Rasizam i predrasude

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#20 Post Postao/la mala-plava21 »

dadooo_21 je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:pa èovjeèe ne bi sjedili zajedno u klupama i uèili iz istih knjiga istu istoriju i jezik. to ti niko i ne govori. a i takvo ne¹to je nemoguæe.
jesi li ikad èuo za "dvije ¹kole pod jednim krovom"? znaèi u jednu zgradu idu sve 3 nacionalnosti ali u razlièite uèionice, dijelove zgrada ili spratove. ili u razlièito vrijeme-jedni ujutro, drugi poslijepodne. tako idu djeca u Stocu. to ¾ele i ovi u èapljini. npr jedna mala (muslimanka) je rekla kako nije nikada vidjela salu za hemiju, valjda je mislila laboratorij. zar je pravedno da se hrvati ra¹ire u velikoj zgradi u kojoj ima sala za fizièko, velika zbornica, kompjuterska i druga oprema, a da muslimani i srbi budu u biv¹em domu gdje nemaju ni po¹tenih klupa. a da ne govorim da je to mjesto gdje su im roditelji muèeni. u tome je problem èapljinske ¹kole.
to u redu. mislio sam da mislis da zajedno pohadjaju nastasvu u ucionicama. a sto se tice toga da idu pod isti krov,meni ne bi smetalo ni 2 %. jedino,moralo bi se dobro obratiti pozornost na moguce sukobe jer uvijek ima onih koji ce to raditi i sa jedne i sa druge strane. bilo je takvih ekscesa u vitezu,jer u vitezu je zajednicka skola.
sto se tice toga ja ne bi imao nista protiv. :)

Ni ja ne bi imala nista protiv vidis kako se ti vidovita i ja slazemo a svako je druge naciionalnosti i vijere i nema nikakvih predrasuda medju nama :D
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
Dobrila
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 40
Pridružen/a: 21 Okt 2017 11:16
Lokacija: Guatemala

#28 Post Postao/la Dobrila »

Ah, kako je bilo dobro 80-tih. Bivsa Juga. Mi tinejdzeri, dobra muzika...I sve tako nevino i divno. Steta.

Zao mi je cuti za takve slucajeve, da se ide u jednu skolu a zapravo se ne ide u istu skolu. Ili u smjenama????

Ali sta je tu je. Dobili smo ono sto smo zasluzili. Svi!

Odgovori