Zabrane munara i hidžaba u Europi

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Zabrane munara i hidžaba u Europi

#61 Post Postao/la Bausstelac »

papaya je napisao/la:Ja ovde pola rijeci ne razumijem...

Jel ezan ono kad hodza zove u dzamiju?

E sad pa razmisljam da ja to ovde cujem,,,ne mogu da zamislim, niti negde u teheranu da zvone zvona. Nek bude sve tamo gde mu je mjesto...
Ti si vala papayko fundamentalista i to ateisticki.....

kako cudno zvuci "Ateisticki fundamentalista" [laugh.gif] [laugh.gif] [laugh.gif]

odsada cu te tako zvati [smile.gif]

nego haj sad priznaj,kladim se da bi ti najradjije da nema ni crkve ni djamije niti sinagoge,mislim mozemo se ja i ti dogovoriti sto se tice toga da nema dzamija na zapadu,ali moraces u ime toga da zrtvujes Federe i Zidove,pristajes li? [onfire.gif] [onfire.gif] [onfire.gif]
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Zabrane munara i hidžaba u Europi

#64 Post Postao/la beba80 »

Nece te nit mozete ugasiti ezan jer on je dat kao blagodat od Alaha .Uz sve ovo i trebaju vam ove poplave da operu zapad i ljude na zapadu.OVO sam vam rekao a isto kao da nisam vama nista ne znaci poplava priroda dala tako je kod mnogih.Pokajte se i klanjajte i zamolite za oprost

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Zabrane munara i hidžaba u Europi

#65 Post Postao/la Emmi »

papaya je napisao/la:
Emmi je napisao/la:
papaya je napisao/la:A sto da zovem tamo? :D
da vidis da ima crkva u teheranu i da postoji vec dugo i ti su se tamo navikli na zvona zasto nebih narod i ovdje na zapadu da se navikne na ezan.....zar nije bolje cuti jedan blagi glas od hodze koji zove na namaz nego da ti lupaju crkvena zvona.........

ja jos nisam cula blagi glas hodze :lol:

salu na stranu...pametnom coveku nista ne smeta..niti glas hodze niti "lupanje" crkveneg zvona
koji si onda cula..... [smile.gif] , meni se cini blag, obuzme me neka ljubav i radost kad cujem ezan pogotovo kad sam u bosni pa u jutro ustanem sabahzorom izadjem vani i sjedem pred kucu a ona sa svih strana ezani meni je to nesto najljepse....
slika

Avatar
Maskirani
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 214
Pridružen/a: 27 Jun 2009 00:12

Re: Zabrane munara i hidžaba u Europi

#66 Post Postao/la Maskirani »

http://www.youtube.com/watch?v=xtecPccSPLA

nesto najjace sto sam cuo.. ..

ezan na crkvi u cirihu..
Ne treba mnogo snage da izdržiš, treba mnogo snage da zaboraviš...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zabrane munara i hidžaba u Europi

#67 Post Postao/la mrki62 »

beba80 je napisao/la:Nece te nit mozete ugasiti ezan jer on je dat kao blagodat od Alaha .Uz sve ovo i trebaju vam ove poplave da operu zapad i ljude na zapadu.OVO sam vam rekao a isto kao da nisam vama nista ne znaci poplava priroda dala tako je kod mnogih.Pokajte se i klanjajte i zamolite za oprost
Poplava je trenutno oko Gradačca i po tvom tamo su nevjernici,jel ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Zabrane munara i hidžaba u Europi

#68 Post Postao/la Bausstelac »

kakave veze ima poplava u Gradacu sa ovom temom mrki?

A ako vec hoces da znas,mada sumnjam u to.....DA zemmjotresi,poplave i sve vremenske nepogodbe su Bozja kazna,svejedno radilo se o krscanima ,muslimanima ili zidovima,tome nas uce sve tri religije :!:
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zabrane munara i hidžaba u Europi

#69 Post Postao/la mrki62 »

Bausstelac je napisao/la:kakave veze ima poplava u Gradacu sa ovom temom mrki?

A ako vec hoces da znas,mada sumnjam u to.....DA zemmjotresi,poplave i sve vremenske nepogodbe su Bozja kazna,svejedno radilo se o krscanima ,muslimanima ili zidovima,tome nas uce sve tri religije :!:
Ima veze, jer su u Gradačačkom i Brčanskom području poplave.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zabrane munara i hidžaba u Europi

#71 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Mrki Muslimani vjeruju u to da takve stvari tj ti dogadjaji mogu bit i kazna i iskusenje njihovog Gospodara,a ti nemoj u to vjerovat ako neces,al ne moras ispravnost toga dovodit u pitanje,jer mogucnost diskutovanja po tom pitanju nije data [laugh.gif] [icon_wave.gif]
Nije to problem, problem je što bauštelac piše kako je amere stigla božija kazna zbog katastrofe.
Ako je to tako , onda ne treba nikog osuđivati , treba samo vjerovati da je božija kazna i basta.
Ne dovodim ja ispravnost u pitanje, ja samo ukazujem na dvoličnost.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Zabrane munara i hidžaba u Europi

#72 Post Postao/la Emmi »

mrki de mi kazi ako ti nije tesko koji je razlog da se ti ovoliko interesujes za islam
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zabrane munara i hidžaba u Europi

#73 Post Postao/la mrki62 »

Emmi je napisao/la:mrki de mi kazi ako ti nije tesko koji je razlog da se ti ovoliko interesujes za islam
Jel ti smeta moj stav ili moje interesovanje ?
Ljudi smo različiti i ja sam odgojen u različitosti i tu različitost prihvatam, ne jaučem ninakoga kako je bosno mrzac ili bilo šta.
Prihvatam različitost, nikoga ne osuđujem al ako neko izleti iz nekakvog okvira, ja se onda javim.
Inače mene ne interesuje islam, ja sam samo rođen u islamskoj obitelji i ponešto znam i nisam novopečeni musliman [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Zabrane munara i hidžaba u Europi

#74 Post Postao/la Bausstelac »

mrki62 je napisao/la:
Emmi je napisao/la: i nisam novopečeni musliman [muzikafo1.gif]
Nisi ti uopste Musliman :!:
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zabrane munara i hidžaba u Europi

#75 Post Postao/la mrki62 »

Bausstelac je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
Emmi je napisao/la: i nisam novopečeni musliman [muzikafo1.gif]
Nisi ti uopste Musliman :!:
Allah najbolje zna [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori