Vehabije

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#481 Post Postao/la mrki62 »

nella26 je napisao/la:
beba80 je napisao/la:problem je sto mnogi ljudi gledaju tudjom glavom tj novinama televizorom knjigama itd.a svoju glavu nose ne da razmisljaju vec da brico uzme pare
nemam komentar [eusa_wall.gif]
Zašto nemaš , .............. obrati pažnju na boldirano , jer i Kur`an je knjiga [Happy.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Vehabije

#482 Post Postao/la paparaci »

ja sam za to da mrkija proglase vrhovnim poglavarom vehabija :lol: [mmmux2.gif]

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Vehabije

#483 Post Postao/la beba80 »


Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#484 Post Postao/la mrki62 »

beba80 je napisao/la:http://www.youtube.com/watch?v=LT92mEsKW_A&NR=1
pogledajte.
Yebeš gledanje , treba saslušati [muzikafo1.gif]

Taj mutavelija , ne samo što se odrekao Bošnjačke tradicije, već jadnik pokušava i Bosanski jezik vještački i usiljeno da Arabizuje. Dovoljno ga je vidjet na snimku kako pokušava „harapski“ da govori pa da se pravom Bošnjaku stomak prevrne.Čak spominje nekakve discipline , pa da bogdom on sam bio kao Abdulvehab ,............. ide čovjek čak i do Aristotela :lol: Bošnjački poltron koji se stidi svog porijekla, svoje tradicije, svoje vjere , svog jezika. Buhaaaaaaaaaaaa [eusa_wall.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Vehabije

#485 Post Postao/la nella26 »

Ja ne znam odkud njima pravo da sebe nazivaju ispravnim, krive vjeru i pritišću narod da ih slijedi.
Pa to su najveći ćafiri, oni uzimaju vjeru i Božije zakone i propise i štiklaju po svojoj volji, kako njima odgovara.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Vehabije

#486 Post Postao/la beba80 »

nella26 je napisao/la:Ja ne znam odkud njima pravo da sebe nazivaju ispravnim, krive vjeru i pritišću narod da ih slijedi.
Pa to su najveći ćafiri, oni uzimaju vjeru i Božije zakone i propise i štiklaju po svojoj volji, kako njima odgovara.

Nela ako je krive i ako ne ponasaju se u skladu sa propisima zasto ih se ne odrekne IZ-a reiz il hajd ovako zasto ne zakazu javnu emisiju od 5 sata razgovor reiz Ceric i
neko od tz.vehabija u domenu dr.islamskih nauka a ima ih mnogo pa da im postavljamo pitanja i da vidimo ko provodi vjeru onakvu kakvu je naredio Gospodar i sunet poslanika.Molim pricanje na pamet ne vodi nicemu.

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Vehabije

#487 Post Postao/la andro »

beba80 je napisao/la:
nella26 je napisao/la:Ja ne znam odkud njima pravo da sebe nazivaju ispravnim, krive vjeru i pritišću narod da ih slijedi.
Pa to su najveći ćafiri, oni uzimaju vjeru i Božije zakone i propise i štiklaju po svojoj volji, kako njima odgovara.

Nela ako je krive i ako ne ponasaju se u skladu sa propisima zasto ih se ne odrekne IZ-a reiz

Zato sto se boji :!:
slika
slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Vehabije

#488 Post Postao/la paparaci »

mrki, jel to spavas :?: :!: :lol:

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Vehabije

#489 Post Postao/la nella26 »

beba80 je napisao/la: Nela ako je krive i ako ne ponasaju se u skladu sa propisima zasto ih se ne odrekne IZ-a reiz il hajd ovako zasto ne zakazu javnu emisiju od 5 sata razgovor reiz Ceric i
neko od tz.vehabija u domenu dr.islamskih nauka a ima ih mnogo pa da im postavljamo pitanja i da vidimo ko provodi vjeru onakvu kakvu je naredio Gospodar i sunet poslanika.Molim pricanje na pamet ne vodi nicemu.
Hoćeš da kažeš da pričam napamet, opet se ti našao da procjenjuješ nečiju pamet [eusa_snooty.gif]
Zna se ko su vehabije ovdje, najveći kriminalci...već sam o tome pisala, reis je isto tako kriminalac i po.
Hoćeš da kažeš dok nije bilo vehabija da su svi pogrešno tumačili islam, nemoj me nasmijavati.
Vehabije su iskrivile vjeru, otkako su se uzdigli prevrću je onako kako njima odgovara i prave vehabije, za tvoju informaciju, ne priznaju Muhammeda a.s. kao božijeg poslanika, je li ti trebam još nešto reći, da su to izopačeni umovi kojima je u glavi da im vjera nalaže da mijenjaju svijet a jasno nam je svima šta rade i kako mijenjaju.
Uostalom, vehabije su se ovdje pojavile poslije rata, niko nikad do tad nije čuo za njih.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Vehabije

#490 Post Postao/la basista »

nella26 je napisao/la:
beba80 je napisao/la: Nela ako je krive i ako ne ponasaju se u skladu sa propisima zasto ih se ne odrekne IZ-a reiz il hajd ovako zasto ne zakazu javnu emisiju od 5 sata razgovor reiz Ceric i
neko od tz.vehabija u domenu dr.islamskih nauka a ima ih mnogo pa da im postavljamo pitanja i da vidimo ko provodi vjeru onakvu kakvu je naredio Gospodar i sunet poslanika.Molim pricanje na pamet ne vodi nicemu.
Hoćeš da kažeš da pričam napamet, opet se ti našao da procjenjuješ nečiju pamet [eusa_snooty.gif]
Zna se ko su vehabije ovdje, najveći kriminalci...već sam o tome pisala, reis je isto tako kriminalac i po.
Hoćeš da kažeš dok nije bilo vehabija da su svi pogrešno tumačili islam, nemoj me nasmijavati.
Vehabije su iskrivile vjeru, otkako su se uzdigli prevrću je onako kako njima odgovara i prave vehabije, za tvoju informaciju, ne priznaju Muhammeda a.s. kao božijeg poslanika, je li ti trebam još nešto reći, da su to izopačeni umovi kojima je u glavi da im vjera nalaže da mijenjaju svijet a jasno nam je svima šta rade i kako mijenjaju.
Uostalom, vehabije su se ovdje pojavile poslije rata, niko nikad do tad nije čuo za njih.

