skrivao se u Beogradu pod imenom Dragan Dabiæ i ¾ivio slobodno baveæi se alternativnom medicinom u privatnoj ordinaciji, izjavio je Rasim Ljajiæ, ¹ef Savjeta za nacionalnu saradnju Srbije sa Ha¹kim tribunalom.

Ljajiæ je naveo da je Karad¾iæ bio vrlo uvjerljiv u svom skrivanju, kretao se i ¾ivio slobodno, a posljednja adresa stanovanja mu je bila na Novom Beogradu.

On je rekao da je Karad¾iæ uhap¹en u okolini Beograda dok je prelazio sa jedne na drugu lokaciju.
Sve je prolazno,samo je prolaznost vjeèna!

Avatar
Columbo
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 466
Pridružen/a: 13 Apr 2007 02:00
Lokacija: Germany

#14 Post Postao/la Columbo »

Od Radovana do Jadovana-Uhapsen Radovan Karadzic 21.7.2008


http://de.youtube.com/watch?v=aTMG04wggxQ
Zadnja izmjena: Columbo, dana/u 22 Jul 2008 16:04, ukupno mijenjano 1 put.
Sve je prolazno,samo je prolaznost vjeèna!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#15 Post Postao/la ra-ja »

Drago mi je da su ga uhvatili...treba da odgovara kao i svi drugi arteri rata u B.H....

Samo se cudim kako do sada nije pronadjen.... :-k

Odgovori