Poruka vasoj ljubavi !!!

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Poruka vasoj ljubavi !!!

#1606 Post Postao/la nella26 »

slika
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Poruka vasoj ljubavi !!!

#1608 Post Postao/la nella26 »

Nisam ti dugo pisala, jer ponekad je teško išta činiti s licem i dlanovima kojima prija jedino tvoj dodir. I kada ne pišem tada srcem, dahom, snovima, mislima i svim svojim stojim pred čudesnim uvojcima tvojih nježnosti, pred bajkovitim paprati nježne šume tvoje ljubavi. Uljepšavala sam i još tananijim činila sve što ti napisah, želeći da u svaku riječ što jače, snažnije, suptilnije i senzibilnije udahnem svaki svoj san, želju, dah jer i tada kao i sada ne želim skriti, zatomiti, prikriti, ostaviti ni jedan svoj osjećaj, misao ni stanje jer sve tebi pripada. Ne želim ni očima dati ijedan sjaj ni riječima lomove svjetala iz svoje nutrine koji ne bi bili tvoji. Jer tako je divno nemati izbora sem beskrajno te voljeti na javi i u snu… Na ovom mjestu ispričaću ti san iz kojeg ne željeh da se ikada više probudim.
Sanjala sam te i u snu nam je ljubav potala punina beskrajnog voljenja. Vjećna, nedjeljiva, neprolazna. I bili smo jedno tijelo i dvije duše..Sanjala sam vodu duše kako tanku koru nade natapa i otrgnuto granje boli što plovi nizvodno. Sanjala sam da se kupola modrine čeznje u mala korita nakupila i da su se izmiješale sve boje i da su nam usnula čela orošena. Sanjala sam da smo opet bili zajedno. Bilo je to vrijeme kad se školjke zaljube u glatko podvodno kamenje. Kad sidra prošaputaju da su u hridima tajne poruke. Kad sve naše daljine polegnu u površine a valovi ljubavi ponesu jastučnice gdje krivudaju pruge želje i valovi ljubavi ti obloge na ranice od tuge staviše i o ponovnom susretu našem ti priču pred noge staviše, pa te melodijom nade šapatom uspavaše, i usnulog te prema morima odnesoše. Morima gdje svi valovi tuge nevidljive konje uzjahaše, a plamsaji sjete i nemoći u puste daljine pobjegoše. I u snu ti moja daleka ljubav šaputaše da ćemo opet biti zajedno. Da će svi naši susreti i snovi ljubavlju ponovo oživjeti. Da ćeš divnim plesom srca opet graciozno zaplesati i da ćeš vilama nježnosti radost učiniti. I da će nam se srca zauvijek spojiti i sve sjene daljina sastaviti. Da će vrijeme i nevrijeme tuge nestati za tragovima prošlog. Da će svi tvoji strahovi, zebnje i nemiri srca pasti u ništavilo. Da će sve tvoje nade i snovi koje srcem snivaš dati pristanke. Da ćemo se još snažnije i strastvenije zaljubiti. Da će nam se želje i ljubavi vjenčati i opet jos snažniji amanet jedno drugom dati. I da ćemo spojenih duša bezbroj savršenih krugova nad zemljom kao jedno učiniti. I onda će nam srca i duše u svim dijelovima svemira zaigrati, zagrliti i melodiju strasti stvarati, i u ljubavnim valcerima noćivaćemo u dalekim svijetovima koji nam se ne nadaše. Ljubavi…O kad bi samo znao kako sam jako željela da se nikada ne probudim.

I znam da ćeš ponekad možda... tražiti naše staze i klupe, čemprese i ulice u mirisnim noćima obasjanim mjesečinom i nikada nećeš biti previše umoran da možeš uvijek da vidiš sve sto ti nježno srce ljubavi zaželi. Otplovićeš jednom rijekom svojih snova i u tihoj laguni ćeš vidjeti sve ono što ne odsanjasmo i sve će to biti na jednom mjestu, nasmijano, svježe, nježno i kao dječija suza bistro, sačuvano u mom srcu i biće tada kao da sam i ja vidjela svu sreću kroz tvoje vesele i radosne oči. Osjetiću...I sjetićeš se kad smo ljubomorno gledali u ljepotu nebeskog svoda ukrašenog zvjezdanim sjajem i pitali se da li će nam bilo ko, bilo kada, moći da nam snove oduzme, da li će bilo ko moći da nam potrga latice osjećanja ljepote dijeljenja svega što imamo. I znaćeš tada da niko nikada nije i poslije mnogo godina, proći ćeš ponovo našim stazama, oazama, tihim mirnim lagunama i ja ću i tada biti tu, i ponovo ćemo ispreplesti ruke, gledati u nebeski zvjezdani ogrtač, smijati se i očima milovati sve bolne rane čekanja.

I zapis ti ostavljam na ovom mjestu, u ovoj bašti punoj cvijeća čeznje, jer iza svih tišina i melodija nježnosti, iza svih java i snoviđenja, iza svih vremena i onog što je bilo i onog što će biti ostaje i Ljubav poslije Ljubavi. I tada ćeš znati i osjetiti da sam te uvijek voljela, iza svih riječi i odlazaka, iza svih zastora i velova, granica i vijekova na početku i na kraju, zajedno i odvojeno...i tada ćeš znati šta znaći Ljubav poslije Ljubavi, tada ćeš znati mili moj da je to nemati izbora sem beskrajno te voljeti…
I proći će još mnogo godina i tada ćeš ponovo biti tu, u našoj bašti, i kada bi prošao cijeli život ja ću biti tu...čekaću...svejedno...
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Poruka vasoj ljubavi !!!

#1609 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

Na tvojoj sam strani...nedaj se [thumbup.gif]
slikaslikaslika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Poruka vasoj ljubavi !!!

#1610 Post Postao/la ra-ja »

[inlove.gif] Drago mi je da si svatio da mi treba jos vremena ..kiss za tebe :!: [icon_flower.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Poruka vasoj ljubavi !!!

#1611 Post Postao/la nella26 »

slika
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: Poruka vasoj ljubavi !!!

#1612 Post Postao/la becanka »

slika

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Poruka vasoj ljubavi !!!

#1613 Post Postao/la alyssa_27 »

slika
Volim te ne zbog toga šta si ti, već zbog toga šta sam ja kad sam pored tebe~~
slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Poruka vasoj ljubavi !!!

#1614 Post Postao/la Emmi »

slika
slika

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: Poruka vasoj ljubavi !!!

#1615 Post Postao/la becanka »

slika

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: Poruka vasoj ljubavi !!!

#1616 Post Postao/la becanka »

slika

:wink:

lisko
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1160
Pridružen/a: 13 Okt 2009 16:08

Re: Poruka vasoj ljubavi !!!

#1617 Post Postao/la lisko »

I love you

mrakacha
Pocetnik
Postovi: 19
Pridružen/a: 28 Jan 2010 19:01

Re: Poruka vasoj ljubavi !!!

#1618 Post Postao/la mrakacha »

limwo te hopla mame mi :D

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Poruka vasoj ljubavi !!!

#1619 Post Postao/la alyssa_27 »

slika
slika

Avatar
nermin01
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 2856
Pridružen/a: 29 Apr 2009 02:18
Lokacija: rudo-lim

Re: Poruka vasoj ljubavi !!!

#1620 Post Postao/la nermin01 »

sreca je sto spavamo pod istim nebom,zato gdje god da si veceras podigni glavu i cut ces govor zvjezda
heej pa ti nekom nedostajes....

Odgovori