Ne zanima me nicije misljenje ... ali me zanima da normalno zivim a ne da mi neki vehabija naredjuje sta da radim... ama nemojte da ja njima naredjujem u ime vjere istto tako ko i oni svoma nama..

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Vehabije

#491 Post Postao/la beba80 »

andro je napisao/la:
beba80 je napisao/la:
nella26 je napisao/la:Ja ne znam odkud njima pravo da sebe nazivaju ispravnim, krive vjeru i pritišću narod da ih slijedi.
Pa to su najveći ćafiri, oni uzimaju vjeru i Božije zakone i propise i štiklaju po svojoj volji, kako njima odgovara.

Nela ako je krive i ako ne ponasaju se u skladu sa propisima zasto ih se ne odrekne IZ-a reiz

Zato sto se boji :!:
Ne nego sto kazu je istina te je nemoze ni reiz opovrgnut.
Jedno cu vam dat za pravo a to je slijedece da su mnogi zapustali bradu/sunet/a ustvari oni neznaju zasto jer su vidjeli tamo nekog zapusto bradu te i on znate kako kazu vidila zaba potkivaju konja pa i ona digla nogu e i ljudi su takvi oni gledaju sta drugi tako i oni .Da bi covjek dosao do toga da zapusta bradu po sunetu treba mnogo knjiga da procita ,treba da izucava islam i treba mnogo namaza da otklanja da bi dosao do stepena brade kao suneta al danas brada brže raste nego pamet jer svi misle da su pametni i da bez knjige brada govori e nemoze tako.

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Vehabije

#492 Post Postao/la beba80 »

nella26 je napisao/la:
beba80 je napisao/la: Nela ako je krive i ako ne ponasaju se u skladu sa propisima zasto ih se ne odrekne IZ-a reiz il hajd ovako zasto ne zakazu javnu emisiju od 5 sata razgovor reiz Ceric i
neko od tz.vehabija u domenu dr.islamskih nauka a ima ih mnogo pa da im postavljamo pitanja i da vidimo ko provodi vjeru onakvu kakvu je naredio Gospodar i sunet poslanika.Molim pricanje na pamet ne vodi nicemu.
Hoćeš da kažeš da pričam napamet, opet se ti našao da procjenjuješ nečiju pamet [eusa_snooty.gif]
Zna se ko su vehabije ovdje, najveći kriminalci...već sam o tome pisala, reis je isto tako kriminalac i po.
Hoćeš da kažeš dok nije bilo vehabija da su svi pogrešno tumačili islam, nemoj me nasmijavati.
Vehabije su iskrivile vjeru, otkako su se uzdigli prevrću je onako kako njima odgovara i prave vehabije, za tvoju informaciju, ne priznaju Muhammeda a.s. kao božijeg poslanika, je li ti trebam još nešto reći, da su to izopačeni umovi kojima je u glavi da im vjera nalaže da mijenjaju svijet a jasno nam je svima šta rade i kako mijenjaju.
Uostalom, vehabije su se ovdje pojavile poslije rata, niko nikad do tad nije čuo za njih.
Nela sestro necu ja niciju pamet da procjenjujem al hocu da ti skrenem paznju posto nisi nasla hadis u kom stoji ovo kao primjer da musliman treba zapustat bradu i brijat brkove kako bi se razlikovao od musrika a musrici vjerovatno znas ko su.Ja znam da je nama svima tesko uzet zbirku hadisa i citat al ima cd pusti i odslusajmo hadise i onda ce nam bit mnogo jasnije.I ja sam razmisljao kao i ti tako al kad sam preslusao hadise http://podrinje.at/index.php?option=com ... &Itemid=39 mnogo su mi pomoli da razumijem.ovo ti je link hadisi 7 djelova pa ko zeli nek preslusa

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#493 Post Postao/la mrki62 »

Beba80 , Å¡ta je po tvom bio Isus , jer je i on imao bradu [Happy.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Vehabije

#494 Post Postao/la nella26 »

Nisam postavila hadis zato što tumačenje hadisa je "viša škola" koju misli da razumije svak ko iste pročita.
Tumači ih onako kako mu odgovara, a što se tiče brade, pa 99% njih je pustilo jer misli da je sa njom in i da tako treba, a ne razmišlja o obavezi koju ta brada donosi, upravo je to ono o čemu pričam - VEHABIJE, svi su pustili brade i skratili pantalone da se zna da su to oni, a ustvari su prikaze i nakarade islama, zbog njih cijeli svijet misli da smo pogan narod.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#495 Post Postao/la mrki62 »

Vala baš , sa bradama i trofrtaljama ( hlačama) su kao pomahnitali ljudi .
Pogledajmo par slika :

Vehabije u BiH



slika

slika

slika
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori