Razlika u statusu

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Razlika u statusu

#1 Post Postao/la nella26 »

Često sam svjedok situacija u kojima je jedan partner već imao brak iza sebe a drugi ne.Po vašem mišljenju da li može biti tu razumjevanja i bezuslovne ljubavi?
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: razlika u statusu

#2 Post Postao/la im_ex »

Moze.
Samo, stari, roditelji osobe koja je stupila u brak s osobom koja vec ima brak iza sebe, u 99% slucajeva znaju da narusavaju sklad.
To je zalosno i krajnje primitivno ophodjenje i ne razumijem kako ih nije strah "jedjenja jorgana" prije no sto im se dusa odvoji od tijela slika
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: razlika u statusu

#3 Post Postao/la paparaci »

cisto sumnjam. razlog tome je jednostavno sama podloga te veze. npr. ova strana sto vec ima brak iza sebe moze da se ponasa u tom smislu "hajd, sta ti znas", bas iz tog razloga sto je iskusnija na tom polju. dok ovoj drugoj strani ce mozda kad tad zasmetati ili je bar kopkati cinjenica da je prva strana vec bila u braku. znaci, da li jos ista osjeca prema nekad voljenoj osobi, itd.
ne mora da znaci da je sve ovo ovako i znam da ima iznimki, ali eto to je neko moje misljenje. Boga mi i kasno je, tako da mi i centrala ne radi bas najbolje [Happy.gif]

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: razlika u statusu

#4 Post Postao/la sabinax »

mislim da naravno da moze biti ljubavi i razumijevanja, mislim ne vidim razloga da ne bude
sad ovo sto Im_ex kaze, ima i toga, mada ja na svojoj kozi nisam osjetila ali znam da su cesto sumnje kod starijih ljudi...hoce li se ona ili on vratiti prvoj zeni ...meni su to gluposti jer zar bi se neko razvodio da se namjerava ponovo vratiti

po meni jedini problem znaju biti djeca iz prijasnjih brakova kojima se tesko prilagoditi novom maminom muzu ili ocevoj zeni, nekako rijetko da se stekne taj dojam zamjenskog roditelja bez nekih primisli "On ili ona mi to kazu jer nisam njihovo dijete"...po meni najvise trzavica dolazi iz tog smijera, mada mislim da je bezuslovna ljubav do toga nebi trebalo dolaziti

To je glediste s moje strane...osobe koja je ta kojoj je to drugi brak...ali treba i cuti drugu stranu, osobu koja je udata ili ozenjena za nekog kome je to drugi brak
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: razlika u statusu

#7 Post Postao/la im_ex »

sabinaX je napisao/la: znam da su cesto sumnje kod starijih ljudi...hoce li se ona ili on vratiti prvoj zeni ...
mah, da se radi o toj vrsti sumnje.
Vidi, rekavsi kako rekoh, nisam ni pomislila na to.
Primitivizam pomenuh, roditelje kojima je nebitan razlog tog neuspjelog braka od prije. Roditelje koji uzdizu svoje dijete samo zato sto u jedan takav brak ulazi s "imenom" momak/djevojka.
Njihovo dijete je bez "falinke", pa i ako se zna nadaleko za "falinke" neke druge vrste.

ma jok, kakva sumnja o mogucem vracanju prvo/m/j
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: razlika u statusu

#8 Post Postao/la nella26 »

Mišljenja sam da je uopće teška odluka biti sa nekim ko je imao iza sebe brak.Malo je tu razumijevanja još naročito ako ta osoba ima i djecu uvijek sa nekom rezervom i biranim riječima se moraš obraćati malo je teško raditi cijeli život.
Mada znam slučajeva koji odlično finkcionišu.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori